Oyun oynarken bilgisayarımın internet hızına drop giriyor.

burakxaltnr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşımla aynı ev içinde valorant oynuyoruz ve aynı kablosuz internete bağlı olmamıza rağmen benim bilgisayarımda ani internet hızı düşüşleri yaşıyorum. Oyun sürekli ping uyarısı veriyor ve bazen direkt internet kopuyor. Windows ayarlarımdan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum bunu belirlemek için ne yapabilirim?

Bilgisayarımı alalı 4-5 ay oldu ve aldığımdan beri bu sorunu yaşıyorum. Asus TUF Gaming F17. Windows 11 kullanıyorum.

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Speedtest üzerinden internet hız testi yapıp sonuçlarını bize aktarır mısınız ?

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Bilgisayar ile modem arasındaki mesafe, bu mesafe üzerinde sinyal kesici/yansıtıcı yüzey ( ayna, cam, büyük boyutlu porselen eşya, var ise oda duvarı, duvar kalınlığı ) ve elektrik priz/kablolarının çokluğu (elektrik parazitine / gürültüsüne neden olup) sinyal düşüklüğüne veya kopmalara neden olabilir. Bilgisayarın konumunu değiştirerek veya bir kablo yardımıyla internet bağlantısı sağlayarak öncelikle sorunun nereden kaynaklandığı daha kolay tespit edilebilir.

Alizvell

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
kablolu bağlantı dan dene aynı sey devam ederse modeme reset at yada çağrı merkezını ara

bey10

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
ethetnet çözüyor muhtemelen, benim asusta da benzer problem vardı. ısındığından dolayı yaptığını düşünüyordum. ilk başlarda kopmalar yaşıyodum sürekli.

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Ethernet en iyi çözüm. Bizim evde de bir cihazda sorunlu diğerinde sorunsuzdu. Kablodan sonra sorun çözüldü.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri