Yardım Msi Pro B650-P Wi-Fi Anakart Kaç Mhz Destekliyor

Bartuu-

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
R7 7700X
Ekran Kartı
RTX 4070

frqn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
PC toplayacağım ve bu anakartın kendi sitesine bakınca RAM desteklediği hız OC ile 7200MHz gösterirken başka satış sitelerinde 6600MHz gösteriyor hangisi doğru bunların çünkü ona göre 7200MHz'lik RAM almayı planlıyorum 6600MHz'lik RAM ile arasında 100-200TL civarı fark var.

Anakart: PRO B650-P WIFI
RAM: https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...mhz-cl34-pvv532g720c34k-fiyati,323806114.html
Anakart 6400 destekliyor görünüyor ama expo açtığında sorun yaşanıyor am5 sistemlerde , pc yi topladınız mı? Siz de sorun yaşıyormusunuz? Aynı anakart ile expo açık sorun yaşıyorum bende.

KS

Bartuu-

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anakart 6400 destekliyor görünüyor ama expo açtığında sorun yaşanıyor am5 sistemlerde , pc yi topladınız mı? Siz de sorun yaşıyormusunuz? Aynı anakart ile expo açık sorun yaşıyorum bende.
Dün pc topladım kendim expo ram yerine intel xmp rami almışım bu sorun çıkartır mı bilmiyorum ama açılış süresi çok geçti hatta bir kere hiç açılmamıştı cmos bastım açıldı biosdan memory context restore enable yaptım ilk deneyişimde açılış süresi 20saniye sürdü Tabi pc kurunca ilk işim bios güncellemek oldu.

frqn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
bende de xmp ram vardı sorun yaşıyordum expo aldım expo ramlerde de yaşadım. Genel olarak yüksek frekanslarda sorun oluyor sanırım. xmp veya expo açtığında boot süresi uzuyor zaten, bende dram hatası gibi sorunlar oluyordu. Değiştirebilirsen ramleri expo ile değiştir iade süresi varken, ama expo ram lerinde düzgün çalışacağının garantisi yok. İlerleyen zamanlarda bios güncellendikçe de sorun yaşamaya devam edersen en azından ram den kaynaklı mı acaba diye bir soru işaretin olmaz. Tabi herkes aynı sorunları yaşamayadabilir bişey diyemiyorum. Ama am5 sistemlerde yüksek frekanslarda ram sıkıntısı forum sitelerinde mevcut.

Aralkural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
6600 den sonraki ramler için intel anakartlar destekler hocam

KS

Bartuu-

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
i
bende de xmp ram vardı sorun yaşıyordum expo aldım expo ramlerde de yaşadım. Genel olarak yüksek frekanslarda sorun oluyor sanırım. xmp veya expo açtığında boot süresi uzuyor zaten, bende dram hatası gibi sorunlar oluyordu. Değiştirebilirsen ramleri expo ile değiştir iade süresi varken, ama expo ram lerinde düzgün çalışacağının garantisi yok. İlerleyen zamanlarda bios güncellendikçe de sorun yaşamaya devam edersen en azından ram den kaynaklı mı acaba diye bir soru işaretin olmaz. Tabi herkes aynı sorunları yaşamayadabilir bişey diyemiyorum. Ama am5 sistemlerde yüksek frekanslarda ram sıkıntısı forum sitelerinde mevcut.
İade ile uğraşmak istemiyorum şimdilik gayet iyi çalışıyor xmp ramlerin sorun çıkarcağını sanmıyorum ben

kaç mhz de çalıştırıyorsun RAM'leri, boot süresi falan normalmi, herhangi bir sorun yaşamadın mı?
Başta 4800MHz başlamıştı XMP ile 6000Mhz yaptım dediğim gibi ilk başta 1-2 dakikada açılıyordu bu sabah biosdan memory context restore enable yapınca ilk kapa aç yaptığımda 20 saniyede açıldı dahada denemedim.

Son düzenleme:

frqn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
sen bilirsin, boot süresi hariç sorun yaşamazsan pek sıkıntı olmaz.

frqn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
bu arada boot sorunu için memory context restore enable yapınca mavi ekran sorunu yaşayanlar vardı diye hatırlıyorum. redditte konuya ikişkin içerikler vardı diye hatırlıyorum. İlk iki hafta fırsat buldukça kullanmanı tavsiye ederim pc yi bir sorun yaşarsan duruma göre hareket edersin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri