Nvidia Display Güncellemesi

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Selam Dostlar,

Windows Update, Nvidia display güncellemesi yapıyor %100 olduktan sonra tekrar %0 oluyot ve birkaç dk sonra ekran siyah oluyor bunun nedeni nedir?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Ekran kartınızı asla Windows üzerinden güncellemenizi önermem. Ya Nvidia Geforce Experience yazılımından yapın yada manuel sürücüyü sitesinden indirip kendiniz kurup güncelleyin.

KS

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Nvidia’nın kendi uygulamasında güncelleme gözüküyor mu ?
Hocam şöyle ki, dün pcyi kurdum her şey düzgün çalışıyordu sabaha karşı GTA yüklemeye bıraktım sabah kalktığımda ise ekran siyahtı açılmayınca sıfırladım pcyi baştan windows kurdum yeni kurduğumdan Nvidia uygulaması yüklü değil, windowsu her kuruşumda aynı sorun oldu bu sorun mu yoksa olması gereken bir şey mi.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Hocam şöyle ki, dün pcyi kurdum her şey düzgün çalışıyordu sabaha karşı GTA yüklemeye bıraktım sabah kalktığımda ise ekran siyahtı açılmayınca sıfırladım pcyi baştan windows kurdum yeni kurduğumdan Nvidia uygulaması yüklü değil, windowsu her kuruşumda aynı sorun oldu bu sorun mu yoksa olması gereken bir şey mi.
Windows u kaç kere sıfırladınız hocam ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Windows otomatik güncelliyor durduramıyorum

Windows Ayarları > Sistem > Hakkında > Gelişmiş Sistem Ayarları > Donanım > Aygıt Yükleme Ayarları konumuna ilerleyin ve pencerede Hayır seçili olduğuna emin olun. Hayır seçerseniz Windows sistem içindeki sürücüler için güncelleme yapmaz.

KS

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Windows Ayarları > Sistem > Hakkında > Gelişmiş Sistem Ayarları > Donanım > Aygıt Yükleme Ayarları konumuna ilerleyin ve pencerede Hayır seçili olduğuna emin olun. Hayır seçerseniz Windows sistem içindeki sürücüler için güncelleme yapmaz.
Tekrar win 11 kurulumu yapayım mı yoksa win10 kurmayı deneyeyim mi

KS

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Kart sürücüsü için format atmanıza gerek yok. Kartınız neyse GeForce Drivers sitesinden indirin güncel sürücüyü ve kurulum yapın. Birde dediğim ayarı kontrol edin yeterlidir.
Hocam ekran siyah restart edip açıyorum, kapatıp bekleyip tekrar açmaya çalışıyorum ekran gelmiyor windows ekranı çıkıyor ama masaüstüne gelmiyor siyah kalıyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Hocam ekran siyah restart edip açıyorum, kapatıp bekleyip tekrar açmaya çalışıyorum ekran gelmiyor windows ekranı çıkıyor ama masaüstüne gelmiyor siyah kalıyor.
Windows 'u Ağ ile Güvenli Mod aşamasına geçin zaten sistemi birkaç defa Windows ekranı gelmeden tuştan kapatıp tekrar açarsanız 3. veya 4. tekrarda sizi kurtarma ekranına atar. Oradan geçersiniz Güvenli Mod aşamasına. Burada da ekran kartı sürücünüzü DDU yazılımını indirip kaldırırsınız. Daha sonra Windows güncellemelerini sistem açılınca duraklatın ki kurulum yapmasın. Güncel sürücünüzü indirip kurun hepsi bu kadar.

KS

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Windows 'u Ağ ile Güvenli Mod aşamasına geçin zaten sistemi birkaç defa Windows ekranı gelmeden tuştan kapatıp tekrar açarsanız 3. veya 4. tekrarda sizi kurtarma ekranına atar. Oradan geçersiniz Güvenli Mod aşamasına. Burada da ekran kartı sürücünüzü DDU yazılımını indirip kaldırırsınız. Daha sonra Windows güncellemelerini sistem açılınca duraklatın ki kurulum yapmasın. Güncel sürücünüzü indirip kurun hepsi bu kadar.
Tamamdır hocam teşekkür ederim denerim olmazsa tekrar yazarım olur mu?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Hocam güvenli modda internete erişemiyorum veya arama çubuğunu kullanamıyorum
Güvenli mod aşamasında ağ ile güvenli moda girin demiştim. Siz normal güvenli mod başlatmışsınız büyük ihtimalle. Güvenli mod aşamasında Windows en base haliyle çalışır her şeyi kapatır neredeyse. Program kaldırmak için en ideal yöntemdir, sebebi her şeyini silersiniz programın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri