Modemden Odaya Kablo Çekeceğim

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Merhabalar,

Modemle aramda 5m var kablo çekeceğim kablo önerir misiniz? Birde şöyle kabloyu duvara tutturmak için aparat lazım tavandan çekeceğim. Öneri verir misiniz?

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
Merhabalar,

Modemle aramda 5m var kablo çekeceğim kablo önerir misiniz? Birde şöyle kabloyu duvara tutturmak için aparat lazım tavandan çekeceğim. Öneri verir misiniz?
Muhtemelen 10 metre işini görecektir. Cat6 kabloyu 25-30 liraya da bulabiliyorsun.
Marka değiştikçe fiyatı da değişiyor, mesela 100 liraya UGreen'in kablosunu da alabilirsin.
1660136870205.png
1660137115161.png

Kabloyu tutturmak için de kablo kroşesi veya çivili kroşe olarak arayabilirsin.
Civardaki hırdavat-elektrikçilerden veya internetten de bulabilirsin.
Numarasına göre boyutları değişiyor, buna dikkat edersin.
İhtiyacına ve bütçene göre uygun olanı kendin seçersin.
1660136720795.png
1660137259915.png
1660137223322.png
1660137286281.png

KS

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Muhtemelen 10 metre işini görecektir. Cat6 kabloyu 25-30 liraya da bulabiliyorsun.
Marka değiştikçe fiyatı da değişiyor, mesela 100 liraya UGreen'in kablosunu da alabilirsin.
Ekli dosyayı görüntüle 4198Ekli dosyayı görüntüle 4201
Kabloyu tutturmak için de kablo kroşesi veya çivili kroşe olarak arayabilirsin.
Civardaki hırdavat-elektrikçilerden veya internetten de bulabilirsin.
Numarasına göre boyutları değişiyor, buna dikkat edersin.
İhtiyacına ve bütçene göre uygun olanı kendin seçersin.
Ekli dosyayı görüntüle 4197Ekli dosyayı görüntüle 4205Ekli dosyayı görüntüle 4203Ekli dosyayı görüntüle 4206
Ugreen alacağım kaç numaralı kroşeyi almam gerek kablo kalınlığını bulamadım.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Selamlar,
Yanlış hatırlamıyorsam 01 numara sıfıra sıfır kabloyu sarıyordu. 02 numarada bir tık boşluk olduğu için kabloyu hareket ettirmen veya fazlalık kalan kısmı gerginleştirmen için kolaylık sağlayabilir. En sağlıklı yöntem kabloyu aldıktan sonra sana yakın bir esnafa giderek istediğin adette ve boyutta kroşe alabilirsin.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
Ugreen alacağım kaç numaralı kroşeyi almam gerek kablo kalınlığını bulamadım.
Net bilgim yok, kabloların kalınlıkları da değişebiliyor, bu yüzden tahmini bir şey söylemek doğru olmaz.
İstiyorsan 0212 428 8778 numaralı telefonu arayıp kablo kalınlığını sorabilirsin. Sonrasında da ona göre kroşe alırsın.
Ayrıca kabloyu sımsıkı tutması da çok iyi olmaz. Belki ileride masayı veya modemi hareket ettirmen gerekir. Bu yüzden biraz pay bırakmak iyi olabilir.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Net bilgim yok, kabloların kalınlıkları da değişebiliyor, bu yüzden tahmini bir şey söylemek doğru olmaz.
İstiyorsan 0212 428 8778 numaralı telefonu arayıp kablo kalınlığını sorabilirsin. Sonrasında da ona göre kroşe alırsın.
Ayrıca kabloyu sımsıkı tutması da çok iyi olmaz. Belki ileride masayı veya modemi hareket ettirmen gerekir. Bu yüzden biraz pay bırakmak iyi olabilir.
Evet dediğine katılıyorum. Kabloyu çok sıkması veya kroşeyi duvara çakarken çivinin içeri biraz fazla girmesi az da olsa kabloya zarar verebilir. Biraz boşluk kalması her zaman daha iyidir :)

KS

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Evet dediğine katılıyorum. Kabloyu çok sıkması veya kroşeyi duvara çakarken çivinin içeri biraz fazla girmesi az da olsa kabloya zarar verebilir. Biraz boşluk kalması her zaman daha iyidir :)
İnternetten almak istiyorum çarşıyla uğraşasım yok :D No 2 iyi midir o zaman?

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Yukarıda bahsettiğim gibi kablo ölçüsünü ve boyutlarını hatırlamıyorum. En kötü ihtimal önce kabloyu al eline ulaştığında kalınlığı ölç ve ona göre internetten kroşe sipariş et ya da kabloyu alacağın yer / firma ile irtibata geçerek kablo kalınlığını sorabilirsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri