Yardım Monitörün Göz Yorması

garthill3

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Arkadaşlar selamlar 24 inchten 27 inch monitöre geçtim gözüm bir türlü alışamadı aşırı yoruyor en iyi kontrast ve parlaklık ayarı gibi bir şey var mı acaba? Bir türlü tutturamadım bi çok parlak geliyor bi çok karanlık

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
782
En iyi çözüm uzaktan bakmaktır. Monitörün modeli nedir?

KS

garthill3

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
En iyi çözüm uzaktan bakmaktır. Monitörün modeli nedir?

MSI 27" G2722 modeli hocam zaten 1080p oldugu icin cok yakın değil mesafem ama ekran büyüdüğü için midir nedendir artık tam çözemedim aşırı ağrıyor gözlerim​

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Gece modu aç ya da mavi filtreli gözlük tak hocam. Bilgisayar telefon vs gibi teknolojik aletlerin yaydığı mavi ışık beyni ve gözü çok yorar. Bazen uzun süre bilgisayara baktgimiz zaman gözümuzu 2-3 saniye kapatınca yanma yapar bunun sebebi mavi ışıktır. Gece modunu açın duzeyini kendinize göre ayarlayın hep öyle kullanın daha sağlıklı

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
782

MSI 27" G2722 modeli hocam zaten 1080p oldugu icin cok yakın değil mesafem ama ekran büyüdüğü için midir nedendir artık tam çözemedim aşırı ağrıyor gözlerim​

Bu bir çok nedenden olabilir. Gözün belki kırmızıya hassastır belki maviye. Bütün ayarları deneyip kendin çözüm bulman gerekiyor. Zaten kolayca sıfırlanıyor bu ayarlar yanlış bir şey yapcam diye korkma.

KS

garthill3

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Bu bir çok nedenden olabilir. Gözün belki kırmızıya hassastır belki maviye. Bütün ayarları deneyip kendin çözüm bulman gerekiyor. Zaten kolayca sıfırlanıyor bu ayarlar yanlış bir şey yapcam diye korkma.
warm diye bi mod vardı ondaydı ekran hafif sarımsı oluyordu o baya yoruyormuş sanırım onu kapattım parlaklık ve kontrastı 50 ye çektim suan gayet iyi oldu

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
782
warm diye bi mod vardı ondaydı ekran hafif sarımsı oluyordu o baya yoruyormuş sanırım onu kapattım parlaklık ve kontrastı 50 ye çektim suan gayet iyi oldu
Parlaklık ile de oyna biraz. Düşük parlaklığa alışmayı deneyebilirsin.

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
782
kontrastı 50 bırakayım mı o da parlaklık gibi sanki anlayamadım tam 2sinin ne farkı var
Kontrast siyah ile beyaz arasında ki farktır. Renkleri daha canlı yapar. Parlaklık ta yine canlılık katar ama bu ikisi aynı türden bir canlılık değil.

cerenimo44

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar selamlar 24 inchten 27 inch monitöre geçtim gözüm bir türlü alışamadı aşırı yoruyor en iyi kontrast ve parlaklık ayarı gibi bir şey var mı acaba? Bir türlü tutturamadım bi çok parlak geliyor bi çok karanlık

uzun zamandır bu şikayet bendede oluyordu göz doktorum mavi filtreli bir gözlük yaptırmamı önerdi gerçekten yapan iyi bir yer bulursan baya işe yarıyor .ben birkaç kez farklı gözlükçüde yaptırdım eğer istanbulda iseniz en beğendiğim avrupa yakasında uygun optik oldu tavsiye ederim . Benim baş ağrılarıma çok iyi geldi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri