Öneri Parça Uyumluluğu

OnlyDmrl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
İşlemci
7900x
Ekran Kartı
RTX 2060
Ram İşlemci Soğutucu Alınacak parçalar bunlar, anakart konusunda hala emin değilim bulabildiğim en uygun Anakart buydu. Anakart için fazla para vermek istemiyorum eğer bu anakart yeterli ise tamamdır. Ama uyumsuz olacaksa mecburen anakart önerilerinize açığım. Sadece Valorant oynayacağım ve yayın yapacağım. O yüzden ekran kartı yükseltmeyi düşünmüyorum.
Sistemin yayın esnasında 240 fps altına düşmemesi, hatta ileride 360 fps monitör almama karşın 360 fps altına düşmemesi gerekiyor. 7900X sırf bu yüzden gereksiz kaçabilir farkındayım, daha iyi önerilerinizi bekliyorum. Ancak dediğim gibi sadece işlemci ve ram değiştireceğim ve tabii ki işlemci için uygun anakart ve soğutucu. Şimdiden teşekkürler.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,493
Ram İşlemci Soğutucu Alınacak parçalar bunlar, anakart konusunda hala emin değilim bulabildiğim en uygun Anakart buydu. Anakart için fazla para vermek istemiyorum eğer bu anakart yeterli ise tamamdır. Ama uyumsuz olacaksa mecburen anakart önerilerinize açığım. Sadece Valorant oynayacağım ve yayın yapacağım. O yüzden ekran kartı yükseltmeyi düşünmüyorum.
Sistemin yayın esnasında 240 fps altına düşmemesi, hatta ileride 360 fps monitör almama karşın 360 fps altına düşmemesi gerekiyor. 7900X sırf bu yüzden gereksiz kaçabilir farkındayım, daha iyi önerilerinizi bekliyorum. Ancak dediğim gibi sadece işlemci ve ram değiştireceğim ve tabii ki işlemci için uygun anakart ve soğutucu. Şimdiden teşekkürler.
Sogutucu en az 240mm arctic al anakart b650 li birsey al

KS

OnlyDmrl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
sıvı soğutucu almayı düşünmüyorum, -30 undervolt ile ak620 gayet iyi çalışacaktır. Anakart olarak zaten b650 alacağım ancak attığım anakart alınmalı mı onu merak ediyorum.

KS

OnlyDmrl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Peki işlemci konusunda ne diyorsunuz, 7900x abes kaçıyor mu, yoksa istediğimiz fps değerleri için alınması gereken işlemci bu mu.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,493
Peki işlemci konusunda ne diyorsunuz, 7900x abes kaçıyor mu, yoksa istediğimiz fps değerleri için alınması gereken işlemci bu mu.
Bence sivi sogutucu almiyacaksan abes cunku undervlot yaparak performansini dusureceksin

KS

OnlyDmrl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
hocam neden undervolt ile performansı düşürelim ki, undervolt olmaz amd eco mode kullanırız tdp değerini düşürürüz. sonucunda render almıyoruz sadece valorant yayını yapacağız.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,493
hocam neden undervolt ile performansı düşürelim ki, undervolt olmaz amd eco mode kullanırız tdp değerini düşürürüz. sonucunda render almıyoruz sadece valorant yayını yapacağız.
Bilemedim yayin demek zaten cpu kendini yormak istiyecek demek siz kisitlayip bide sogutmayi dusuk tutuyorsunuz

KS

OnlyDmrl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Hocam şu anda sizin emin olamadığınız konu gereksiz olması mı yoksa 360 fps altına düşebilecek olması mı tam anlayamadım.

360 fps altına düşecek donanımlar değil zaten bunlar peki 7900x almak yerine aynı şekilde daha uyguna 360 fps altına düşmeyecek bir işlemci öneriniz var mı ?

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,493
Hocam şu anda sizin emin olamadığınız konu gereksiz olması mı yoksa 360 fps altına düşebilecek olması mı tam anlayamadım.

360 fps altına düşecek donanımlar değil zaten bunlar peki 7900x almak yerine aynı şekilde daha uyguna 360 fps altına düşmeyecek bir işlemci öneriniz var mı ?
Hava sogutucuda diretmenizi anlamadim

KS

OnlyDmrl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Hocam sıvı soğutma sevmiyorum, tekrar dediğim gibi undervolt zaten performans düşüren bir ayar değil tersine daha yüksek değerler görmesine olanak sağlıyor işlemcinin. Ki ak620'nin bu işin üstesinden hayli hayli geleceğini düşünüyorum. Sorun burada gerçekten soğutmada değil. İsterseniz 360mm bir sıvı soğutma almışım gibi düşünerek cevap verebilirsiniz. Çünkü önemli olan işlemcinin fazla kaçıp kaçmadığı.

KS

OnlyDmrl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Sistemi yukarıdaki parçalar ve 7800x3d olarak satın aldık.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri