msi rx470 Ani fps düşüşü

TRKaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sistem özelliklerim şu şekilde.
İşlemci: İ5 6402p
Ekran Kartı: MSİ RX470
Anakart: MSİ H110M PRO-VD
RAM: GSKİLL 8GB DDR4 2133MHZ 
Güç Kaynağı: Corsair vs 550
Kasa: Zalman Z12 Plus 
Harddisk: 1TB WDB 7200rpm 
 Oyunlarda genellikle ekran kartı kullanımı %90-100 civarında işlemci kullanımı %80-90 civarlarında geziyo ama fps düşüşü olduğu zaman ekran kartı kullanımı %0 a düşüp tekrardan 90 civarına çıkıyor sıcaklık değerleri ekran kartı 60 derece işlemci 50 derece sürücüler güncel genellikle her oyunda 3 4 dakikada bir oluyor. Yardımınızı bekliyorum

AdemTR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
İlk sorum kaç zamandır aynı işletim sistemini kullanıyordunuz ve ne zamandan sonra oldu.

Uzun zamandır aynı işletim sistemini kullanırken bir çok bazı indirmeler de virüs bulaşıp cpu ya binebiliyor buda olabilir yada;
İşlemci fanından sorun olabilir çıkarıp tekrardan termal macunlanıp iyice oturtulmalı büyük ihtimal budur. Çünkü bende de bu sorun oluyor du cpu da sorun oldumu ekran kartına biniyordu herşey buda fps düşüşü yapıyordu.

KS

TRKaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sistemi 1 ay önce topladım ve windows 10 kurdum aslında en başından beri vardı bu aralar gözüme daha çok batmaya başladı Xbox dvr nedir açıklarmısınız?

Sıcaklık değerleri normal soğutucuda sorun olduğunu düşünmüyorum yazılımsal olabilir

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
4,998
XBOX DVR Windows 10'da bulunan bir hizmet. FPS'i düşürüyor. Google'da aratırsan nasıl kapatırım diye sonuçlardan yapabilirsin basit aslında. Onun dışında çözüm olarak Driver Booster programını kur tüm driverları güncelle ve Windows güncellemelerini de tamamlayıp reset at, sorun düzelecektir.

KS

TRKaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Deneyip hemen yazacağım :) inşallah sorunum çözüme kavuşur sistemin tadını bile çıkaramadım daha

KS

TRKaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dediklerinizi yaptım sağolun biraz azaldı ama hala zaman zaman oluyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri