Çözüldü Monitörde dikey çizgiler çıkıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Wizord

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar yeni bir monitör aldım aldığım gün gorseldeki çizgilerden çıkmaya başladı DP kablosunu cikart tak yaptım sorun düzeldi ama üzerinden 1 hafta geçti ve aynı çizgiler yine çıkmaya başladı. Tekrar tak çıkar yaptım ama nafile. Bu sefer eski hdmı kablomu denedim ondada aynı çizgileri aldım. Benim tahminim pcden kaynaklı çünkü monitörden bağlantıyi kopardigimda çizgiler kayboluyor sorunun çözümüni bilen varsa lütfen yardımcı olsun

Ekli dosyalar

• IMG_20221012_030200.jpg
    IMG_20221012_030200.jpg
    4.2 MB · Görüntüleme: 502
  • IMG_20221007_002627.jpg
    IMG_20221007_002627.jpg
    5 MB · Görüntüleme: 504
  • IMG_20221007_002300.jpg
    IMG_20221007_002300.jpg
    4.5 MB · Görüntüleme: 500
KS

Wizord

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu arada ekran kartı ve Windows güncel. Onun dışında aklıma gelen başka birşey yok

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,162
Bu tip problemler genellikle monitörden kaynaklanır, öncelikle bilgisayarınıza bir başka monitör takıp bileşenlerinizde bir sorun olup olmadığını görebilirsiniz. Eğer bileşenlerde herhangi bir sorun yoksa, muhtemelen monitörünüzün paneli değişecek. Eğerki bu çizgi dağınık şekilde yani ölü nokta oluştuysa, biraz üzerlerine baskı uygulayabilirsiniz, bazen bu şekilde düzelebiliyor, ancak dimdik bir çizgi şeklinde ise kesinlikle servise monitörünüzü servise götürmekten başka çareniz yok.

KS

Wizord

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dediğiniz gibi farklı monitör ve farklı bir kabloda denedim hiçbir sorun yokmuş. Monitörü alalı daha 1 hafta oldu iade etmeye calisıcam. Teşekkür ederim
Bu tip problemler genellikle monitörden kaynaklanır, öncelikle bilgisayarınıza bir başka monitör takıp bileşenlerinizde bir sorun olup olmadığını görebilirsiniz. Eğer bileşenlerde herhangi bir sorun yoksa, muhtemelen monitörünüzün paneli değişecek. Eğerki bu çizgi dağınık şekilde yani ölü nokta oluştuysa, biraz üzerlerine baskı uygulayabilirsiniz, bazen bu şekilde düzelebiliyor, ancak dimdik bir çizgi şeklinde ise kesinlikle servise monitörünüzü servise götürmekten başka çareniz yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri