online oyun urunu satisi

tr1six

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Merhabalar bir sitede eldivenimi sattim arkadas 2900tl ye almak istedi (onceden 2800tl ye koymustum)ama kendisi daha yüksek teklif edip2900tl dedi tekrar sordum eminmisiniz diye evet saticaksan sat dedi ilani koydum satin aldi teslim ettim tesekkur etti ,sonra sizi farkli biri sandim dedi ,100tl mi iade edin diye israr etti fakat kabul etmedim şimdi nitelikli dolandırıcılıktan dava acicakmis sizce ceza yermiyim avukat arkadaslar yardım ederse sevinirim detay isteyenlere yazarim

KS

tr1six

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
oyun eldiveni (csgo)

KS

tr1six

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
yardımcı olursanız sevinirim

Juice

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
269
oluyormuymuş öyle birşey farklı biri sanmak nedir dikkat etseymiş hocam biraz sallıyor gibi zaten o kadar kolaydı zaten dava açmak :D

Juice

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
269
oluyormuymuş öyle birşey farklı biri sanmak nedir dikkat etseymiş hocam biraz sallıyor gibi zaten o kadar kolaydı zaten dava açmak :D
fakat yinede azda olsa dikkatli olmakta fayda var 100 tl için dava açacağını pek sanmıyorum

AVCIMACERA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Öncelikle iletişimin davada silinse bile geri alınabilmesi mümkündür ayrıca eğer iletişimin görsel kaynakları varsa(ss) işinizi görür mahkeme 100 tl için davayı kabul etmeye bilir. Ayrıca kazanması için kanıt gerek ve kanıtlar sizin aleyhinizde yani sorun çıkmaz

KS

tr1six

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Öncelikle iletişimin davada silinse bile geri alınabilmesi mümkündür ayrıca eğer iletişimin görsel kaynakları varsa(ss) işinizi görür mahkeme 100 tl için davayı kabul etmeye bilir. Ayrıca kazanması için kanıt gerek ve kanıtlar sizin aleyhinizde yani sorun çıkmaz
tamamdr tesekkurler

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
502
tamamdr tesekkurler
Dava açmak kaça patlar sanırım haberiniz yok. Zaten söz konusu +100 TL'yi kendiliğinden teklif etmiş dediğinize göre ve bununla dava açma ihtimali bile yok. Siz kendinizi başka biri gibi tanıtmış olsaydınız ancak öyle dava konusu olabilirdi. Onu da yapmadığınızı varsayıyorum, buna göre korkacak bir şeyiniz yok. Mahkemeye başvurmak için söz konusu alt limit olan meblağ konusunda bir araştırma yapsın bu saçma tehdidi sallayan vatandaş.

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
136
100 tl için gireceği masrafı göze almaz üstüne haksız çıkar dua edin dava açsın :D

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Korkmanıza gerek dahi yok boşa açmış olur davayı. Arkadaş 100 liranın lafını yapıyorsa bu kadar ve saftirik gibi hem teklife 100 tl ekleyip akabinde vazgeçip seni dolandırıcı niyetine koyuyorsa sorunun asıl kaynağı kendisi 100 lirası çok değerliymiş gibi abartmasına gerek olmamalı.

KS

tr1six

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Korkmanıza gerek dahi yok boşa açmış olur davayı. Arkadaş 100 liranın lafını yapıyorsa bu kadar ve saftirik gibi hem teklife 100 tl ekleyip akabinde vazgeçip seni dolandırıcı niyetine koyuyorsa sorunun asıl kaynağı kendisi 100 lirası çok değerliymiş gibi abartmasına gerek olmamalı.
arkadas zaten urunu aldi teslim ettim onaladi güzel yorum yaptı sonra gelip siz eskiden 2800e koymustunuz neden ben pahaliya aldim 100tl verin dedi benim suçum yokki bu konuda

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Mahkeme 5 TL için bile davayı kabul eder arkadaşlar. Etmez, etmeyebilir diyenler için söylüyorum.

Nitelikli dolandırıcılık durumu 100 tl pahalıya ürün satarak olmaz, o parayı alıp, ürünü vermeseydin olurdu. Arkadaşa dava yolu açık, istediğin gibi dava edebilirsin. Mahkemede görüşürüz fakat nitelikli dolandırıcılık suçunda doğru deliller sunmaz ve haklı olduğum ortaya çıkarsa. İftira attığın için ben de sana tazminat davası açacağım. Dersen, muhtemelen ebediyete kadar susacaktır o arkadaş.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Merhabalar bir sitede eldivenimi sattim arkadas 2900tl ye almak istedi (onceden 2800tl ye koymustum)ama kendisi daha yüksek teklif edip2900tl dedi tekrar sordum eminmisiniz diye evet saticaksan sat dedi ilani koydum satin aldi teslim ettim tesekkur etti ,sonra sizi farkli biri sandim dedi ,100tl mi iade edin diye israr etti fakat kabul etmedim şimdi nitelikli dolandırıcılıktan dava acicakmis sizce ceza yermiyim avukat arkadaslar yardım ederse sevinirim detay isteyenlere yazarim
Hakkı yok. İlanın üzerinde fiyata almis teklifi o istemiş zaten.

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
357
Eğer sen 100 tl fazla emin misiniz diye sorduktan sonra evet demişse ve kanıtın varsa hiç sorun yok.

Bırak dava açsın işine gelir manevi tazminat parası alırsın yıpranma payı.

Ben beni arayıp ısrarla dolandırmaya çalışan kişiye dava açtım adam hala yalvarıyo affet diye.

Çünkü tacizden şikayetten sonra psikolojim bozuldu sürekli rahatsız edilecem korkusu oldu diye dava açtık şuan adam imana geldi :D

KS

tr1six

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Eğer sen 100 tl fazla emin misiniz diye sorduktan sonra evet demişse ve kanıtın varsa hiç sorun yok.

Bırak dava açsın işine gelir manevi tazminat parası alırsın yıpranma payı.

Ben beni arayıp ısrarla dolandırmaya çalışan kişiye dava açtım adam hala yalvarıyo affet diye.

Çünkü tacizden şikayetten sonra psikolojim bozuldu sürekli rahatsız edilecem korkusu oldu diye dava açtık şuan adam imana geldi :D
2800tl idi urun 2900 yap aliyim dedi eminmisin dedim evet deid

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri