Molex Fanları Nasıl Anakarta Bağlarım?

Hekspeyn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
yardım için sağol dostum.

Son düzenleme:

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
615
Pc hocası kanalına ve ekibine selamlar!
Kendim topladığım toplama sistemde kasaya pek yatırım yapmadım keşke biraz daha iyi alsaydım. Aslında soğutmadan memnun kasa mesh kasa modeli GAMETECH COLDER MESH PRO Şimdi hocam bu kasada birbirine geçmeli çıkmayan MOLEX tipi bir abarat var ve ve fanlarıda değişmiyor yani rainbow bide fan hızıda ayarlanmıyor full RPM dönüyor. Ben bu renkten ziyade takıldığım nokta zaten oyun oynanıyorum bari fanlar full RPM dönüp hem çok ses yapmasın hemde ömrü azalmasın. Fanlar PSU üzerinden güç aldığı için full RPM dönüyor. Benim MOLEX bağlantı noktasına bir abarat lazım daha sonra uc kısmınıda anakart üzerindeki rgb fan yuvasına takıp fan RPM ayarlamak istiyorum. Bu mümkün mü? Bir tane abarat gördüm 10 lu rgb fan çoklayıcı molexin ucuna takip daha sonra kablosu ile ANAKARTA bağlantı yapsam olur mu çalırmı kısa devre vs olurmu? Lütfen bilen biri yazsın ya? Böyle kasa çok çünkü
Gösterdiğiniz ürün sizin amacınızı gerçekleştirecek bir ürün değil. Molexi kontrol edilebilir yapan bir ürün yok açıkçası. Eğer fanlarda hem 3pin bağlantı hem molex varsa molex yerine 3pin kabloları normal bir fan çoklayıcı kablo ile chassis veya sys fan portuna takıp kontrol edebilirsiniz. Anakarttaki rgb yuvası, fan ışıklarının kontrolü içindir. Sizin fanlar rainbow olduğundan sizin ışıklar sabit led.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
615
Öncellikle hızlı yanıt için Allah razı olsun teşekkürler 😉
Fan kabloları çıkmalı değil yani 3 pin değil bundan dolaylı yan yattı ancak koble yeni fanlar satın almam gerek 😐 Oda kasadan pahalı
Kablolarınızda resimdeki gibi hem molex hem 3pin yoksa kontrol edemezsiniz ne yazıkki. O molexler birbirinden ayrılır bu arada mutlaka. Biraz sert olabilir, onlar arka arkaya geçmeli oluyor molex kabloları doldurmaması için. Yeni psularda molex bile olmayabiliyor.

Ekli dosyalar

• 20230716_230314.jpg
    20230716_230314.jpg
    77.1 KB · Görüntüleme: 65

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri