MSI B450M Mortar Max Anakart Ez Debug Led (VGA ışığı uyarısı)

PUNİSHER

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba,

MSI B450M Mortar Max anakartımın BIOS'unu E7B89 ams.2C0'dan E7B89 ams.2G'ye güncelledim, güncelleme için henüz masaütündeyken flah diskime attığım dosyayı , anakartımın arkasında bulunan flash BIOS portuna öylece taktım. Sonra bilgisayarımı yeniden başlattım ve BIOS ekranına geldim oradan da M-Flash yazan yere tıkladım, buraya kadar her şey iyi gidiyordu. Sonrasında bilgisayarım kapandı ve bir daha açıldı. Sonra M-Flash ekranına attı. Buradan da ben diskimde bulunan BIOS sürümüne tıkladım güncelleme yapmaya başladı.(aşağıda görüntüleri mevcut) bittikten sonra yeniden başladı fakat ekran gelmiyordu her şey çalışır durum da fakat ekran yok ve anakartımın üstünde bulunan VGA ışığı yanıyordu. Bir iki kere yeniden başlattım fakat sorun aynı idi.

ne yapacağımı şaşırmış durumdayım, yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem özellikleri:

• Anakart: MSI B450M Mortar Max.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 4.2GHz
  • Bellek: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB 3600MHz.
  • Ekran kartı: Galax GTX760 DirectCU II O.C.
  • PSU: XPG Core Reactor 650W +80 Plus Gold.
  • Monitör: Gigabyte M.27F (27 inç)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Sistemi kapatın ve POWER kablosunu yada varsa ON/OFF tuşu tuştan kapatın PSU ürününü. Daha sonra anakart BIOS pilini sökün 30sn. kadar bekleyip geri takın. Sistemi açın ve sorun var mı yok mu bakın.

KS

PUNİSHER

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
denedim hocam Cpu fanı 2 kere kapanıp açıldı ama ekrana görüntü gelmedi. Anakarttaki VGA ışığı kırmızı yanıyor hala çok üzgünüm :(

Galiba çözümü yok gibi...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Güç bağlantılarını söküp takmayı denediniz mi? Buda denendiyse BIOS odaklı güncellemede bir sorun yaşadınız demektir. Servise verin anakartı.

KS

PUNİSHER

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Evet denedim herşeyi. Dediğiniz gibi servise vericem.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri