Oyunlardan Atıyor

mur4tkilic

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba,
Son bir haftadır uğraştığım bir problemim var bilgisayar oyunlardan atıyor.

LoL ile başladı sorun 1 saniye gibi bir gecikme vardı onu ekran kartı driverını güncelleyerek aştım ancak CS2 de 1 saat kadar oynayınca atıyor masaüstüne geri döndüğümde Discord onunla birlikte kapanmış oluyor (Discord kapalı denedim) AMD hata raporu aracı açılıyor. GTA 5'te ve RDR2 de out of Memory uyarısı ile atıyor PUBG de "there is a problem with your Graphics Card." uyarısı ile atıyor genel olarak her oynadığım oyunda bu problemi yaşıyor temiz kurulum biraz önce bitirdim tüm güncellemeleri yapıp oyuna girdim yine aynı sorun denemediğim ne yol kaldı acaba?

Ryzen 7 7800X3D
32 Gb Ddr5 Ram
Radeon 7900 XTX

KS

mur4tkilic

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
6400 expo ile çalıştırıyorum şuan 4800 default ve 5200 ilede denedim expo açık kapalı denedim

KS

mur4tkilic

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İki slot doluyken default hızda denediyseniz ramlerle alakalı değildir evet. Sistemi başka bir ekran kartı ile denemek lazım.

Ekran kartı almaya gidecektim tam aklıma geldi arkadaşımdan rica ettim 3060 getirecek birazdan birkaç saat test edelim bakalım aynı problemi yapacak mı? İşin kötüsü şuan sadece pubg de yapıyor diğer oyunları tek tek oynuyorum problemsiz

Melih.bugra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Güç kaynağın kaç wat peki düşük bi ihtimal de olsa ekran kartını beslemiyor olabilir

Melih.bugra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Geyet yeterliymiş aslında sorunu bulursan buraya da yazar mısın merak ettim

KS

mur4tkilic

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Geyet yeterliymiş aslında sorunu bulursan buraya da yazar mısın merak ettim

Hocam sorun aslında garip ilerledi ilk başta lolde gecikme ile başladı hatta şuan bu mesajı yazarken bile harfler ben bastıktan sonra geliyor arka planda gta5 açık sadece.. Her okuduğumu denedim ama ana sorunum oyunlardan atıyor pubg cs2 gta5 rdr2 yani bazen 5 dk bazen 30 dk sonra amd yazılımı sürücü zaman aşımı hatası verip atıyor

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,115
Hocam sorun aslında garip ilerledi ilk başta lolde gecikme ile başladı hatta şuan bu mesajı yazarken bile harfler ben bastıktan sonra geliyor arka planda gta5 açık sadece.. Her okuduğumu denedim ama ana sorunum oyunlardan atıyor pubg cs2 gta5 rdr2 yani bazen 5 dk bazen 30 dk sonra amd yazılımı sürücü zaman aşımı hatası verip atıyor
Amd driver sorunu diye dusunuyorum ddu ile sil tekrar yukle

KS

mur4tkilic

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Nvidia 3060 ekran kartı ile denedik sorunsuz çalışıyor bizim ekran kartına geçince oyundan atma sorunu yapıyor varmı bir fikri olan?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri