Ortaokul açık oğretim kaydı şehir değiştirdikten sonra yenilenmeli mi?

Thingsss

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
91
Sorumu başlığa da yazdım, gördüğünüz gibi. Ben şehir değiştirdim eski şehirimde açık öğretim kaydım eski şehrime gitmeme gerek var mı acaba? Yoksa direkt bulunduğum şehrin halk eğitim merkezine gidip kaydımı yaptırabilir miyim?

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Sorumu başlığa da yazdım, gördüğünüz gibi. Ben şehir değiştirdim eski şehirimde açık öğretim kaydım eski şehrime gitmeme gerek var mı acaba? Yoksa direkt bulunduğum şehrin halk eğitim merkezine gidip kaydımı yaptırabilir miyim?
Adres değişikliğinizi sisteme girmeniz gerekiyor diye biliyorum.
Çünkü sınav giriş yeriniz daha önceden oturduğunuz şehir görünecektir.
Büroyu arayıp daha net bilgi alabilirsiniz.

Sınav Giriş Yeri
Öğrencilerimiz ilk kayıt işlemlerinde Açık Öğretim Ortaokulu Bilgi İşlem sisteminde bulunan sınav merkezlerinden istediği sınav giriş yerini seçebilirler.
Sınav giriş yeri bilgisi kayıt yenileme esnasında değiştirilmediği sürece aynı kalır.
Sınav giriş yerlerini değiştirmek isteyen öğrencilerimiz kayıt süresi içerisinde halk eğitimi merkezi müdürlüklerine başvurmalıdır.
Sınav giriş yeri olarak seçilen il/ilçede sınav yapılamaması durumunda uygun başka bir sınav giriş yeri belirlenir.
Öğrencilerimiz sınav yerlerini sınav tarihinden önce Açık Öğretim Ortaokulu Bilgi İşlem Sistemine Öğrenci Girişi'nden T.C Kimlik Numarası ve şifreleri ile girerek öğrenebilirler.

KS

Thingsss

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
91
Adres değişikliğinizi sisteme girmeniz gerekiyor diye biliyorum.
Çünkü sınav giriş yeriniz daha önceden oturduğunuz şehir görünecektir.
Büroyu arayıp daha net bilgi alabilirsiniz.
Dilekçe yazmamız gerekmiş, tamamdır çok teşekkür ederim, çok sağ olun.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri