Monitörden Görüntü Alamıyorum

Gökhannn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar.
Yeni bir masaüstü bilgisayar topladım. Yeni bir monitör de aldım LG Ultragear 24gn65r-b. Ama bilgisayarı monitöre bağlandığımda görüntü alamıyorum. Ekran kartı rtx 3060 12gb işlemci 12100f. Ekran kartı da monitör de sistem de sağlam ve çalışıyor. Bilgisayarı televizyona bağlıyorum görüntü alabiliyorum ki TV eski bir model 12 yıllık üstelik. Monitörü laptopa bağlıyorum (evde 2 laptop var) ve görüntü alabiliyorum. Yani ayrı ayrı monitör de bilgisayar da çalışıyor ama ikisini birbirine bağlayınca sinyal yok, görüntü alamıyorum. Bu arada tüm bağlantıları HDMI kablosu ile yaptım. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Kafayı yiyeceğim. Bir önerisi olan ya da benzer bir problem yaşayan var mı?

DramatikGoril

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Merhabalar.
Yeni bir masaüstü bilgisayar topladım. Yeni bir monitör de aldım LG Ultragear 24gn65r-b. Ama bilgisayarı monitöre bağlandığımda görüntü alamıyorum. Ekran kartı rtx 3060 12gb işlemci 12100f. Ekran kartı da monitör de sistem de sağlam ve çalışıyor. Bilgisayarı televizyona bağlıyorum görüntü alabiliyorum ki TV eski bir model 12 yıllık üstelik. Monitörü laptopa bağlıyorum (evde 2 laptop var) ve görüntü alabiliyorum. Yani ayrı ayrı monitör de bilgisayar da çalışıyor ama ikisini birbirine bağlayınca sinyal yok, görüntü alamıyorum. Bu arada tüm bağlantıları HDMI kablosu ile yaptım. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Kafayı yiyeceğim. Bir önerisi olan ya da benzer bir problem yaşayan var mı?
Herkes basit bir hata yapar bu konuda belki siz yapmadınız ama yine de söyleyeyim kabloyu ekran kartına mi bağladınız?

KS

Gökhannn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Evet kablo ekran kartına takılı 😁 hatta kartta iki HDMI girişi var ikisini de denedim. TV ye bağlayınca görüntü alıyorum monitörden alamıyorum.

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
bağladıktan sonra arkada tuşlar varsa hdm1 denermsn

veya dp kablosu

KS

Gökhannn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Monitör ayarlarında HDMI seçili zaten şu anda. Onu da kontrol ettim tabiki.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri