Need for speed işlemciyi aşırı fazla kullanıyor

Ssari53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Need fır speed heat oyununu geçen aldım ve oyunu oynarken oyun işlemcimin %80 ini kullanıyor diğer çalışan yazılımlarla birlikte işlemcim %100 kullanılıyor çözümünü bulamadım internetteki çözümler ingilizce eğer sorunu başka yaşayan varsa çözebilen bana ulaşabilirmi

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657
Need fır speed heat oyununu geçen aldım ve oyunu oynarken oyun işlemcimin %80 ini kullanıyor diğer çalışan yazılımlarla birlikte işlemcim %100 kullanılıyor çözümünü bulamadım internetteki çözümler ingilizce eğer sorunu başka yaşayan varsa çözebilen bana ulaşabilirmi
hangi ayarlarda oynuyorsun? ultraya cekersen yükü ekran kartına bındırırsın.
bu arada işlemcin ve ekran kartını yazar mısın

KS

Ssari53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hangi ayarlarda oynuyorsun? ultraya cekersen yükü ekran kartına bındırırsın.
bu arada işlemcin ve ekran kartını yazar mısın
Büyük ihtimalle en sondaki ayarlarda oynuyorum ultra olabilir
İ5 1040
Asus tuf 1650 ekran kartı
Aynı sistemde kuzenim sorunsuz oynuyor bu yüzden kafana çok takıldı o da ultra da oynuyor ama oyun vende böyle yapıyor onda sorunsuz

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
https://github.com/Octanium91/NFS_Heat_CPU_Load_FIX

Bu linkte yer alan ve NFS Heat oyununda da bulunan yüksek işlemci kullanımını aynı oyun motorunu kullandığından dolayı gideren tool yardımıyla Payback'teki yüksek işlemci kullanımı sorununu çözebilirsiniz. Linkten aracı indirip oyunun kurulu olduğu dizine atın ve çalıştırın. Araç bir config dosyası oluşturup işlemcinizin çekirdek ve izlek değerine göre uygun parametreleri ayarlayıp oyunun ana dizinine kaydediyor ve bu sayede yüksek işlemci kullanımını gideriyor. Kendimde Payback, Heat gibi oyunlarda bu aracı kullanıyorum ve öncesinde yer yer % 100 lere çıkan işlemci kullanımı bu sayede daha düşük değerlere geriliyor ve oyun performansında bir kayıp oluşturmuyor.

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657

benchmark testine baktığımda sende cidden anormallık var arkadasın anlattıgı seye bak ıstersen yardımcı olamayacağım gibi duruyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri