Oyun esnasında ani fps düşüşü

needsomeVAC

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran kartı : AMD RX 480
Anakart : Asus M5A78l-M LX3
Ram : Hyperx Fury 1666 Mhz 8GB
İşlemci : AMD Fx 6300 Six Core 

Başlıkta belirttiğim gibi oyunda normal şartlarda 60-70 fps alıyorum fakat aniden düşüyor 15 hatta 10 a kadar darboğaz denilen olay oluyor sanırım bunu nasıl aşabilirim acil yardım eder misiniz ?

KS

needsomeVAC

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bilgisayar masaüstü

HWMonitör yüklüyorum su an ısı değerlerini yazacağım

Ekran kartı aldıktan sonra yapıyor ama oynadıgım oyun değişti tabi aynı oyun değil şu an optimize edilmemiş bi oyunu oynuyorum herkesde fps problemi var ama benim şöyle bi problemim var oyunda normal fpsim 90-100 ama bi an geliyor böyle ısınıyor mu artık noluyorsa fps 5-10a kadar düşüyor yaklasık 5-6 sanıye sürüp tekrar eski haline geri dönüyor

PCMaster' Alıntı:
HWMonitör yüklermısın bılgısayarına sıcaklık degerlerını bır kontrol edelım. ve oyunlarda yuk bındıgın zaman ıslemcınden kaynaklı bır darbogaz yasayabılırsın.

bu normal hali

bu da oyunda bir el attıktan sonra fakat bu girdiğim elde o dediğim ani fps düşüşü olmadı şu hwmonitör açıkken fps düşüşünü yakaladıgım anı atıcam şunlar şurda bi dursun belki farklı birşey görürsünüz

CPU Grab Ex programıyla %100 zorlama yaptıktan sonrada bu hali aldı

Ben bu durumu nasıl çözerim arkadaşlar bi yardımcı olun gözünüzü seveyim

KS

needsomeVAC

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
MSI' Alıntı:
bilgisayarında ısı sorunu var havalandırmayı iyi yap bir de kondansatörlere bakabilir misin şişen var mı işlemcinin termal macununu yeniledin mi 70 dereceden aşağı çalışan parçan yok

bu fps etkiliyor artı işlemcin rx 480'ne göre baya düşük kalıyor dar boğaz ayrı konu pc de sıcaklık çok

kondansatörler normal boyutunda hocamda termal macunu açıp bakmadım ama taşan kısma baktım normal gözüküyor 2 ay felan oldu yenıleyeli rx480e göre düşük kalan işlemciyi değiştirmek harici bi çözüm varmı elimizde ?

KS

needsomeVAC

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
kasanın üzerinde manuel fan düğmesi var ama pasif mi aktif mi bilemedim nasıl ogrenebılırım acıp bakarak mı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri