Fiyat/Performans Oyun, Eğlence, İş, Okul Ve Hobi Amaçlı Ev Tipi Biri İçin Laptop Be Abe

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
İşlemci
13. Nesil Min i5
Ekran Kartı
RTX 4060 (40W Gibi Düşük Bir Watt İstemiyorum)
Hocam Merhabalar Ben Evde Kendi Halinde Yanda 720p Max 1080p Video İzlerken Orta Kalitede Max 60FPS 1080p Çözünürlüğünde Oyununu Oynayan Ortanca Tip Bir Kullanıcıyım Diyebilirim Lakin Şuan Kullanmakta Olduğum PC 13+ Yıllık Falan Özellikleri :=:
RX 550 4Gb
i5 2500
4x 2Gb = 8Gb DDR3 1333MHZ
500Gb+250GB 7200RPM HDD
Özelliklerine Sahip Bir HP Hazır Kasa Lakin GPU Ben Aldım Sadece Ve Malumunuz Eskidiği İçin Artık Hiç Bir Konuda Yetmemeye Başladı Ve Bende Laptop Almak İstiyorum Lakin Bana Bu Güne Kadar Önerilen Laptoplardan Hep Araştırdığımda Sıkıntı Çıktığını Gördüm Yada Çevremde Sıkıntı Yaşayanları Gördüm Ve Koskoca Markalar Bile Bu Sorunu Çözmüyor Bile İsteye Bende Bu Durumu Yaşamak İstemeyen Aşırı Tutarcı Mı Denir Bilemem Ama O Tarz Bir İnsanım Diyebilirim Ve Bütçem 38.500₺ Ve Maximum Çıkabileceğim Bütçede Bu Diyebilirim Lakin İstediğim Laptopun Minimum Özellikleri Şunlar Olmasını İstiyorum :=:
GPU :=: RTX 4060 (40W Gibi Düşük Watt Değerlerinde Olmasın İstiyorum)
CPU :=: 13. Nesil Min i5
Ram :=: DDR5 Min 8Gb
Depolama :=: M.2 Min 1Tb
Lakin Bu Değerlerde Arama Yaptığımda Karşıma Çıkan Markaları Herkez Elleşme Diyor Elinde Kalır Diyor (Monster Ve Legion Gibi) Onların Önerdiği Markalarda Da Çevremde Kullananlar Çok Dili Yandı Ve Bazı Şikayet Sitelerinde Ve Forumlarında Ciddi Denecek Şikayetler Var Ve Garanti Kapsamında Olmasına Rağmen Marka Onarmıyor (Asus Ve MSI Vsr Gibi) Misal Monster GTX1650 Alan Bir Kişi Bana Ekranının Kenarlarından Işık Geldiğini Ve Asla Çözülmediğini Vsr Bana Anlattı Ve Bana Asus Önerdi Lakin Benim Yakınımda Asus Alan Bir Arkadaşımın Laptopu Yandı Bildiğin Gözünün Önünde Laptop Alev Aldı Ve Yeni Almıştı Daha Alalı 3 Gün Falan Olmuştu Lakin Asus Zararı Ödemedi Başlarda Sonradan Dava Falan Açtı Arkadaşım Ki Uzlaşmacı Avukat Bile Arkadaşıma Tehditler Savurdu Ses Kayıtları Da Var Yani Davayı Geri Çek Yoksa Kaybedersin Ve Yüksek Cezalar Ödersin Vsr Diye Ama Sonuç Olarak 3 Tane Bilir Kişiden Geçen Laptopun 3 Kişiden De Pilden Dolayı Yandığı Ve Üreticiden (Asustan) Kaynaklı Sıkıntı Olduğu Ortaya Çıktı Para İadesi İle Birlikte Yeni Laptop Verilmesi Gerekirse İstediği 1 Üst Versyona Geçirilerek Mağduriyetinin Giderilmesi Kararı Açıklandı Lakin Laptopu Aldılar Yeni Sile Değiştirmediler Avukata Geri Durum Açıkladı Asusa Uyarı Gönderildi Savcılık Tarafından Laptop Verildi Lakin Para Verilmedi Sonra Para Verildi Lakin Yarısı Geri İade Edilmişti Vsr Derken 9 Ayda Anca Olayı Çözdü Asus, İnatla Para İadesi Ve Laptop Değişimi Yapmak İstememişti Bile Bile Bu Ve Etrafımda Yaşanan Durumlardan Dolayı Asus Güzel Bir Marka Olmasına Rağmen Ki TUF'un Dayılıklığı Ve ROG'un Performansını Sevmeme Rağmen Elim Gitmiyor Almaya Diyebilirim Biliyorum Çok Baydım Ve Bir Destan Yazdım Ama Baya Sıkıntılı Bir Ekonomiye Sahip Bir Aileden Gelen Biriyim Ve Benim De Ekomim Sıkıntılı Olduğu İçin Bu Kadar Yüksek Meblada Bir Parayı Tek Bir Kere Vermek İstiyorum Ve Verdiğimde De Paramla Rezil Olma Terimini Yaşamak İstemiyorum Açıkçası Ondan Dolayı Bunları Anlattım Diyebilirim.
Kısacası Bu Tarz Sıkıntılı Durumları Olabildiğince Yaşamadan Max Bu Bütçe İle İstediğim Özelliklerde Alabileceğim Fiyat Performans Laptoplar Varmıdır Yada Aldığımda Çok Sıkıntı Yaşamadan Kullanabileceğim (Asustan Aldığı Laptopdan İllallah Eden Arkadaşım Halen Daha Aynı Laptopda Binbir Sıkıntı Yaşıyor Gibi Gibi)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri