Çözüldü Monitorum 144HZ lakin 60HZ den yükseği Gözükmüyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yagizoskay

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar
Monitörüm 144 HZ 5 senedir kullanıyorum(ASUS 24" VG248QE) ve bugün yeni bilgisayar aldım normalde eski bilgisayarımda 144 HZ Gözüküyor seçebiliyor ve kullanabiliyordum.
Yeni Kasa Aldım Rtx3080ti ekran kartı var Tüm sürücüleri güncel.
Lakin Görüntü ayarları-Gelişmiş Görüntü Ayarlarından Veya Nvidia denetim masasından 60HZ üstünü göremiyorum.Yarım Saat Araştırdıktan sonra hiçbir şey bulamadım.
Çözünürlü 800x600 Yapınca anca 75HZ i görüyorum.
HDMI 2.1 Kablosu Kullanıyorum.
Windows Update'in Tüm güncelleştirmelerini yaptım.
Monitörümün özellikle bir ayarı falan yok zaten 5 yıldır kullandığım monitör idi.
Sorunun Yazılımsal Olduğunu Düşünüyorum Lakin Bulamıyorum Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Merhabalar
Monitörüm 144 HZ 5 senedir kullanıyorum(ASUS 24" VG248QE) ve bugün yeni bilgisayar aldım normalde eski bilgisayarımda 144 HZ Gözüküyor seçebiliyor ve kullanabiliyordum.
Yeni Kasa Aldım Rtx3080ti ekran kartı var Tüm sürücüleri güncel.
Lakin Görüntü ayarları-Gelişmiş Görüntü Ayarlarından Veya Nvidia denetim masasından 60HZ üstünü göremiyorum.Yarım Saat Araştırdıktan sonra hiçbir şey bulamadım.
Çözünürlü 800x600 Yapınca anca 75HZ i görüyorum.
HDMI 2.1 Kablosu Kullanıyorum.
Windows Update'in Tüm güncelleştirmelerini yaptım.
Monitörümün özellikle bir ayarı falan yok zaten 5 yıldır kullandığım monitör idi.
Sorunun Yazılımsal Olduğunu Düşünüyorum Lakin Bulamıyorum Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Başka kablo ile denediniz mi "DP" ?

KS

yagizoskay

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Başka kablo ile denediniz mi "DP" ?
Konuyu Açtıktan sonra araştırmama devam ettim sonuç olarak monitörüm olan ASUS 24" VG248QE HDMI 1.4'e kadar destekliyormuş Ekran kartımın HDMI girişi ise 2.1 Destekliyormuş sorunun burdan kaynaklandığını buldum sonra monitorüm ve ekran kartımın displayport girişlerine baktım rtx 3080TI in DP 1.4 Girişi Var Monitörümün ise 1.2 girişi vardı Araştırınca 1.2 veya üstü bir kablo yeterli olduğunu öğrendim şuan HDMI 2.1 Kablomu İade edip DP 1.4 Kablo satın aldım Monitörümün girişi DP 1.2 Olduğu için 1.2 özelliğinde çalışıyor ve 144HZ Olarak Ayarlayabiliyorum.
Teşekkürler Yanıtın için
Sorun Çözülmüştür iyi günler dilerim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri