Monitörün Ekranında Donma Sorunu

Blaiszy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Merhaba, Monster Abra A7 V12 laptobum var. Intel i5 10300H, GTX 1650, 16Gb dual channel ram var. Cift ekran kullaniyorum, oyundayken ya da oyun ekraninda monitor ekrani donuyor ancak laptop ekranini sorunsuz bir sekilde kullanabiliyorum. Oyunu kapatmak istedigimde ise monitor ekranini 1. Ekran olarak kullandigimdan gorev yoneticisi acilmiyor ayrica alt f4 de atamiyorum. Bir sorunum da oyun icerisinde (genellikle valorant oynuyorum) fps drop cok fazla yiyorum muhtemelen sicakliklardan oluyor ama laptop kullandigim icin buna nasil bi cozum bulabilirim bilmiyorum. Oyun ici CPU genellikle 95 derecelerde oluyor. Laptop sogutucu almayi dusunuyorum model olarak zalman ns2000. Tavsiye eder misiniz? Bu sorunlari nasil cozebilirim yardimci olursaniz sevinirim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Zalman NS2000 F/P fena değildir alınabilir ama öncesinde cihazın temizliği ve macun yenilemelerinin yapılması gerek. İyi bir macun ve gerekirse termal pad vs. ile soğutma yapısı desteklendiğinde ekstra soğutucuya gerek kalmayabilir.

İkinci olarak sistem tek monitör ile sorun yaratıyor mu?

KS

Blaiszy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Zalman NS2000 F/P fena değildir alınabilir ama öncesinde cihazın temizliği ve macun yenilemelerinin yapılması gerek. İyi bir macun ve gerekirse termal pad vs. ile soğutma yapısı desteklendiğinde ekstra soğutucuya gerek kalmayabilir.

İkinci olarak sistem tek monitör ile sorun yaratıyor mu?
Bir kaç ay önce monster yetkili servisinde temizlik ve macun değişimleri yapıldı sizce kendim macun alıp mı değiştirmeliyim? Tek monitör ile de sıcaklık değerini soruyorsanız aynı sorunlar mevcut.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Bir kaç ay önce monster yetkili servisinde temizlik ve macun değişimleri yapıldı sizce kendim macun alıp mı değiştirmeliyim? Tek monitör ile de sıcaklık değerini soruyorsanız aynı sorunlar mevcut.
Ne tür macun uygulaması yaptılar bilmediğim için bir şey diyemiyorum ama 1 sene bile olmadıysa gerekli değil diyebilirim.

Ekran donma olayını sormuştum tek monitör ile de aynı mı?

KS

Blaiszy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Hayır monitör bağlı değilken hiç başıma gelmedi ama monitörü takmadan oyun da oynamıyorum ondan kaynaklı da olmamış olabilir. Önerebileceğin laptop soğutucu var mıdır peki?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Hayır monitör bağlı değilken hiç başıma gelmedi ama monitörü takmadan oyun da oynamıyorum ondan kaynaklı da olmamış olabilir. Önerebileceğin laptop soğutucu var mıdır peki?
Soğutucudan önce yapmanız gereken önce şu monitör takınca olan olayı servis ile görüşmeniz bence.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri