Oyunlardan Atma Ve Bozuk Görüntü Sorunu

Ugur1407

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar, bir pc aldım harici ekran kartının kullanılması gereken bütün oyunlardan atıyor.Başlarda direct x hatası veriyordu ama onu çmzdüm şimdi hata vermeden atıyor. Görüntü aşırı bozuk ve çözünürlüğü düşük. Sorunun ekran kartında olduğunu düşünüp dahili grafik biriminden deneyince oyunlardan atma sorunu çözüldü fakat görüntü hala karıncalı ve düşük çözünrlükte kaldı. Ekran kartını başka bilgisayara takıp denedim ve hiçbir sorun çıkarmadı.Anakartı ve ramleri değiştirdim,Başka monitörde denedim,format attım bütün,sürücekri gincelledim hatta eski sürücüleri de denedim fakat sorun devam etti.Şimdi geriye sadece işlemciyi değiştirip denemek kaldı. Ama yeni bir işlemci almadan şunu sormak istiyorum daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı ? İşlemci değiştirmek bunu çözer mi ?

Ramler: 4x2 ve 2x2

İşlemci: amd athlon x4 630

Anakartlar: gigabyte ga-68mt-s2 rev:1.3

Foxcon a6gmv

Ekran kartı: nvidia gt 730 2 gb

KS

Ugur1407

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
dahili ekran kartını kaldıramadığı bütün oyunlarda oluyor fakat dahili grafik kartının da görüntüsü bozuk karıncalanma var.Ekran kartını başka bilgidayara taktım ve sorunsuz çalıştı anakrt ram ve monitör değiştirip denedim olmadı geriye sadece işlemci kaldı
IMG_8549.jpeg
IMG_8547.jpeg

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri