Oem Lisans Aktarma

xBscn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
OEM lisanslı eski bir laptop var HDD'li, o lisansı yeni laptoba aktarma şansım var mı? Normalde yok deniliyor biliyorum ama illegal veya eski laptoba zararı olacak bir hamle de olsa yapmak istiyorum bir yolu yok mu hiç? Sistem özellikleri zaten çok kötü mühim değil o sebeple en azından lisansı kurtarayım diyorum. Windows 10 home yüklü eski pcde.

mert.

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
51
İstersen lisans key ile kafan ağrımadan hallet

KS

xBscn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İstersen lisans key ile kafan ağrımadan hallet
Yok ustam biliyorum ama maksat değerlensin lisansı, hem ben uğraşayım-öğreneyim, eski laptobu kullanmıyorum çöpe gidecek elle tutulur bir yanı kalmadı suyunu sıksan para etmez o halde yani. Altın bile çıkmaz 5 watt işlemci barındırıyor :) Mümkün mü bir şekilde yoksa değil mi?

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Benim bildiğim kadar ile söyleyeyim sana kardeşim bilen arkadaşlar gene yardımcı olur sana ''OEM lisans anakarta işlenir ve kalır. Başka yere taşınmaz. Reatil ise taşınabilir olan lisans türü.'' Diye biliyorum ben.

Musa464

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Benim bildiğim kadar ile söyleyeyim sana kardeşim bilen arkadaşlar gene yardımcı olur sana ''OEM lisans anakarta işlenir ve kalır. Başka yere taşınmaz. Reatil ise taşınabilir olan lisans türü.'' Diye biliyorum ben.
Evet dediğiniz doğrudur. Anakarta işlenir OEM o yüzden taşınması mümkün değildir.

KS

xBscn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Evet dediğiniz doğrudur. Anakarta işlenir OEM o yüzden taşınması mümkün değildir.
peki anakartın hangi çipindeyse o çipini bir cihaz yardımıyla bilgisayara bağlayıp falan alamaz mıyız lisansı?

Musa464

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
peki anakartın hangi çipindeyse o çipini bir cihaz yardımıyla bilgisayara bağlayıp falan alamaz mıyız lisansı?
O da pek mümkün değil. Bios cipin içinde olduğundan taşıdığın anakarti çalışmaz duruma getirebilir. Bu durumda orijinal bir lisans almaktan daha pahalıya patlar

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri