Monster Notebook GPU Seçimi

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hocam Merhabalar,

Ben Notebook almak istiyorum. Fakat yıllardır tam paramı biriktiriyorum alacağım, bir bakıyorum laptop fiyatları uçmuş. Tekrar biriktiriyorum tam alacakken tekrar uçmuş derken, bu zamanlara geldik ve ben de pek ümit kalmamasına rağmen tekrardan laptop arayışına girdim.

Elimde 15.000 TL para var. RTX 3050 - RTX 3050 Ti hangisi alacağıma karar verebilmiş değilim. Mesela Monster Notebook aile desteği ile bile Abra A5 V17.1 için yetiyor ama Abra A5 V17.2 almak istersem ona da aynı güncellemeleri yaptığımda 17K oluyor ve yetmiyor. Bir kaç ay daha biriktirmem gerekiyor.

Bundan dolayı RTX 3050 / RTX 3050 Ti arasında çok fazla bir performans var mı onu sormak istiyorum. Bir de Clevo kasa almayın Tongfan kasa alın vs deniliyor. Bana nedenini sorduğumda açıkçası kem küm edilip pek bilgi verilmedi denilebilir. Clevo alacağına Lenovo İdeapad alın daha iyi dendi.

Ben oyun oynamayı seven ve oynarken de yayın yapan daha doğrusu böyle hobisi bulunan biriyim ve birazcık da gezen biriyim denilebilir. Ondan dolayı gittiğim yerlerde oyun oynamak, render almak, edit yapmak vs ihtiyacım olacak. Buna uygun bir laptop almak istiyorum.

Önerebileceğiniz laptoplar nelerdir bunları sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Hocam rtx 3050 ile 3050 ti arasında %5 bile performans farkı yok nerdeyse. Oyunlarda ortalama olarak 5-9 FPS fark var. Açıkçası 2 bin tl fark vermeye değmez. Rtx 3050 de iyi bir ekran kartı bu kadar evham yapmaya gerek yok bence. Yardımcı olması için bir video bıraktım. Aradaki farklara bakarsanız anlayabilirsiniz. O yüzden 3050 üzerinden ilerlemenizi tavsiye ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
2 GPU arasındaki TDP değerlerine bakmak gerekiyor. Ben size bu bütçeye olabilecek makul bir makine önereceğim.

A5 V17.1 bu makinede 75W GPU birimi var 3050 oda. Diğer 3050 Ti cihazda aynı güçteyse arada çok az fark 3050 Ti lehine ama daha az güçteyse 3050 daha iyi performans sunacaktır.

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Monster yerine Lenovo ürününü tercih etmenizi öneririm. Monster garip sorunlar çıkartabiliyor donanımsal olarak.

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Hocam Merhabalar,

Ben Notebook almak istiyorum. Fakat yıllardır tam paramı biriktiriyorum alacağım, bir bakıyorum laptop fiyatları uçmuş. Tekrar biriktiriyorum tam alacakken tekrar uçmuş derken, bu zamanlara geldik ve ben de pek ümit kalmamasına rağmen tekrardan laptop arayışına girdim.

Elimde 15.000 TL para var. RTX 3050 - RTX 3050 Ti hangisi alacağıma karar verebilmiş değilim. Mesela Monster Notebook aile desteği ile bile Abra A5 V17.1 için yetiyor ama Abra A5 V17.2 almak istersem ona da aynı güncellemeleri yaptığımda 17K oluyor ve yetmiyor. Bir kaç ay daha biriktirmem gerekiyor.

Bundan dolayı RTX 3050 / RTX 3050 Ti arasında çok fazla bir performans var mı onu sormak istiyorum. Bir de Clevo kasa almayın Tongfan kasa alın vs deniliyor. Bana nedenini sorduğumda açıkçası kem küm edilip pek bilgi verilmedi denilebilir. Clevo alacağına Lenovo İdeapad alın daha iyi dendi.

Ben oyun oynamayı seven ve oynarken de yayın yapan daha doğrusu böyle hobisi bulunan biriyim ve birazcık da gezen biriyim denilebilir. Ondan dolayı gittiğim yerlerde oyun oynamak, render almak, edit yapmak vs ihtiyacım olacak. Buna uygun bir laptop almak istiyorum.

Önerebileceğiniz laptoplar nelerdir bunları sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin.
Renderla ilgilendiğinizi söylemişsiniz. Size Macbook Air önersem kızar mısınız? :D

KS

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Renderla ilgilendiğinizi söylemişsiniz. Size Macbook Air önersem kızar mısınız? :D

Render Derken Çok Fazla Ahım Şahım Renderlar Değil Genel Olarak Oyun Oynayan Ve Oynarken De Arkada Yayın Açık Bir Biçimde Duran (Hobi Olarak) Bir Kişiyim Aslında Ve O Yayınlarda Oynadığım Oyunların Renderini Alıyorum Kesme Biçme Ve Birkaç Birşeyden Falan Oluşuyor Diyebilirim Biyandan Da RTX DLSS Gibi Yeni Teknolojiler Olsun Ve Yıllardır HDD Kullanmaktan Çektiğim Yavaşlıktan Kurtulayım Diyen Biriyim Denilebilir Oyüzden M.2 De Arıyorum Yoksa Hocamızın Önerdiği Gayet Mantıklı Aslında Sadece Solit State Var M.2 Değil.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri