Yardım Modem Taşıma

bora06safak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba dostlar,

Sıcaklardan dolayı bilgisayarımı evimdeki klimalı odaya taşıdım ve modemim evin diğer tarafındaki kapalı balkonda duruyor. Modemi kendi odama taşımayı düşündüm fakat fotoğrafta görebilirsiniz RJ11 kabloyla Cat5 kabloyu birleştirip ek yapmışlar zamanında.

Odamda herhangi bir telefon prizi yok bu yüzden koridordan çekmeyi düşünüyorum. Koridorda da eski tip telefon prizi bulunmakta ve telefon hattı bağlı. Elimde VDSL Splitter da mevcut. Ne yazık ki telefon hattının olduğu yerde elektrik prizi bulunmamakta. Bu yüzden modemi odama taşımak istiyorum koridora yakın olmasına rağmen. İki ucu da RJ11 olan bir kablo ile modemi odama taşımam mümkün müdür ? 10 metre kablo ile giriş kapısının etrafından dolandırıp odaya almayı planlıyorum kabloyu. Eğer mümkünse kablo ve raptiye gibi kablo tutucu önerirseniz sevinirim. Kablo özellikle uzun ömürlü olursa güzel olur.

Ekli dosyalar

• IMG_3758.jpeg
    IMG_3758.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG_3757.jpeg
    IMG_3757.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 5
  • IMG_3756.jpeg
    IMG_3756.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 5
  • IMG_3754.jpeg
    IMG_3754.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 5
  • IMG_3755.jpeg
    IMG_3755.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 5
  • IMG_3759.jpeg
    IMG_3759.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Uzunca bir telefon kablo alıp duvardan gelen asıl canlı hattın bandını açın. Kablonun ucunu kesip canlı hattın 2 teli ile bağlayın ve istediğiniz yere modemi taşıyıp diğer kesilmemiş ucu modeme takın. Telefon kullanmıyorsanız araya splitter sokmanıza gerek yok.

Koridordaki splittera telefon bağlı ise splitterın diğer portuna modemi takarsanız çalışacaktır. Elinde kablo varsa takıp deneyebilirsin. Ona göre yeterli uzunlukta kablo alıp odana ordan çekebilirsin. Eski prizleri yeni nesil prizler ile değiştirirsen bağlantı kalitene faydalı olur, daha basit ve temiz bir bağlantı olur.

Son düzenleme:
KS

bora06safak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Uzunca bir telefon kablo alıp duvardan gelen asıl canlı hattın bandını açın. Kablonun ucunu kesip canlı hattın 2 teli ile bağlayın ve istediğiniz yere modemi taşıyıp diğer kesilmemiş ucu modeme takın. Telefon kullanmıyorsanız araya splitter sokmanıza gerek yok.

Koridordaki splittera telefon bağlı ise splitterın diğer portuna modemi takarsanız çalışacaktır. Elinde kablo varsa takıp deneyebilirsin. Ona göre yeterli uzunlukta kablo alıp odana ordan çekebilirsin. Eski prizleri yeni nesil prizler ile değiştirirsen bağlantı kalitene faydalı olur, daha basit ve temiz bir bağlantı olur.
telefon var splitterla devam o zaman

KS

bora06safak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hali hazırda olan splittera bağlamayı deneyin, eğer modem internete sorunsuz bağlanır ise ordan çekersiniz kabloyu. Splitter biraz eski gibi sorun olursa diğeriyle denersiniz birde.
diğerkini bağlayacağım ADSL Splitter diyor garanti olur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri