Monitörüm Açılmıyor Giriş Bulunamadı Hatasi

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
AMD uygulamasında özel çözünürlük şeyini denerken kaydettim ve ekranda giriş bulunamadı yazısı çıkmaya başladı bilgisayari acamiyorum ne yapmam lazım

KS

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
yok mu çaresini bilen?

kimse aktif değil mi???

Son düzenleme:

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Şu monitor üzerine kendi ayar tuşlarından çözünürlüğe müdahale ediliyorsa önce oraya bakın.

İkincisi güvenli modo girmeyi deneyin. Güvenli modda Windpows kendi ayarları üzerinden çözünürlüğü değiştirmeyi deneyin. Güvenli modda AMD yazılımı deaktif olacaktır. Bu sayede görünü alabileceğinizi tahmin ediyorum..

Videoda windows üzerinden başlatıyor. Sizde görüntü olmadığı için POWER tuşu ile deneyeceksiniz artık

KS

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Şu monitor üzerine kendi ayar tuşlarından çözünürlüğe müdahale ediliyorsa önce oraya bakın.

İkincisi güvenli modo girmeyi deneyin. Güvenli modda Windpows kendi ayarları üzerinden çözünürlüğü değiştirmeyi deneyin. Güvenli modda AMD yazılımı deaktif olacaktır. Bu sayede görünü alabileceğinizi tahmin ediyorum..

Videoda windows üzerinden başlatıyor. Sizde görüntü olmadığı için POWER tuşu ile deneyeceksiniz artık

hocam bir çok kez denedim ama güvenli modu bir türlü aktif edemedim nasıl yapacağım bilmiyorum. monitör üzerindeki tuslarda da sadece açma kapama çalışıyor diğerlerine basınca bı şey açılmıyor.siyah bir ekran ve hareket eden giriş bulunamadı yazısından başka bir şey yok ekranda

o tuşlara bios ekranından ulasabiliyorum daha yeni farkettim fakat yine de aynı hatayı verdi

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Siz sadece çözünürlük, şunun gibi 1920x1080 ayarlaması gibi yeni bir ayar seçip kaydet deidiniz değil mi?

Yani malesef aklıma pek birşey gelmiyor. POWER tuşundan kapanması lazım sistemin. Bunu yapmışsınızdır daha önce. PC yi bir kapatın. Şu monitore giren ve ekran karına giren kobloyu bir kontrol edin. Monitor girişini tak çıkr yapın diyebiliyorum ama
giriş bulunamadı yazısı
bu yazı bir ihtimal bağlantılarla ilgili olablir.

KS

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Siz sadece çözünürlük, şunun gibi 1920x1080 ayarlaması gibi yeni bir ayar seçip kaydet deidiniz değil mi?

Yani malesef aklıma pek birşey gelmiyor. POWER tuşundan kapanması lazım sistemin. Bunu yapmışsınızdır daha önce. PC yi bir kapatın. Şu monitore giren ve ekran karına giren kobloyu bir kontrol edin. Monitor girişini tak çıkr yapın diyebiliyorum ama
giriş bulunamadı yazısı
bu yazı bir ihtimal bağlantılarla ilgili olablir.
hocam aslında olay şöyle başladı ben AMD performansta gezinirken VRAM kullanimi maksimhmfaydi technopatta biri bı çözüm önerisi sunmuştu denemek istedim ve böyle oldu

uyguladugim çözüm Ayarlar - Ekran - Özel Çözünürlükler - Yeni Oluştur - Zamanlama Standardı = CVT Azaltılmış Tıklama - Oluştur.

KS

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
hocam güvenli moda nasıl alınıyor ben mi almayı bilmiyorum acaba

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Yukarıdaki videoda yöntemi bir inceleyin (Güvenli mod)
Orada Yeniden başlat kullanmış. siz bunu kullanamayacaksınız
Klavye shift tuşuna basılı tutun. Pc yi power düğmesine basarak kapatın. Parmağınız hala shift tuşunda basılı olsun. Sonra pc yi power tuşundan açın.

Başarılı olursa mavi ekranda Windows kurtarma modu sayfası gelecek. Bundan sonrası kolay

KS

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Klavye shift tuşuna basılı tutun. Pc yi power düğmesine basarak kapatın. Parmağınız hala shift tuşunda basılı olsun. Sonra pc yi power tuşundan açın.

Başarılı olursa mavi ekranda Windows kurtarma modu sayfası gelecek. Bundan sonrası kolay

hocam biosta işletim sistemi Windows 10 seçili olacak değil mj

bir de sol shift tuşuna mi basılı tutayım

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Bios a falan girip bir değişiklik yapmayın. Önceden olduğu gibi kalsın.
Zaten win10 kullanmıyor musunuz. Sol shift ile olmdı tekrar ikinci kes deneyin.
Ben yine de int e bir bakayoım. Görüntü yokken güvenli moda giriş konularına.....

Power dan pc yi kapatın
Açarken, Bilgisayarı başlatırken F8 veya shift + F8

Son düzenleme:
KS

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Bios a falan girip bir değişiklik yapmayın. Önceden olduğu gibi kalsın.
Zaten win10 kullanmıyor musunuz. Sol shift ile olmdı tekrar ikinci kes deneyin.
Ben yine de int e bir bakayoım. Görüntü yokken güvenli moda giriş konularına.....
hocam biosla uğraştım en başta biraz işletim sistemi şeyini Windows 10a çektim(11pro kullanıyorum) yine denedkm biseyler sonra tekrardan eski haline(başka İS seçeneğine) getirdim yine de güvenli moda gecemedim

hocam biosla uğraştım en başta biraz işletim sistemi şeyini Windows 10a çektim(11pro kullanıyorum) yine denedkm biseyler sonra tekrardan eski haline(başka İS seçeneğine) getirdim yine de güvenli moda gecemedim
display port takılı hdmı degil

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
KS

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
onları denedim olmuyor hocam

KS

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
yok olmuyor hiç bir şekilde

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Ccleaner-Boot-Windows-in-Safe-Mode-Pic-5.png

Güvenli moda girebilmek için yukarıdaki ekranlara ulaşmanız gerekiyordu.

Birde bunu deneyin. Bu vavi ekranlardan ilki çıkacak mı bakın.

Windows tuşu + R'ye basın (PC'yi her yeniden başlattığınızda )​

KS

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Ekli dosyayı görüntüle 37210

Güvenli moda girebilmek için yukarıdaki ekranlara ulaşmanız gerekiyordu.

Birde bunu deneyin. Bu vavi ekranlardan ilki çıkacak mı bakın.

Windows tuşu + R'ye basın (PC'yi her yeniden başlattığınızda )​

hocam işte sürekli giriş bulunamadı ekranına atıyor ve başka da bişey çıkmıyor sadece bios ekranına giriş yapabiliyorum

pcyi falan sifirlayamaz miyiz

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Şu monitör görüntü kablolamasını bir kez daha kontrol edin.

Son seçenek:
Elinizde Win10 iso kalıbını yazdırdığınız (format atarken kullandığımız) USB bellek var mı?

5. Windows 10 yükleme ortamı (DVD veya USB)​

1. Bilgisayarı seçtiğiniz yüklemeye önyükleyin. Windows Kurulum ekranında, İleri’ye tıklayın.
  2. Aşağıdaki ekranda, seçenekler ekranına erişmek için Bilgisayarınızı Onarın seçeneğine tıklayın.
  3. Sorun Gider > Gelişmiş seçenekler > Komut istemi’ni seçin.
  4. Komut satırı göründüğünde, aşağıdaki komutu girin ve yürütmek için Enter tuşuna basın:bcdedit /set {default} safeboot minimal
  5. İşlem başarıyla tamamlandığında, komut istemini kapatın ve çıkmak ve Güvenli Mod’da başlatmak için Devam’ı seçin.

KS

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46

Son seçenek:
Elinizde Win10 iso kalıbını yazdırdığınız (format atarken kullandığımız) USB bellek var mı?

1. Bilgisayarı seçtiğiniz yüklemeye önyükleyin. Windows Kurulum ekranında, İleri’ye tıklayın.
  2. Aşağıdaki ekranda, seçenekler ekranına erişmek için Bilgisayarınızı Onarın seçeneğine tıklayın.
  4. Komut satırı göründüğünde, aşağıdaki komutu girin ve yürütmek için Enter tuşuna basın:bcdedit /set {default} safeboot minimal
  5. İşlem başarıyla tamamlandığında, komut istemini kapatın ve çıkmak ve Güvenli Mod’da başlatmak için Devam’ı seçin.
hocam monitör kablolamasinda bı sıkıntı yok sorun özel çözünürlükte düşük cvt ye tikladiktan sonra oluştu ve güvenli moda giremiyorum ah bı girebilsem her şey düzelecek ama olmuyor

Son seçenek:

elimde şuan USB bellek yok

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Siz elinizde bu WİN10 iso kalıbı usb de yazılı olarak varsa, bu 5. yöntemi denemeye çalışın.
Win10 iso Usb kalbını takın. PC yi kapatın. Açın hemen BIOA s gidin. Boot sekmesinden USB yi seçip çift tıklayın.
Artı burada kurulum görüntüsü gelmesi lazım.......

KS

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
yarın elime usb bellek geçiyor onla kesin halledebilirim dimi yanımda biraz bilgili biri de olacak

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri