Çözüldü Parçalardan anlamıyorum yardım lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Xato

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Arkadaşlar biliyorsunuz ki PC hocası geçen günlerde 6750xtli hazır sistem videosu çekmişti ben o sistemi almak istiyorum ama içindekileri yükselterek.Parcalari az çok biliyorum ne işe yaradığını ama şuna bu lazım bu bunla daha iyi performans sağlar inanın hiç bir bilgim yok ben size bir ss attım kasayı dokunmadım ramlar ssdler hiç dokunmadım ama ekran kartını rog strik 6750x 3 fanli yükselttim işlemciyi de AMD 5700x olarak yükselttim ve sıvı sogutucu ekledim en ucuzundan ama biraz araştırmada 5700x isinabiliyormus, sıvı soğutucu 5700x için idealmi anakart idealmi yada ekran kartı yada kasa bu sisteme uygunmu ben bir şeyi yanlismi yapıyomuyum sade attım lütfen bu kardeşimize yardım edin

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-08-29-01-10-22-75_2c79fa77459f3d0ce9dd410f3774b94b.jpg
    Screenshot_2022-08-29-01-10-22-75_2c79fa77459f3d0ce9dd410f3774b94b.jpg
    358 KB · Görüntüleme: 6
KS

Xato

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Arkadaslar birde şunu bunla değiştir gibi öneriniz varsa yazın bu bunla olmamış bunu sunla değiştirmen lazım gibi(yada benim yapmış olduğum sistemin daha düzgün şekilde SS atabilecek arkadaş varsa çok sevinirim)

Son düzenleme:

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
KS

Xato

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Aşağıya atacağım şekilde alınabilir bence böyle daha da güzel oldu öznel tercihlerdir o yüzden diğer arkadaşlarında fikrini alınız Toplam Fiyatı 23.503,95 ₺;
Hocam linke tikladigimda PC ilk hali gibi 17 binle gösteriyorda özür dilerim bir yerde ben yanlışlık yapıyorum

KS

Xato

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Aşağıya atacağım şekilde alınabilir bence böyle daha da güzel oldu öznel tercihlerdir o yüzden diğer arkadaşlarında fikrini alınız Toplam Fiyatı 23.503,95 ₺;
Hocam ellerinize sağlık şimdi sayfa sizin attığiniz gibi geldi çok güzel olmuş aklımda sıvı soğutma acaba gerek varmı diye kalmıştı gördüğüm kadarıyla gerek yokmus teşekkür ederim tekrardan

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Hocam linke tikladigimda PC ilk hali gibi 17 binle gösteriyorda özür dilerim bir yerde ben yanlışlık yapıyorum
Hocam biraz bekledikten sonra benim seçimlerim aktif oluyor ama isterseniz kendi seçimlerimi fotoğraf olarak paylaşayım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    115.3 KB · Görüntüleme: 6
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    136.3 KB · Görüntüleme: 5
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    116.9 KB · Görüntüleme: 6
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    74.8 KB · Görüntüleme: 4
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    99 KB · Görüntüleme: 5
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    150.2 KB · Görüntüleme: 5

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Hocam ellerinize sağlık şimdi sayfa sizin attığiniz gibi geldi çok güzel olmuş aklımda sıvı soğutma acaba gerek varmı diye kalmıştı gördüğüm kadarıyla gerek yokmus teşekkür ederim tekrardan
Hocam diğer arkadaşlarında bence fikrini alın bir mağduriyetlik yaşamayın belki benim bile aklıma gelmeyecek daha iyi önerileri olabilir.
Ben olsam böyle alırdım ama o kesin :D

KS

Xato

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hocam diğer arkadaşlarında bence fikrini alın bir mağduriyetlik yaşamayın belki benim bile aklıma gelmeyecek daha iyi önerileri olabilir.
Ben olsam böyle alırdım ama o kesin :D
Hocam pek bilgim yok sadece meraktan ve öğrenmek için soruyorum hocam 5700x işlemci bu sistemde sırıtırdı degilmi yani benim topladgim ilk halinde tam performans alamaya bilirdim anakart yada diğer parçalar geri planda kalabilirdi degilmi hocam ayrıca sizin tavsiyeniz baş tacıdır

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Hocam pek bilgim yok sadece meraktan ve öğrenmek için soruyorum hocam 5700x işlemci bu sistemde sırıtırdı degilmi yani benim topladgim ilk halinde tam performans alamaya bilirdim anakart yada diğer parçalar geri planda kalabilirdi degilmi hocam ayrıca sizin tavsiyeniz baş tacıdır
Hocam bütün parçalara dokunmak istedim onları daha iyi seçeneklerle kendime göre şahlandırmak istedim sizin seçenğiniz olan 5700x yaptığımda da bana göre tam uyumluk yakalayamadım(bana göre) eğer isterseniz de aşağıdaki gibi oluyor sistem eğer SSD çok da önemsemiyorsanız bakabilirsiniz ve ben bana yazdığınız bütçeye göre seçtim tam 23.503 ₺.

KS

Xato

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hocam bütün parçalara dokunmak istedim onları daha iyi seçeneklerle kendime göre şahlandırmak istedim sizin seçenğiniz olan 5700x yaptığımda da bana göre tam uyumluk yakalayamadım(bana göre) eğer isterseniz de aşağıdaki gibi oluyor sistem eğer SSD çok da önemsemiyorsanız bakabilirsiniz ve ben bana yazdığınız bütçeye göre seçtim tam 23.503 ₺.
Hocam gerçekten teşekkür ederim elerinize sağlık bana yol gösterdiniz zaman ayırdınız attığınız sistemleri yakın zamanla alicam teşekkür ederim tekrardan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri