Mono Yazıcı Tavsiyesi

redyclous

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Arkadaşlar merhaba, bir yazıcı alacağım yalnızca doküman, makale yazdırmak için yani siyah beyaz çıktı alabileceğim fotokopi, tarayıcı vs. gibi hiçbir özelliğinin olmasına gerek yok, dediğim gibi yalnızca siyah beyaz çıktı almak için kullanacağım bir tek Wi-Fi olursa avantajıma fakat olmasa da olur. Aradığım özellikler ise uzun ömürlü, sorunsuz olması ve baskı maliyetinin düşük olması. Araştırdığım kadarıyla benim kullanım amacıma uygun olarak mono lazer olanlar daha çok tavsiye ediliyor tanklı düşünmem gerektiğini söyleyenler de var. Kimisi ise bitmeyen kartuş ile çok daha maliyetsiz kullanabileceğimi söylüyor fakat ben pek uzun ömürlü ve sağlıklı olmayacağını, sıkıntılar yaşatacağını düşünüyorum. Bütçem 2.5-3 en fazla da 4000e çıkabilirim arada bu farka değecek bir durum olması durumunda. Bu doğrultuda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ben bu 2 yazıcıyı da beğendim yorumlayabilirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Epson tank yazıyı kullanıyorum, memnunum. Renkli baskı ve tarayıcı özelliği sizin için gereksİz olabilir ama lazım olma ihtimali hep vardır. Tank yazıcıların doldurma maliyeti ve kendinizin tüpü takıp direkt doldurmasıyla kullanımı da kolay. Mürekkep tanklı yazıcılara nakın siterseniz.

KS

redyclous

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Epson tank yazıyı kullanıyorum, memnunum. Renkli baskı ve tarayıcı özelliği sizin için gereksİz olabilir ama lazım olma ihtimali hep vardır. Tank yazıcıların doldurma maliyeti ve kendinizin tüpü takıp direkt doldurmasıyla kullanımı da kolay. Mürekkep tanklı yazıcılara nakın siterseniz.
hocam peki bu tanklı yazıcılar lazerler kadar sorunsuz ve uzun ömürlü olur mu? Ve model seçiminde kararsız kalıyorum bir ton seçenek mevcut farklarını anlayamıyorum pek.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
hocam peki bu tanklı yazıcılar lazerler kadar sorunsuz ve uzun ömürlü olur mu? Ve model seçiminde kararsız kalıyorum bir ton seçenek mevcut farklarını anlayamıyorum pek.
3 yıl oluyor sorun çıkarmadı. 1 tüp siyah mürekkep bitirdim tekrar doldurdum. sayfa sayısını hatırlamıyorum ama çok fazla çıktı aldım. Marka, model aklımda yok. O zaman bakarken en fiyat performans ürünler epson markasındı onu aldım. Kablosuz bağlama büyük kolaylık sağlıyor. Farklar dakikada baskı hızı, baskı kalitesi gibi özelliklerdi genelde. Çok ayrıntılı özellikleri hatırlamıyorum. Şahsen epson ve mürekkep tanklı öneririm. Mürekkep bitiyor, tüp alıyorsunuz kapağı açıp içerisine yerleştirirseniz doluyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri