Monitör Önerisi

Hexedas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba dostlar

Ekran kartım Asus Dual RTX 3060 8Gb​

Ekran kartım 2k da zorlanacağı için 1080p monitör almak istiyorum. 2k olmayacaksa 27 inç bakmakta mantıksız olur diye düşünüyorum bu yüzden 24 inç. IPS panel monitör olmalı.
Ghosting sorunu en az olan , ms sorunu yaşatmayacak ve, sadece rekabetçi oyunlar oynamadığım için renkleri de iyi olan bir monitör istiyorum
Aklımdaki Monitörler:

LG Ultragear 24GN65R-B 23.8​

Dell G2422HS 23.8​

bunlardan hangisini önerirsiniz veya daha iyi dediğiniz monitör önerilerini bekliyorum.
Bütçe Max 7000 TL

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Merhaba dostlar

Ekran kartım Asus Dual RTX 3060 8Gb​

Ekran kartım 2k da zorlanacağı için 1080p monitör almak istiyorum. 2k olmayacaksa 27 inç bakmakta mantıksız olur diye düşünüyorum bu yüzden 24 inç. IPS panel monitör olmalı.
Ghosting sorunu en az olan , ms sorunu yaşatmayacak ve, sadece rekabetçi oyunlar oynamadığım için renkleri de iyi olan bir monitör istiyorum
Aklımdaki Monitörler:

LG Ultragear 24GN65R-B 23.8​

Dell G2422HS 23.8​

bunlardan hangisini önerirsiniz veya daha iyi dediğiniz monitör önerilerini bekliyorum.
Bütçe Max 7000 TL

Dell G2422HS 23.8​

İstekleriniz doğrusunda en iyi tercih diyebilirim Panel kalitesi iyi ve 1ms gtg sahip.

aliya6845

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Movitörlere binlece lira vermeyin arkadaşlar :)
DIY monitörünüzü yapın kendinize ait hada ucuza gelen multimedia bir ekranınız olur...

Çıkma laptop ekranı, aliexpresstan alacağınız monitör modeline göre kontrol kartı, montaj yapacağınız yüzey ve biraz el becerisi :) Size en fazla 1000 le istediğiniz özelliklerde mobil ekran yapmanızı sağlayacaktır.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
DIY monitörünüzü yapın kendinize ait hada ucuza gelen multimedia bir ekranınız olur...

Çıkma laptop ekranı, aliexpresstan alacağınız monitör modeline göre kontrol kartı, montaj yapacağınız yüzey ve biraz el becerisi :) Size en fazla 1000 le istediğiniz özelliklerde mobil ekran yapmanızı sağlayacaktır.
360hz olucak mı

Ulasabi64

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
36

İps ve ghosting yok demi

KS

Hexedas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Gamebooster gb2428ff
hocam bazı forumlarda gamebooster'a kalitesiz hatta uzak durulması gerek deniliyor

hocam onu yapabilcek biri değilim maalesef

aliya6845

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Arkadaşlar yüksek Hz lik görüntü dsteği monitörpaneli ile başlar panel dediğim ana kart değil ekranın kendisi. IPS sonrası da kontrol paneli ile ile tamamlarsınız. Araştırma yaparsanız bulabilirsiniz.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Arkadaşlar yüksek Hz lik görüntü dsteği monitörpaneli ile başlar panel dediğim ana kart değil ekranın kendisi. IPS sonrası da kontrol paneli ile ile tamamlarsınız. Araştırma yaparsanız bulabilirsiniz.
Hocam ilgimi çekti bu işler biraz rehber felan varsa atar mısınız

cihatyar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Dell G2422HS 23.8 öneririm bende kullanıyorum.

aliya6845

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Hocam ilgimi çekti bu işler biraz rehber felan varsa atar mısınız
Tabi hay hay aliexpress te örnek ürünleri vererek örnek kartları vererek paylaşacağım. Siz kendinize göre kaliteyi arttırısınız.

Aşağıdaki IPS ekran mesela
Koduna baktığımızda ekranın : LP125WH2 olarak geçiyor

Hemen ali expressten bir aratıyoruz LP125WH2 control card diye

Bu iki ürünğ aldıktan sonra misal alttaki gibi bir kasa dizayn vs artık nasıl isterseniz ona göre

Videoda mesela yapmış arkadaş benzer pek çok video ve iş var.

Evinizde eski kaptoplardan ekranları çıkartarak da yapabilirsiniz.

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
vg249q1a

Tabi hay hay aliexpress te örnek ürünleri vererek örnek kartları vererek paylaşacağım. Siz kendinize göre kaliteyi arttırısınız.

Bu iki ürünğ aldıktan sonra misal alttaki gibi bir kasa dizayn vs artık nasıl isterseniz ona göre

15" Halbdşmsü

KS

Hexedas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

cidden bunlarla uğraşıyor musunuz hocam? boş iş gibi geldi bana

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri