Soru Palit Dual Ve Gainward Ghost Aynı Model Mi?

Telefonunu Çıkra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Merhabalar.
Alacağımdan değil sadece bilgilenmek / bilgilendirmek amaçlı konuyu açtım.
Gainward ve Palit ortak çatı altında, aynı modelleri farklı isim ve tasarım ile çıkartıyor. Genelde bölgesel olarak değişken.

Milletin Gainward Ghost modeline kaymasını anlayabiliyorum kasanın içindeki soba gibi ısınan bir model ancak bu durumda neden Palit Dual e laf edilmiyor? Cidden aralarında fark var mı?
Eğer fark varsa lütfen "palit daha bilindik" tarzı argümanlar sunmayın. Ciddi ciddi Heat pipe, ped veya macun, radyatör kalınlığı, fan kalitesi, genel malzeme kalitesi gibi kaynak niteliğinde sunulabilecek bir cevap arıyorum. Bazıları Ghost yerine Palit Dual önerdiğinde aynı şeyin larciverti mi bilmekte fayda var.

İyi forumlar.

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Palite nerde laf edilmiyo ki gayette sevilmez palitte. Size denk gelmemiştir.

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Tercih edilecek 4 5 marka var bence ekran kartı konusunda gerisini kaale almam kullanıcı olarak. Şahsi fikrim tabi.

icero

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Gainward 4070 super kullaniyorum.Kasa kartin altina akasadan iki fan ekledim. Pubg ultra ayarlarda 72 derece cok nadir olsada 74 e falanda cikti(antalyada yasiyorum ama klima acik tabikide) Ben memnunum oyun icin kullaniyorum. Farkli senaryolarda ve islerde ne olur bilmiyorum tabikide. Ve evet yuksek sicaklikta calisiyor yorumlarini duyarak aldim.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,176
Merhabalar.
Alacağımdan değil sadece bilgilenmek / bilgilendirmek amaçlı konuyu açtım.
Gainward ve Palit ortak çatı altında, aynı modelleri farklı isim ve tasarım ile çıkartıyor. Genelde bölgesel olarak değişken.

Milletin Gainward Ghost modeline kaymasını anlayabiliyorum kasanın içindeki soba gibi ısınan bir model ancak bu durumda neden Palit Dual e laf edilmiyor? Cidden aralarında fark var mı?
Eğer fark varsa lütfen "palit daha bilindik" tarzı argümanlar sunmayın. Ciddi ciddi Heat pipe, ped veya macun, radyatör kalınlığı, fan kalitesi, genel malzeme kalitesi gibi kaynak niteliğinde sunulabilecek bir cevap arıyorum. Bazıları Ghost yerine Palit Dual önerdiğinde aynı şeyin larciverti mi bilmekte fayda var.

İyi forumlar.
Bildiğim kadarıyla heat pipe sayıları aynıydı, ben aynı soğutmaya sahip olarak baz alıyorum. Bu yüzden tekli alınacaksa 1 2kekleyip Galax 4070s, Inno3d twinx2 4070s tarzı modellere çıkılmasını öneriyorum.

KS

Telefonunu Çıkra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Agalar konuyu çözdüm.
En temelde Backplate in ısıyı yayamıyor olması ile alakalı bir problemmiş.
Birde Gainward, palit e nazaran bi tık daha kalın pedler kullanmış. Yüksek ihtimalle iletkenlikleri daha düşük.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri