Monitör Önerisi

d3nnniz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
19
Son düzenleme:

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
@ugur.gozaydin hocamın önerdiği donanımlar arasından forum üyelerinin tercihlerini merak ettiğim için bu konuyu açtım.
MONİTÖR :
  1. Acer Nitro RG241YPbiipx UM.QR1EE.P01 24" 165Hz 1ms IPS Panel - 3.016 TL
  2. ViewSonic VX2418-P-MHD 165Hz 1ms VA Panel - 3.049 TL
  3. ASUS TUF GAMING VG247Q1A 24" 165Hz 1ms VA Panel - 3.189 TL
  4. GIGABYTE 23.8" G24F-2 165Hz (180Hz OC) 1ms IPS Panel - 3.799 TL
KLAVYE :
  1. GameBooster G92K - 499 TL
  2. Razer Cynosa V2 Chroma - 549 TL
  3. HyperX Alloy Core - 559 TL
  4. CORSAIR K55 RGB PRO XT - 679 TL
  5. SteelSeries Apex 3 TKL - 699 TL
KULAKLIK :
  1. HP Pavilion 4BX33AA 600 - 369 TL
  2. Asus TUF Gaming H7 Core - 499 TL
  3. Razer BlackShark V2 X - 799 TL
Monitör olarak ismini çok fazla duyduğum Asus marka monitör ile Acer arasında kaldım, gigabyte marka monitör ile arasındaki farklar ciddi derecede fazla ise onu alırım. VA panel ile IPS panel arasındaki fark nedir? Hangisi daha iyi? Şuan için düşündüğüm Asus ama kararsızım.

Klavye olarak Razer olanı düşünüyorum. Sizin fikrinizi de merak ediyorum.

Kulaklık olarak beklentilerim, konuya pek hakim olmasam da pubg gibi sesin çok değerli olduğu oyunlarda kullanılan teknoloji 7.1 surround galiba. Asus markada mevcut ise onu tercih edeceğim.
Bu fiyatlarda önerileriniz varsa bekliyorum.
Monitörde IPS önemlidir GIGABYTE 23.8" G24F-2'de çok iyi bir monitördür.
Mekanik klavye istiyorsanız onun için öneride bulunabilirim ama önerilenlerin arasında en iyisi SteelSeries Apex 3 TKL.
Kulaklık olarak da Razer aralarında en iyisidir 7.1 Surround seçeneği de bulunmaktadır.

+Bunlar benim seçeneklerimdir genel değil özneldir İyi akşamlar.

KS

d3nnniz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
19
Monitörde IPS önemlidir GIGABYTE 23.8" G24F-2'de çok iyi bir monitördür.
Mekanik klavye istiyorsanız onun için öneride bulunabilirim ama önerilenlerin arasında en iyisi SteelSeries Apex 3 TKL.
Kulaklık olarak da Razer aralarında en iyisidir 7.1 Surround seçeneği de bulunmaktadır.

+Bunlar benim seçeneklerimdir genel değil özneldir İyi akşamlar.
Teşekkürler hocam, gigabyte ile Asus arasındaki fiyat farkına değer mi? ciddi bir fark var mı? klavye önerisi verebilirsiniz, razer klavye bana daha yakın geliyor ama sizin de yorumunuzu bekliyorum. kulaklık olarak Asus kulaklıkda 7.1 surround var mı?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Teşekkürler hocam, gigabyte ile Asus arasındaki fiyat farkına değer mi? ciddi bir fark var mı? klavye önerisi verebilirsiniz, razer klavye bana daha yakın geliyor ama sizin de yorumunuzu bekliyorum. kulaklık olarak Asus kulaklıkda 7.1 surround var mı?
Öncelikle sırayla gidelim klavye için bütçe nedir ve Asus da 7.1 var ama Razer kalitesi diye bir şeyde vardır(klavye olarak önerilen iyi ama mekanik olarak istiyorsanız bakarım).

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Mekanik Klavye önerileri;

Membran Klavye önerileri;

+Membran Klavye nedir
Mekanik klavyeden farklı olarak plastik bir membrandaki hava kabarcığı gibi çıkıntıların bastırıldıklarında altındaki devreyi tamamlaması mantığıyla çalışan, piyasadaki en yaygın klavye türüdür.Sıvı dökülmesine dayanıklı klavyelerdir

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Acer ve Gigabyte dışında Hepsi VA panel tercihimiz genelde IPS panel oluyor .Acer ve Gigabyte arasında bir seçim yapsam kesinlikle Gigabyte seçerdim

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Bende gigabyte modeli öneririm ama bütçe sorun olursa IPS panel olanlardan biri rahatlıkla işinizi görecektir. Klavye konusunda hem Razer hem steel series olan modeller güzeldir. İmkan olsa bende bı steelseries geçmek isterdim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri