Parça Parça Pc Topluyorum Yorum ve Önerileri istiyorum

BanditFD

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
43
Merhaba arkadaşlar,

son zamanlarda parça parça pc toplamaya başladım. İlk olarak bir tane Asus Rog Strix 3070 Ti aldım şimdi sıra işlemcide.

İşlemci olarak i5 12400F almayı düşünüyorum siz ne dersiniz? AMD almayacağım sadece intel fiyat olarak 1 tık üstü 1 tık altı fikirlere ve genel yorumlara açığım.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
2k’da mı kullanacaksınız? Anakart ile toplam bütçeniz nedir? Çünkü intelde anakartlar nesillere özgüdür daha rahat tavsiye veririz

KS

BanditFD

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
43
En iyisi anakart için bütçe verin direkt öneri yapalım. Bu arada anakart F/P iyi onda sorun yok.
Hocam net bütçe veremiyorum ortalama 13 bin tl ile Asus Anakart Intel işlemci Ram hdd m2 ssd kasa ve power supply alacam. Kasa kesin olarak Lian Li Lancool 215 Ram Team T Force Delta Black Rgb 2x8 olacak.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
3299 TL bütçeyi işlemciden düşüyorum Hepsiburada.com adresindeki fiyatı baz aldım ve size 3500 TL ortalamasını baz alarak +/- 200 TL payla öneriler yapacağım anakart için.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
  1. - İleriye yatırım olabilir. Biraz orta seviye diğer özellikleri ama Z690 anakart alıyorsunuz genel toplamda. Karar sizin.
  2. - B serisi normalde bir üst segment ama H serisinin 670 modelleri de yüksek segment ürünlerdir ve bu fiyat bu ürün için çok iyi.

KS

BanditFD

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
43
  1. - İleriye yatırım olabilir. Biraz orta seviye diğer özellikleri ama Z690 anakart alıyorsunuz genel toplamda. Karar sizin.
  2. - B serisi normalde bir üst segment ama H serisinin 670 modelleri de yüksek segment ürünlerdir ve bu fiyat bu ürün için çok iyi.
İlginiz için çok çok teşekkürler hocam MSI MAG H670 alacağım şimdi ram için i5 12400F mi kalayım ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri