Oyun Oynarken Ekran Kapanması!

Yusuf10

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba,

Yaklaşık 2 hafta önce pc hocası gg6 intel işlemcili olan pcyi satın aldım. Anakart driverlarini ses ve ekran karti driverini kurup oyunlarimi yuklemeye basladim the forest ve valorant oyunlarında iken 20, 30 dk sonra monitörümün ekranı kapanıp no signal hatasi verdikten sonra kendisini uykuya aldigini gördüm ama kasa çalışmaya devam ediyor, mouse klavye ışıkları hâlâ duruyor.

Oyunun sesleri de geliyor sadece kasaya reset attıktan sonra duzeliyor. Youtube'da biraz bu hatayı araştırdım ısınmadan kaynaklıdır diye afterburner programını kurup fan hızımı artirdim ve ısı testlerime baktım ama 62 derecelerde bile ekranin kapandığını gördüm bu sorunu bilen biri lütfen yardımcı olabilir mi bilgisayar yeni olmasına rağmen neden bu hatayı alıyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,059
Merhaba Yusuf,

Sistem çalışmaya devam edip, monitör no signal alıyorsa kasada problem olduğunu düşünmüyorum. Monitörde problem var gibi. Hangi kablo ile bağladın? HDMI veya DP kablolarından birinde problem olabilir. Söküp farklı portta kullanmayı denedin mi?

Sistem çok ısınsa, ki o kadar ısınmaz. Kendisini kapatması gerekir. Ancak çalıştığını ve seslerin geldiğini söylüyorsun.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Dereceden değildir. Ekran karti ile monitör arasindaki kabloya bak degistir dene bi benim de gidip duruyorduc

KS

Yusuf10

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Yusuf,

Sistem çalışmaya devam edip, monitör no signal alıyorsa kasada problem olduğunu düşünmüyorum. Monitörde problem var gibi. Hangi kablo ile bağladın? HDMI veya DP kablolarından birinde problem olabilir. Söküp farklı portta kullanmayı denedin mi?

Sistem çok ısınsa, ki o kadar ısınmaz. Kendisini kapatması gerekir. Ancak çalıştığını ve seslerin geldiğini söylüyorsun.
Monitörümün içinden çıkan hdmi kablosu ile bağladım. monitör msi g242 ve evet kasa çalışıyo oyunun sesleri geliyo psu dan kaynaklı olabilir mi acaba 550wattın yeterli olması lazım gerçi

KS

Yusuf10

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dereceden değildir. Ekran karti ile monitör arasindaki kabloya bak degistir dene bi benim de gidip duruyorduc
Hdmi kablosu ile bağladım farkli bi porta bağlamayı denicem olmassa yakın zamanda dp kablosu alıp ona bakarım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri