Monitör Alırken Ölü Piksel Çıkınca Ne Oluyor?

MUKA93

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba arkadaşlar,

Daha önce monitör önerisinde bulunmanızı rica ettiğim bir konu açmıştım. Bazı arkadaşlar ve forum adminleri sağ olsun cevapladılar. Şimdiki konu ise internet üzerinden monitör alan arkadaşların yaşadığı ve üstesinden geldiği sorunlar nedir onu sormak istiyorum.

Mesela "ölü pikselle karşılaştınız mı?" "monitör zarar gördü mü?" bu gibi durumlarla karşılaştıysanız nasıl çözüldü ? Ve güvenilir satış sitelerini de yazarsanız sevinirim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,732
Güvenilir site olarak Amazon ve Hepsiburada'yı önerebilirim. Fakat kesinlikle satıcıların Amazon Türkiye ve Hepsiburada olmasına dikkat etmelisin. MediaMarkt, Vatan, Teknosa pek tercih etmiyorum. Onun dışında İtopyayı da önerebilirim.

KS

MUKA93

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
dün mediamarkta monitör bakıyordum. Ölü pixel durumunda elden satışlarda pek ürün arkasında durmuyorlar dedi satıcı. internetten almamı önerdi en azından ürünü görmeden aldığım için herhangi bir sorunda garanti ilgileniyor dedi. alıyorum madem en az 2 sene o monitör ne ölü pixel ne parça çatlaması yaşamayacak. mağazada 27 inç bir lg monitör denedim 144 Hz çok güzeldi 4100 lira.

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Ben İtopya'dan satın almıştım. Hiçbir sıkıntı yaşamadım; ölü piksel, parmak izi, parça eksikliği, parça hatası vb.

MirsatBudak01

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
151
Amazondan al derim amazondan almıştım 1yil önce hiç Bir sıkıntısı yok ve iade işlemleri vb. İşlemleri çabuk yapıyorlar .

MURDOCK

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Merhaba arkadaşlar. Daha önce monitör önerisinde bulunmanızı rica ettiğim bir konu açmıştım. Bazı arkadaşlar ve forum adminleri sağolsun cevapladılar. Şimdiki konu ise internet üzerinden monitör alan arkadaşların yaşadığı ve üstesinden geldiği sorunlar nedir onu sormak istiyorum. Mesela ölü pixelle karşılaştınız mı monitör zarar gördü mü bu gibi durumlarla karşılaştıysanız nasıl çözüldü ? Ve güvenilir satış sitelerinide yazarsanız sevinirim.
Gaming.Gen ve İtopya'dan sık sık alışveriş yaparım gayet düzenli ve güvenilirler. Şuana kadar gelen ürünlerde bir sıkıntı yaşamadım ama kargo için Gamin.Gen ile iletişime geçmiştim ve hızlı ulaşım sağlamıştım.

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Merhaba arkadaşlar. Daha önce monitör önerisinde bulunmanızı rica ettiğim bir konu açmıştım. Bazı arkadaşlar ve forum adminleri sağolsun cevapladılar. Şimdiki konu ise internet üzerinden monitör alan arkadaşların yaşadığı ve üstesinden geldiği sorunlar nedir onu sormak istiyorum. Mesela ölü pixelle karşılaştınız mı monitör zarar gördü mü bu gibi durumlarla karşılaştıysanız nasıl çözüldü ? Ve güvenilir satış sitelerinide yazarsanız sevinirim.
İtopyadan LG 24GN600-B Satın aldım Ölü piksel vs çıkmadı ama ışık sızması var oda genel olarak İPS Monitörlerin çoğunda oluyor zaten.

KS

MUKA93

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
cevaplarınız için teşekkür ederim ben gereken bilgileri aldım :) . Şimdilik monitör alma işini askıya almak zorunda kaldım gücüm olmasına rağmen fiyatlar yüksek. Almak için alıcam belli. laptop için monitör alsam ne olur almasam ne olur. Allaha emanet olun.

Exe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
37
Şuanda türk online alışveriş sitelerinden daha çok Amazon yardımcı oluyor herhangi bir sorunda o yüzden önerim kesinlikle Amazon olucaktır gönül rahatlığıyla alabilirsiniz

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
1 ölü pikselde değişim vs yapmıyorlar genelde tek şansınız iade almak oluyor. Bu hususta nereden aldığınızın önemi olmuyor monitörü üreten firma kendisi ölü piksel garantisi vermiyorsa genelde en az 3 ölü pikselde değişim yapıyorlar. Ghosting vs fazla çıkarsa da aynı durum geçerli oluyor. Direk ürünü beğenmedim şeklinde iade edin ve farklı monitör alın.
Ürünü nereden alınacağı hususunda ise Amazondan almanızı tavsiye ederim. İtopyada olabilir ama kargo geç geliyor. Ben itopyadan aldım monitörümü şükür sorun çıkmadı ama 1 haftada geldi kargo. Amazonda kargo daha hızlı prime üyeliğiniz varsa ücretsiz veya prime üyelik olmadan 15 TL express kargo bedeli verirseniz ertesi gün elinizde oluyor ürün.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri