Oyun oynamak için HDD / Tasarım işleri için SSD lazım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Arkadaşlar ortalama min 500gb max 1tb SSD arıyorum.Oyun oynamak içinde ortalamanın üstünde HDD arıyorum.Çünkü Oyunların boyutları son zamanlarda çok artmaya başladığı için belirli başlı oyunları ssd'ye kurucam diğer kalanları HDD'Ye kurucam.
SSD min 500gb max 1tb (sistem ssd'Ye kurulacaktır)(2000 TL bütçe)
HDD min 2tb-max 4tb (2000tl bütçe)
-
Anakart bilgi sitesi:
-
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim :)

xRosita

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
500 GB yeterli gelir derseniz. Şiddetle tavsiyem, WD Blue SN570 model 500GB SSD'dir. Şuan kullanıyorum, çok fazla oyunum olmadığı için yeterli geliyor. Daha önceki kullandıklarıma nazaran gözle görülür aşırı bir fark var. Laptop'um içinde aynı SSD'yi alacağım, indirim kovalıyorum.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
500 GB yeterli gelir derseniz. Şiddetle tavsiyem, WD Blue SN570 model 500GB SSD'dir. Şuan kullanıyorum, çok fazla oyunum olmadığı için yeterli geliyor. Daha önceki kullandıklarıma nazaran gözle görülür aşırı bir fark var. Laptop'um içinde aynı SSD'yi alacağım, indirim kovalıyorum.
Hocam benim anakartta PCIe 4.0 diyor sizin önerdiğinizde PCIe 3.0 diyor :) bende pek anlamıyorum farkı oluyor mu vesaire.
asgagsa.png

Moas

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
104
Arkadaşlar ortalama min 500gb max 1tb SSD arıyorum.Oyun oynamak içinde ortalamanın üstünde HDD arıyorum.Çünkü Oyunların boyutları son zamanlarda çok artmaya başladığı için belirli başlı oyunları ssd'ye kurucam diğer kalanları HDD'Ye kurucam.
SSD min 500gb max 1tb (sistem ssd'Ye kurulacaktır)(2000 TL bütçe)
HDD min 2tb-max 4tb (2000tl bütçe)
-
Anakart bilgi sitesi:
-
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim :)
Hocam selamlar 2.000 tl altında şu iki ssd yi gönül rahatlığıyla önerebilirim. Hızları gerçekten yüksek ve ikisi de 1tb boyutunda.

Sevgilerimle

Moas

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
104
Hocam benim anakartta PCIe 4.0 diyor sizin önerdiğinizde PCIe 3.0 diyor :) bende pek anlamıyorum farkı oluyor mu vesaire.
Ekli dosyayı görüntüle 449
Pci 4 ssdler cok cok yuksek hizli ssdler yani saniyede 6-7 gb yazan ssdler. Sizin o ışık hızına ihtiyacınız varsa pci 4 ssdler de önerebilirim ama bir üstte sizinle paylaştığım ssdler pci 3 ve saniyede 3 gb dan fazla yazıyor. Yani iş istasyonu olarak bile kullansanız çok hızlı. Oyunlar için zaten şahane. Anakartinizdaki pci 4 yuvasina da takabilirsiniz size yolladigim m2 ssdleri. Samsung ve Seagate hepimizin bildigi kaliteli markalar ve hizlari da cok iyi.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
SSD :

HDD disk bence almayın. SATA veya M.2 SSD disk daha iyi olur 1 veya 2 TB. HDD disk hem gereksiz gürültü hem de yavaşlık demek. Özellikle P5 Plus gibi bir diskin yanında.

SATA SSD :
2tb SanDisk fiyat/performans gibi duruyor.Birde Amazon da satılıyor olması beni cezbetti :) Önce 2tb 2.5 inç alıp sonra 1tb daha ekleyebilirim.Şimdiden teşekkürler üstüne windows kurarken yine yardım almaya gelirim :) Yardımları için herkese teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri