pc bi garip

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
boştayken böyle hızda çalışması normal mi. formatlamadan önce spotifya tıkladığım zaman hemen açılırken şimdi geç açılıyor

Ekli dosyalar

• Desktop Screenshot 2022.12.11 - 20.48.35.80.png
    Desktop Screenshot 2022.12.11 - 20.48.35.80.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 37

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Güncelleme yapıyor olabilir. Bir süre sonra değerler normale dönüyor mu, ne zamandır böyle?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
hocam bugün hep böyleydi. güncelleme filan da yok
Kullanıma tıkladığınızda işlemci kullanımına göre sıralayınca en çok kullananlardan bilmediğiniz var mı? Yakın zamanda bir şey yüklediniz mi?

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Hangi anakartı kullanıyorsun güzel insan

KS

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Hocam pcyi yeni sıfırladım virüs girmişti. Temiz kurdum yakin zamanda oyunlari yükledim sadece

H610m s2h
Sürücülerini kontrol et güzel insan sitesinden sürücülere bir bak ve güncelleme yap. Optimize konusundan ötürü yapabilir. Bazen benim pc de böyle kafayı yediğinde örneğin bir anda işlemci için sistem soğutmasını devreye sokuyor yük yokken hemen girip anakartın bileşen güncellemelerine bakıyorum evet güncelleme gelmiş deyip yüklüyorum kapatıp aç sorun kalmıyor :)

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Hocam pcyi yeni sıfırladım virüs girmişti. Temiz kurdum yakin zamanda oyunlari yükledim sadece
Denildiği gibi driver güncellemesi çözüm olabilir. Yakın zamanda kullandığınız bir uygulama güncellenmiş ve sebep oluyor olabilir. Bazen windows arka planda kendi kendine bir şeylerle uğraşıyor. İnternet kullanımı sürekli ve yükse değil, ekran kartı kullanımı yok, ram tüketimi yüksek değil. Pek sorun gibi olacak bir durum yok gibi. Bilgisayar kasasının yeri değiştiyse ya da hava akışını engelleyecek bir şey olduysa soğutmak için daha çok uğraşıp ses yapıyor olabilir.

KS

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
Sürücülerini kontrol et güzel insan sitesinden sürücülere bir bak ve güncelleme yap. Optimize konusundan ötürü yapabilir. Bazen benim pc de böyle kafayı yediğinde örneğin bir anda işlemci için sistem soğutmasını devreye sokuyor yük yokken hemen girip anakartın bileşen güncellemelerine bakıyorum evet güncelleme gelmiş deyip yüklüyorum kapatıp aç sorun kalmıyor :)
Hepsini yaptim yine aynı . Anlamadim valla

KS

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
mw2deyken ekran kartını bu kadar kullanması normal mi

pcsanki havalanıp uçucak gibi oluyor. fifa filan oynayamıyorum maç içinde kasıyor zaten sesi ayrı bi sinir bozucu oluyor.
mesela daha düşük bir oyun oynuyorum fm 23 oyunda ses yok ama oyunu alta alıp twitterda gezdiğim zaman yine fifadaki ses çıkıyor pcden

ek olarak yakın zamanda pcye virüs bulaştı sonra temiz bir format attım ondan sonra pc böyle olmaya başladı.
birde geçen hafta pc açıkken elektrikler gitti. yakın zamanda bunlar oldu sadece. ne denediysem olmadı işlemcinin sesi sinir bozucu

Ekli dosyalar

• C​a​l​l​ ​o​f​ ​D​u​t​y​®​ ​H​Q​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​...png
    C​a​l​l​ ​o​f​ ​D​u​t​y​®​ ​H​Q​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​...png
    4.2 MB · Görüntüleme: 11

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Kasa da optimize konusunda sıkıntı olduğu çok belli. Uzaktan benim yardım edeceğim bu kadar güzel insan. Tanıdığın bildiğin samimi bulduğun çevrende arkadaşın varsa bu işlerden anlayan evine davet edip baktır. Bilgisayarcıya gitme çünkü bir şeyi yoksa da kesin bir şeyi çıkar :D

Benim arkadaşımın böyle bir sıkıntısı vardı bilgisayarı yeni almış formatlayıp açınca arıyordu beni bilgisayarım uçacak gibi oluyordu çok yüksek çalışıyor her şey sana yazdıklarımı ona dedim. Baktım yapamıyor uzak masaüstünden bağlanıp sistemi günceleme yapmamış bileşenlerin de güncelleme sürücüleri var eskileri aktif olmuş bunları tek tek yaptık ve sonra sorun ortadan kayboldu herşey bitince yeniden başlattık. O yüzden anakartın sitesinden gerekenleri indirip parçaları tek tek güncelle işlemcinin sürücüsünü güncelle vs hepsini yap. Sorun düzelecektir.

bu siteye gir ve gereken ne varsa hepsini indir yükle bilgisayarı yeniden aç sonra ekran kartının sürücüsüne geç vs bu şekilde yap sorun ortadan kalkacaktır.

Son düzenleme:

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
Virüs girdiğini nasıl anlamıştınız? Anti-virüs taraması mı yaptınız?
Belki yine virüs bulaşmış olabilir. Belki de yüklediğiniz programlar altta çalışmaya devam ederken siz farkında değilsinizdir, gereksiz programları kapatabilirsiniz. Görev yöneticisi > İşlemler sekmesinde CPU en çok kullanan programları sıralayıp hangi programlar en çok CPU kullanıyor görebilirsiniz. İsmi cismi bilinmeyen bir program varsa o muhtemelen virüstür. Daha iyi bir antivirüs ile tarama yapın bu durumda.

Anakart chipset sürücüsünü yüklememişseniz anakartın sitesinden indirip yüklemenizi öneririm. Bazı sıkıntıları bu çözebiliyor.

Windows ön yükleme ayarlarında veya güç yönetimi ayarlarında performansı düşürecek şeyler ayarlı olabilir. Bu konuda rehberlere bakıp çözebilirsiniz.
Çalıştır açıp MSCONFİG yazarak ön yükleme ayarlarına bakarsınız. Sistem başlangıcında her program olmasına gerek yok, bir çoğunu kaldırın. Siz kullanacağınız zaman çalıştırdığınızda zaten aktif olur.
Güç yönetimi ayarlarına girip en iyi performans yapılandırmasını yapabilirsiniz. Bu işlemci kullanımına etki etmez ama başka sıkıntıları çözebilir.

KS

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
Kasa da optimize konusunda sıkıntı olduğu çok belli. Uzaktan benim yardım edeceğim bu kadar güzel insan. Tanıdığın bildiğin samimi bulduğun çevrende arkadaşın varsa bu işlerden anlayan evine davet edip baktır. Bilgisayarcıya gitme çünkü bir şeyi yoksa da kesin bir şeyi çıkar :D

Benim arkadaşımın böyle bir sıkıntısı vardı bilgisayarı yeni almış formatlayıp açınca arıyordu beni bilgisayarım uçacak gibi oluyordu çok yüksek çalışıyor her şey sana yazdıklarımı ona dedim. Baktım yapamıyor uzak masaüstünden bağlanıp sistemi günceleme yapmamış bileşenlerin de güncelleme sürücüleri var eskileri aktif olmuş bunları tek tek yaptık ve sonra sorun ortadan kayboldu herşey bitince yeniden başlattık. O yüzden anakartın sitesinden gerekenleri indirip parçaları tek tek güncelle işlemcinin sürücüsünü güncelle vs hepsini yap. Sorun düzelecektir.

bu siteye gir ve gereken ne varsa hepsini indir yükle bilgisayarı yeniden aç sonra ekran kartının sürücüsüne geç vs bu şekilde yap sorun ortadan kalkacaktır.
hocam anakartın uygulaması var burda bi güncelleme olduğu göstermiyor

Ekli dosyalar

• APP Center 13.12.2022 00_31_00.png
    APP Center 13.12.2022 00_31_00.png
    33.1 KB · Görüntüleme: 3

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
hocam anakartın uygulaması var burda bi güncelleme olduğu göstermiyor
Güzel insan sen olayı anlamamışsın. Anakart güncel olabilir ama üstünde o kadar slot var onlarında güncellemen gerekiyor tek tek. Dediğim adrese gidersen göreceksin zaten ;)

KS

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
Virüs girdiğini nasıl anlamıştınız? Anti-virüs taraması mı yaptınız?
Belki yine virüs bulaşmış olabilir. Belki de yüklediğiniz programlar altta çalışmaya devam ederken siz farkında değilsinizdir, gereksiz programları kapatabilirsiniz. Görev yöneticisi > İşlemler sekmesinde CPU en çok kullanan programları sıralayıp hangi programlar en çok CPU kullanıyor görebilirsiniz. İsmi cismi bilinmeyen bir program varsa o muhtemelen virüstür. Daha iyi bir antivirüs ile tarama yapın bu durumda.

Anakart chipset sürücüsünü yüklememişseniz anakartın sitesinden indirip yüklemenizi öneririm. Bazı sıkıntıları bu çözebiliyor.

Windows ön yükleme ayarlarında veya güç yönetimi ayarlarında performansı düşürecek şeyler ayarlı olabilir. Bu konuda rehberlere bakıp çözebilirsiniz.
Çalıştır açıp MSCONFİG yazarak ön yükleme ayarlarına bakarsınız. Sistem başlangıcında her program olmasına gerek yok, bir çoğunu kaldırın. Siz kullanacağınız zaman çalıştırdığınızda zaten aktif olur.
Güç yönetimi ayarlarına girip en iyi performans yapılandırmasını yapabilirsiniz. Bu işlemci kullanımına etki etmez ama başka sıkıntıları çözebilir.
hocam şöyle anlamıştım pc boştayken çok ses çıkarıyordu crackli photshop indirmiştim. sonra baktım tanımadığım bilmediğim uygulama açılmış gözüküyordu. sonra sıfırladım ve pcye orijinal oyunlar hariç hiçbir şey yüklemedim

Güzel insan sen olayı anlamamışsın. Anakart güncel olabilir ama üstünde o kadar slot var onlarında güncellemen gerekiyor tek tek. Dediğim adrese gidersen göreceksin zaten ;)
tamam hocam denicem şimdi. burdaki her şeyi indiriyorum o zaman

Ekli dosyalar

• resim_2022-12-13_003655123.png
    resim_2022-12-13_003655123.png
    165 KB · Görüntüleme: 5

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
hocam şöyle anlamıştım pc boştayken çok ses çıkarıyordu crackli photshop indirmiştim. sonra baktım tanımadığım bilmediğim uygulama açılmış gözüküyordu. sonra sıfırladım ve pcye orijinal oyunlar hariç hiçbir şey yüklemedim

tamam hocam denicem şimdi. burdaki her şeyi indiriyorum o zaman
aynen chipset ne varsa indir güncelle. Zaten biraz zaman alacak yarın kaldığımız yerden devam ederiz :) Sana kolay gelsin

KS

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
aynen chipset ne varsa indir güncelle. Zaten biraz zaman alacak yarın kaldığımız yerden devam ederiz :) Sana kolay gelsin
sağ olasın hocam ama yükledim olmadı. hala aynı. teşekkür ederim yardımların için

formatlamadan önce bir kariyer dosyasını yeedeklemiştim acaba o yüzden olabilir mi.

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
sağ olasın hocam ama yükledim olmadı. hala aynı. teşekkür ederim yardımların için

formatlamadan önce bir kariyer dosyasını yeedeklemiştim acaba o yüzden olabilir mi.
Merak ettiğim nokta ne kadar ses çıkarıyor pc. Bir kısa video paylaşabilir misin? Sıcaklık değerleri ile boştayken. Senin sistemin de bir bileşenden kaynaklı başı bozukluluk var.

KS

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
Merak ettiğim nokta ne kadar ses çıkarıyor pc. Bir kısa video paylaşabilir misin? Sıcaklık değerleri ile boştayken. Senin sistemin de bir bileşenden kaynaklı başı bozukluluk var.

hocam video attığım zaman olmuyor anca zipleyip atabiliyorum

Ekli dosyalar

• WhatsApp Video 2022-12-13 saat 12.43.32.zip
    5.4 MB · Görüntüleme: 0

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri