Yardım Monitör Seçimi Destek

Muad’Dib

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar hayatımda ilk defa ortalama bir para harcayarak bilgisayar sistemi alıyorum. Bunun için maksimum 7500 TL monitör önerilerinizi almak isterim. Şimdiden teşekkürler. IPS, TN, VA panel farklarını tam bilmiyorum. FPS oyunlarını daha çok oynarım.

UCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Fps oyunları oynuyorsanız kesinlikle ips panel almalısınız görüntü kalitesi için.
1080 p mi oynayacaksınız

KS

Muad’Dib

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Fps oyunları oynuyorsanız kesinlikle ips panel almalısınız görüntü kalitesi için.
1080 p mi oynayacaksınız
Yani online fps dersek öyle 2k oynamak gibi bir gayem yok fakat hikayeli fps tps oyunlarını yüksek kalite eşliğinde oynamak isterim

Athenna

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba Forum Üyeleri Elimde MSİ G27C4 E3 27 inc 180 Hz 1ms bir monitör var. Monitörü Ağustos 9 2024' te Teslim Aldım ve Aradan 1.5 Ay Geçti 8 Bit Olması Hem de Işık Sızması Gibi Bir Sorunu Var. İnternet Üzerinden Tr***yol' dan Aldım. Ek' te Gözüken Resimde Kameram Biraz Kötü Çekmiş Ondan Dolayı Fazla Gözüküyor fakat Uzaktan Bakınca Ek' tekine Çok Yakın Bir Sızma Çıkıyor Sizce İade Edip IPS' mi Almalı' mıyım (Bu Arada FPS Oyunları Oynayan Çoğu Zaman Dizi, Film vb. Şeyler İzleyen Biriyim Ondan Tercihim IPS ve Gözümü Çok Yoruyor.)

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-09-24 at 22.29.49.jpeg
    WhatsApp Image 2024-09-24 at 22.29.49.jpeg
    28.2 KB · Görüntüleme: 3
KS

Muad’Dib

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Forum Üyeleri Elimde MSİ G27C4 E3 27 inc 180 Hz 1ms bir monitör var. Monitörü Ağustos 9 2024' te Teslim Aldım ve Aradan 1.5 Ay Geçti 8 Bit Olması Hem de Işık Sızması Gibi Bir Sorunu Var. İnternet Üzerinden Tr***yol' dan Aldım. Ek' te Gözüken Resimde Kameram Biraz Kötü Çekmiş Ondan Dolayı Fazla Gözüküyor fakat Uzaktan Bakınca Ek' tekine Çok Yakın Bir Sızma Çıkıyor Sizce İade Edip IPS' mi Almalı' mıyım (Bu Arada FPS Oyunları Oynayan Çoğu Zaman Dizi, Film vb. Şeyler İzleyen Biriyim Ondan Tercihim IPS ve Gözümü Çok Yoruyor.)

Çok bir bilgim yok fakat çoğunluk IPS panelden yana VA panelin daha mat renkler verdiğini IPS panelin ise daha canlı gerçekçi renkler verdiğini söylüyorlar. Gecikme değeri olarak IPS panel diğerlerinden iyi mi kötü mü bilemem ama genel istatistikte daha iyi olduğu aşikar.

Yüksek kalite güzel görüntü istiyorsan ıps panel tercih edeceksin
Güzel bir önerin var mıdır ?

Athenna

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Çok bir bilgim yok fakat çoğunluk IPS panelden yana VA panelin daha mat renkler verdiğini IPS panelin ise daha canlı gerçekçi renkler verdiğini söylüyorlar. Gecikme değeri olarak IPS panel diğerlerinden iyi mi kötü mü bilemem ama genel istatistikte daha iyi olduğu aşikar.

Güzel bir önerin var mıdır ?
renk konusunda sorunum yok ama IPS olması daha iyi ve iade edilebiliyormu onu merak ettim bu koşullarda

KS

Muad’Dib

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
renk konusunda sorunum yok ama IPS olması daha iyi ve iade edilebiliyormu onu merak ettim bu koşullarda
1,5 ay gibi ciddi bir süre geçmiş. Garantisinin devam ettiğini düşünürsek her halükarda msi destekle iletişime geçmen lazım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri