Monitör Aldım Kötü Yanı Nedir Sizce?

appali

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
1080p, 1ms, 75Hz, HDMI 1.4, RX6600 ile kullanacağım, FreeSync, genelde hikayeli oyunlar oynadığım ve 60-80 FPS üzeri görmeyeceğim için 120 144 Hz benim işime yaramazdı sanırım, yanlış söylüyorsam düzeltin. 24 inç'ten daha büyük olmaz odam küçük :) Varsa kötü yanı söyleyin de bileyim iade ederim olmadı. Mesela panel kalitesi, ne bileyim MSI monitör işinde kötüdür gidip AOC ya da ASUS alırım ya da curved monitör güzel değildir düz flat monitör alırım.

ByDrago

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
41
dostum hayırlı olsun fakat 75hz yeter mi ? eğer bütçen var ise tabi sonuçta 1 kere alıyoruz ve uzun yıllar kullanacağız iyi bir şey olsun 500tl bir fiyat koy reis https://www.gaming.gen.tr/urun/4719...ort-hdmi-freesync-full-hd-ips-gaming-monitor/ bu monitörü düşünebilirsin
yeni aldım süper bir monitör tavsiye ederim güneşli bir odada oturuyorum gündüzleri çok fazla yansıma yapmıyor ve ekran kayması yaşatmıyor ben memnunum daha 2 gün oldu desteğe yazdım yardımcı olucaklarmış fakat ekranda 1 adet sıkışmış piksel çıktı pazartesi günü geri göndereceğim nasıl bir yol izlenir hiç fikrim yok düzeltilir diye umut ediyorum. (i harfinin noktası kadar)

KS

appali

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Hayırlı olsun dostum, attığın ürün Adaptive Sync, ben adpsync nasıl kullanılır tam hakim değilim, ayrıca dediğim gibi 75 Hz'den sonrası bana gelmez, 144Hz oyun oynayıp sonra 60 Hz RDR 2 oynamak canımı sıkıyor :) Tüm oyunlar 60-80 FPS olsun :) ayrıca fiyat da tam 800 TL fark var, çok pro değilim o yüzden okey bu bana. düşüncen için sağol dostum şimdi sen bana bunu önerdin ya piyasaya da bakıyorum gayet iş görür ya optix. bi de senin monitör ips o daha iyi. ayrıca düz o da daha iyi. düşünülebilir aslında.

bi de şey sorcam, mesela sen 55 fps god of war oynuyon ama monitörün 144hz. yırtılmalar olur mu ?

ByDrago

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
41
knk god of war oynamıyorum 2 gündür pubg ve cod warzone oynadım 144hz desteğinde hiç yırtılma yaşamadım nfs heat oynuyorum ayrıyaten çok akıcı birde monitörün içinde hoparlörü var baya iş görüyor tam bir f/p tabi bütçe ile alakalı herşey.
kendini kısıtlama bence 60-80 arasına ölümlü dünya, dünya gözüyle bence bu anları yaşamalısın çok ayrı bir zevki var (laptoptan geçtim resmen işkence çekiyormuşum dedittirdi :) 27inç curved alacaktım fakat 24 bile çok büyük geldi bana pubgde ekranın bir tarafına odaklanınca diğer yarısı gözükmüyor :) çook büyük ama aşırı zevkli knk

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Hayırlı olsun dostum, attığın ürün Adaptive Sync, ben adpsync nasıl kullanılır tam hakim değilim, ayrıca dediğim gibi 75 Hz'den sonrası bana gelmez, 144Hz oyun oynayıp sonra 60 Hz RDR 2 oynamak canımı sıkıyor :) Tüm oyunlar 60-80 FPS olsun :) ayrıca fiyat da tam 800 TL fark var, çok pro değilim o yüzden okey bu bana. düşüncen için sağol dostum şimdi sen bana bunu önerdin ya piyasaya da bakıyorum gayet iş görür ya optix. bi de senin monitör ips o daha iyi. ayrıca düz o da daha iyi. düşünülebilir aslında.

bi de şey sorcam, mesela sen 55 fps god of war oynuyon ama monitörün 144hz. yırtılmalar olur mu ?
144hz alırsanız 144 den fazla faydalanamayabilirsiniz ama 144 hz akıcılığını hissedersiniz hocam

KS

appali

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
monitörde hoparlör çok büyük artı. ses yüksekliği nasıl peki

144hz deneyimlemek istemiyorum yoksa 60hz alışamıyormuşsun :) hiç 60 fps ten yüksek bir şey izlemedim.

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242

144hz deneyimlemek istemiyorum yoksa 60hz alışamıyormuşsun :) hiç 60 fps ten yüksek bir şey izlemedim.
Alakası yok telefonlarda nasıl alışıyoruz 360hz kullanıyorum telefona bakınca ilk bir kasıyormuş gibi geliyor lakin 5 dk sonra alışıyosunuz

144 hz monitör alın hocam 144fps almasanızds onun akıcılığını hissedersiniz

ByDrago

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
41

:) dostum ses yüksekliği bence yeterli bana göre iyi yani bence de. kendini kısıtlama alışırsın knk :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri