Monitör Askısı Duvarda Mı Sağlamdır Yoksa Masada Mı ?!

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Merhabalar Hocam Monitör Askısı Almayı Planlıyorum Fakat Masaya Mı Sabitlesem Yoksa Duvara Mı Karar Veremedim Açıkçası Masaya Sabitlediğimde Masaya Zarar Vermesi Yada Masada Duramamasından Korkuyorum Devrilebilir Yada Kol Taşımaya Bilir Çünkü Bayağı Büyük Bir Monitör Diyebilirim Yaklaşık 4000x1080 Gibi Bir Şeydi Sanırım Ve Açıkçası Zarar Görmelerini İstemem Sizce Hangisi Daha Garanti Olur.

Not :=: Temizlik Yaparken Masayı ileri Geri Sağ Sol Falan Oynatıyoruz Duvarda Da Koskocaman Bir Tablo Var Diyebilirim Duvara Asacak Olursam Tabloyu Sökmek Durumundayım Diyebilirim.

Not-2 :=: 2 Tane Monitör Asacağım 1 Tanesi 1920x1080 Ana Monitörüm Diğerkisi Bahsetmiş Olduğum 4000x1080 Olan 2. Monitör Diyebilirim.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Merhabalar Hocam Monitör Askısı Almayı Planlıyorum Fakat Masaya Mı Sabitlesem Yoksa Duvara Mı Karar Veremedim Açıkçası Masaya Sabitlediğimde Masaya Zarar Vermesi Yada Masada Duramamasından Korkuyorum Devrilebilir Yada Kol Taşımaya Bilir Çünkü Bayağı Büyük Bir Monitör Diyebilirim Yaklaşık 4000x1080 Gibi Bir Şeydi Sanırım Ve Açıkçası Zarar Görmelerini İstemem Sizce Hangisi Daha Garanti Olur.

Not :=: Temizlik Yaparken Masayı ileri Geri Sağ Sol Falan Oynatıyoruz Duvarda Da Koskocaman Bir Tablo Var Diyebilirim Duvara Asacak Olursam Tabloyu Sökmek Durumundayım Diyebilirim.

Not-2 :=: 2 Tane Monitör Asacağım 1 Tanesi 1920x1080 Ana Monitörüm Diğerkisi Bahsetmiş Olduğum 4000x1080 Olan 2. Monitör Diyebilirim.
Masanız sağlam ve çelik bir iskeleti varsa masaya sabitleyin hem alacağınız ürünlerde ağırlık inç hesabı ölçüsü olacaktır masayı da oynatmayacağınızı söylüyorsunuz sabit oturuyorsanız zaten gerek kalmayacaktır aldığınız askı aparatları uygun olsun yeterlidir. Tablo olduğu yerde asılı olsun :)

KS

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Masanız sağlam ve çelik bir iskeleti varsa masaya sabitleyin hem alacağınız ürünlerde ağırlık inç hesabı ölçüsü olacaktır masayı da oynatmayacağınızı söylüyorsunuz sabit oturuyorsanız zaten gerek kalmayacaktır aldığınız askı aparatları uygun olsun yeterlidir. Tablo olduğu yerde asılı olsun :)
Hocam Masam Taa.. 10 Yıllık Bir Masa Dayımdan Kalma Bir Ofis Masası Diyebilirim Fakat Tık Yok Masada Ancak Ona Güvenebilir Miyim Pek Bilemiyorum Ama Tartar Yani Masa Onda Şüphem Yok (Taşır Yani Monitörleri Onda Şüphem Yok);

Masayı Sağa Sola Çok Oynatmıyorsunuz Demişsiniz Açıkçası Haftada En Az 1-/-2 Kere Yerinden Oynuyor Diyebilirim Düzenli Olarak Bayağı Bir Oynuyor Hemde Ayrıca Monitörleri De Çok Fazla Oynatan Biriyim Diyebiliriz Dikey Yatay Çapraz İleri Geri Sağ Sol Falan Bazen Canım Sıkılıyor Büyük Olanı Ana Monitör Yapıyorum Diyebilirim (Yani Tam Olarak Belli Bir Düzenim Yok Diyebiliriz Bu Konuda Sürekli Düzen Değiştiren Biriyim) Bi Yandan Ondan Dolayı Korkuyorum Bide İlk Defa Askı Aparatı Kullanacağım Ondan Dolayı Bir Tedirginlik De Yok Değil.

Sizin Önerdiğiniz 1 Aparat Varsa Onu Da Görmek İsterim Hocam Monitörlerden Biri 30Kg Diğeri 10Kg Hocam 100X100 Vesa Destekliyorlar Hocam

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Hocam Masam Taa.. 10 Yıllık Bir Masa Dayımdan Kalma Bir Ofis Masası Diyebilirim Fakat Tık Yok Masada Ancak Ona Güvenebilir Miyim Pek Bilemiyorum Ama Tartar Yani Masa Onda Şüphem Yok (Taşır Yani Monitörleri Onda Şüphem Yok);

Masayı Sağa Sola Çok Oynatmıyorsunuz Demişsiniz Açıkçası Haftada En Az 1-/-2 Kere Yerinden Oynuyor Diyebilirim Düzenli Olarak Bayağı Bir Oynuyor Hemde Ayrıca Monitörleri De Çok Fazla Oynatan Biriyim Diyebiliriz Dikey Yatay Çapraz İleri Geri Sağ Sol Falan Bazen Canım Sıkılıyor Büyük Olanı Ana Monitör Yapıyorum Diyebilirim (Yani Tam Olarak Belli Bir Düzenim Yok Diyebiliriz Bu Konuda Sürekli Düzen Değiştiren Biriyim) Bi Yandan Ondan Dolayı Korkuyorum Bide İlk Defa Askı Aparatı Kullanacağım Ondan Dolayı Bir Tedirginlik De Yok Değil.

Sizin Önerdiğiniz 1 Aparat Varsa Onu Da Görmek İsterim Hocam Monitörlerden Biri 30Kg Diğeri 10Kg Hocam 100X100 Vesa Destekliyorlar Hocam
"Masayı Sağa Sola Çok Oynatmıyorsunuz Demişsiniz Açıkçası Haftada En Az 1-/-2 Kere Yerinden Oynuyor Diyebilirim Düzenli Olarak Bayağı Bir Oynuyor" ben aradan eksik okumuşum.
"Temizlik Yaparken Masayı ileri Geri Sağ Sol Falan Oynatıyoruz" oynatmıyoruz diye okumuşum :) .
Masaya güveniniz yoksa masa iptal ona bir şey demeyeceğim.
Bir de işin aslı 30 kg monitör çok mu eski acaba o nasıl ağırlık .
Benim 4k 50 inç tv m 10.5 kg :) 24 inç monitörümde standla 4 kg :) İşin aslına gelirsek o kg gözümü korkuttu siz onun için önce bir gezip satıcılardan iyice öğrenip netten araştırıp satın alın :)
Buradan da kullanan varsa öneri yapsın :)
Ama yine de bir kaç model buldum
link>>> Amazon Teknobiyotik
Link>>>Amazon
Link>>>Amazon aparatdunyasi
Hem Büyük hem de Ufak Monitör için link>>> Amazon Yurtdışı içinde 35 kg seçeneği de mevcut.
Siz yine kullanan varsa onlardan da önce bilgi alın iyice araştırın.

KS

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
"Masayı Sağa Sola Çok Oynatmıyorsunuz Demişsiniz Açıkçası Haftada En Az 1-/-2 Kere Yerinden Oynuyor Diyebilirim Düzenli Olarak Bayağı Bir Oynuyor" ben aradan eksik okumuşum.
"Temizlik Yaparken Masayı ileri Geri Sağ Sol Falan Oynatıyoruz" oynatmıyoruz diye okumuşum :) .
Masaya güveniniz yoksa masa iptal ona bir şey demeyeceğim.
Bir de işin aslı 30 kg monitör çok mu eski acaba o nasıl ağırlık .
Benim 4k 50 inç tv m 10.5 kg :) 24 inç monitörümde standla 4 kg :) İşin aslına gelirsek o kg gözümü korkuttu siz onun için önce bir gezip satıcılardan iyice öğrenip netten araştırıp satın alın :)
Buradan da kullanan varsa öneri yapsın :)
Ama yine de bir kaç model buldum
link>>> Amazon Teknobiyotik
Link>>>Amazon
Link>>>Amazon aparatdunyasi
Hem Büyük hem de Ufak Monitör için link>>> Amazon Yurtdışı içinde 35 kg seçeneği de mevcut.
Siz yine kullanan varsa onlardan da önce bilgi alın iyice araştırın.
Hocam İnc Girmeyi Planlamıştım Onunla Karışmış Yanlış Olmuş Siz Bahsedince Farkettim Biri 5,25Kg Diğeri 10Kg Monitörler.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Hocam İnc Girmeyi Planlamıştım Onunla Karışmış Yanlış Olmuş Siz Bahsedince Farkettim Biri 5,25Kg Diğeri 10Kg Monitörler.
Yani ara ara 30 kg nasıl bir monitör deyip durdum :) Bizim eski LG50 inç plazma vardı tank gibi o 35 kg idi sanırım :) Neyse önerilenler 100x100 vesa destekli eğer uygun görmüyorsanız fiyat aralığı için bütçe belirtin, İnç belirtin kg ile tekrar yazın ona göre bakalım :)

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Eğer masaya güvenmiyorsanız, duvara monteleyin. İçiniz de rahat olur hem :)

KS

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Açıkçası Askı Aparatları Gayet İyi Fakat Dikey Konuma Getirmek İstediğimde Dönecekler Gibi Durmuyor Sokup Çevirip Tekrar Takmam Gerekecek Gibi Duruyor. Fakat Yine De Öneriniz İçin Teşekkür Ederim.(Dikey Yatay Olarak Çevirmekden Döndürmekten Bahsediyorum Yanlış Anlaşılmasın)

Son düzenleme:
KS

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Eğer masaya güvenmiyorsanız, duvara monteleyin. İçiniz de rahat olur hem :)
Masaya Güvenmiyor Değilim, Güveniyorum Fakat Masaya Sabitlenenlerden Zamanında 1 Arkdaşım Almıştı Ve Tahta-/-Ahşap 1 Masada Belli Bir Süre Kullanmıştı Ve Masadan O Aparatı Söktüğünde MasadaArtık o Sıkıştırmadan Kaynaklı Mı Yoksa Ağırlıktan Kaynaklı Mı Bilemem Ama Hafif Bir Çökme Gibisinden Bir İz Oluşumu Olmuştu Ondan Dolayı Tedirginim Masa Zarar Görmesin İstiyorum Yani Yoksa Takarım Sıkıntı Olmaz Yada İşte Ne Biliyim Onu Masaya sabitlerken Araya MousePad'i Sıkıştır Böylece Zarar Görmez Derseniz O Da Olabilir Ama O Zaman Kayma Olur Mu Yada Bir Bez-/-Sünger Vsr Sıkıştırdığımda Kayma Olur Mu Zaman İçinde Gevşeme olur Mu Gibi Şeyler Var Aklımda Ondan Dolayı Biraz Tedirginim Diyebilirim.
Örnek :=:

Son düzenleme:

Ekremy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aparatı var ise duvara sabitlemek saha sağlıklı masada sürekli oynama olabiliyor sabit kalmıyor

Ekremy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Peki Benim Örnekte paylaştığım Gibi Fakat 2 Kollu Olanı Var Mı Önerebileceğiniz Acaba. (Yani Pivot Olabilenden Varmı Örnekte Paylaştığım Gibi)
İki kollu olanlar zor duvar askılarında varsa bile çok gereksiz pahalıdır.2 askı kullanmak daha mantıklı 200 lira civarlarında bir çok duvar askısı var diye biliyorum yorumlara bakıp tercih yapmalısın hemen hemen aynı performansj vericrktir

KS

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
İki kollu olanlar zor duvar askılarında varsa bile çok gereksiz pahalıdır.2 askı kullanmak daha mantıklı 200 lira civarlarında bir çok duvar askısı var diye biliyorum yorumlara bakıp tercih yapmalısın hemen hemen aynı performansj vericrktir
Peki Masaya Sabitlenenlerde Bulabilirmiyiz Sabitlemek İstedim Diyelim.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Masaya Güvenmiyor Değilim, Güveniyorum Fakat Masaya Sabitlenenlerden Zamanında 1 Arkdaşım Almıştı Ve Tahta-/-Ahşap 1 Masada Belli Bir Süre Kullanmıştı Ve Masadan O Aparatı Söktüğünde MasadaArtık o Sıkıştırmadan Kaynaklı Mı Yoksa Ağırlıktan Kaynaklı Mı Bilemem Ama Hafif Bir Çökme Gibisinden Bir İz Oluşumu Olmuştu Ondan Dolayı Tedirginim Masa Zarar Görmesin İstiyorum Yani Yoksa Takarım Sıkıntı Olmaz Yada İşte Ne Biliyim Onu Masaya sabitlerken Araya MousePad'i Sıkıştır Böylece Zarar Görmez Derseniz O Da Olabilir Ama O Zaman Kayma Olur Mu Yada Bir Bez-/-Sünger Vsr Sıkıştırdığımda Kayma Olur Mu Zaman İçinde Gevşeme olur Mu Gibi Şeyler Var Aklımda Ondan Dolayı Biraz Tedirginim Diyebilirim.
Örnek :=:

Masaya zarar verme ihtimali yüksek, böyle bir risk almak istemiyorsanız sizin için en temizi duvara montajlamak.

KS

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Peki Duvar Montajlı 2 Kollu Pivot Olabilen Bir Askı Aparatı Var Mı Çünkü 2 Sini De Ayrı Ayrı Asacak Kadar Alan Yok Duvarda Diyebilirim (1920x1080 Anamonitör olarak Normal Bir Biçimde Duracak Önümde 4000x1080 Yan Monitör İse Yan Tarafta pivot Olarak Koyacam Fakat Yerine Göre Üstte Yatay Da Durdurmak İstiyorum.)

KS

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Merhabalar Hocam Duvara Montalı Olanlardan 2 Kolu Pivot Olabilir Şekilde Çok Bulamadım Bulduklarımda Da Ya Pivot Olamıyorlardı Yada Kollarından En Azından Birini Açısal olarak Döndüremiyordum Eğer Şu Markada Yada Şurada Olabilir Diyebileceğiniz Bir Öneri Yok İse Masaya Sabitlenebilirlerden Bakmaya Başlayacam.
(Diyebilirsiniz 2 Monitörü De Ayrı Ayrı As Fakat O Kısımda Öyle Asamıyorum Çünkü Duvarda O Kadar Yer Yok Ve ASılı Olan Şeyleri De Oradan İndirmem Mümkün Değil Gibi Duruyor Şimdilik Ondan Dolayı Duvara Monteli 2 Kollu Bakıyorum)

Asılacak Olan Monitörler
1*) 1920x1080 -/- 23" -/- 10Kg
2.1*) 1600x900 -/- 20" -/- 5,25Kg
2. Monitör Geçici Olarak Asılacak Eski Bir Monitörüm Yerine Gelecek Olan Monitör 4000x1080 -/- 43" -/- 12Kg Bir Monitör Gelecek Fakat O Yan Tarafta Dikey Olarak Sabit Duracak Üst Ve Alt olmak Üzere 2 Monitör Gibi Ayıracağım Onu Da Ayarlardan.)

Vesa uyumluluğuna Baktığımda Hepsi Aynı 100x100 Olarak Görünüyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri