MSI G241 Monitörden Ses Gelmiyor

Tulpar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
20
Sistemi yeni kurdum ayarlamaları yaptım videoya girdim ses yok netten çözümlere bakıyorum aygıt yöneticisinden güncelleyin diyorlar yapıyorum zaten sistem en iyi şekilde güncel diyor ses cıkışları%100 gözüküyor
Ses sorunlarını gider yapıyorum ses duymadım diyorum sistemi yeniden başlatıyor 2 kez denedim yine olmadı nasıl yaparım bunu .kulaklık taktım kasaya ses geliyor kulaklıktan

Moderatörün son düzenlenenleri:

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Monitörünüzü hangi tip kablo ile kullanıyorsunuz ? Monitörün ayarlarından ses çıkışını etkinleştirdiniz mi ?

Berkant57

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15
Sistemi yeni kurdum ayarlamaları yaptım videoya girdim ses yok netten çözümlere bakıyorum aygıt yöneticisinden güncelleyin diyorlar yapıyorum zaten sistem en iyi şekilde güncel diyor ses cıkışları%100 gözüküyor
Ses sorunlarını gider yapıyorum ses duymadım diyorum sistemi yeniden başlatıyor 2 kez denedim yine olmadı nasıl yaparım bunu .kulaklık taktım kasaya ses geliyor kulaklıktan
hangi model monitör kullanıyorsunuz

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Her monitörde hoparlör yok maalesef. Eğer bize monitörünüzün marka, modelini iletirseniz daha rahat yardımcı olabiliriz.

KS

Tulpar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
20
Monitörünüzü hangi tip kablo ile kullanıyorsunuz ? Monitörün ayarlarından ses çıkışını etkinleştirdiniz mi ?
İçinden çıkan hdmı kablosu ile kullanıyorum
Birinci ve ikinci çıkışta denedim

KS

Tulpar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
20
Monitörünüzde hoparlör bulunmuyor. Üzerindeki 3.5mm girişten kulaklık vb. bir cihaz ile ses alabilmeniz için denetim masasında ses aygıtı olarak gözükmekte.
Hocam hoparlör yok ise neden ses sorunlarını gider deyince msıg241 ya da realtek diye sunucu diye iki seçenek veriyor,ayarlardan msıg241 ses aygıtı seçili videoda ses var gözüküyor alçalıp yükseliyor ,bu arada bana her şeyin kurulu olsuğunu söylediler ben yine biostan ramleri ,ekran kartı güncellemelerini kontrol edeyim mi

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Hocam monitörde hoparlör bulunmuyor. Aygıt yöneticisinde bulunan seçenekler yüksek ihtimalle anakartınızdaki ses kartıyla ilgilidir.

Eğer biosa girmeyi biliyorsanız girip kontrol edebilirsiniz. Ama bilmiyorsanız kurcalamamanızı tavsiye ederim. Onun haricinde ekran kartının güncellemelerini biosa girmeden de kontrol edebilirsiniz.

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Hocam hoparlör yok ise neden ses sorunlarını gider deyince msıg241 ya da realtek diye sunucu diye iki seçenek veriyor,ayarlardan msıg241 ses aygıtı seçili videoda ses var gözüküyor alçalıp yükseliyor ,bu arada bana her şeyin kurulu olsuğunu söylediler ben yine biostan ramleri ,ekran kartı güncellemelerini kontrol edeyim mi
Az önce de söylediğim gibi monitörünüzün üzerinde 3.5mm giriş var. Oraya hoparlör takarsanız ses alırsınız. Denetim masasında bu yüzden ses aygıtı olarak gözüküyor. Dahili bir hoparlörü yok.

Berkant57

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15
kullandığınız modelde dahili hoparlör bulunmamakta hocam. 3.5mm jack ile harici bağlayıp kullanabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri