PC Fişi Çekmeli Miyim

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
pc fisini cekmek kötü olur direk alt f4 yada bilgisayarı kapat komutu vererek kapatmak daha iyi olur direk fisi cekip yada psu kapatmak bence iyi birsey değil

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
212
Ben kapatmıyor ve fişi çekmiyordum. Kapattığım halde USB den RGB mause pad yanmaya devam edince guruba sordum bios dan Bi ayar yapıp düzelttik. Sizinde öyle Bi durum var ise kontrol edin isterseniz

KS

servet Ünal

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
116
pc fisini cekmek kötü olur direk alt f4 yada bilgisayarı kapat komutu vererek kapatmak daha iyi olur direk fisi cekip yada psu kapatmak bence iyi birsey değil
Kapattıktan sonra gece yatarken

Ben kapatmıyor ve fişi çekmiyordum. Kapattığım halde USB den RGB mause pad yanmaya devam edince guruba sordum bios dan Bi ayar yapıp düzelttik. Sizinde öyle Bi durum var ise kontrol edin isterseniz
Yok ben elektirik git gel yaparsa diye

KS

servet Ünal

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
116
psunuz 80+ ise cekmeniz pc ye zararlı olur. hic cekmemeniz en doğrusudur. ama psum dandik diyorsanız elektriği kesmeniz daha doğru olur.
Modemi priz gibi bir yere bağlayan kablo uzun ondan kessem PC için uygun olurmu

sevincnurettin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
Ben bilgisayarı kapatıp biraz bekledikten sonra güç kaynağını kapatıp biraz daha bekledikten sonra fişini çekiyorum. Yaklaşık 2 senedir bu şekilde kullanıyorum henüz sorun yaşamadım. Güç kaynağını kapatmadan çekerseniz güç kaynağına zarar vereceğini düşünüyorum.

sonix38

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Bence prizi çekmeye gerek yok hocam kendi sistemimde sistemi kapatıp güç kaynağının güç düğmesini kapatıyorum yıllardır böyle kullandım elektrik kesilmerinde yağmurlu havalarda birşey olmadı

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
625
Direk anahtarlı bir priz yapın veya alın, ben pcyi kapadıktan sonra psudan ayrıca kapatmak yerine direk prizden kapıyorum, sorun olmaz.

AlbatroS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Arkadaşlar ben elektrikçiyim sonuç olarak güç kaynağı dediğiniz şey ac/ dc dönüştürücü içinde bobin kondansatör direnç gibi bir sürü elemanlar var elektrikle sürekli karta yük vererek bi akım dönmesini ve o parçaların hazır kıtada olmasını sağlıyorsunuz ha içinde bir sürü devre koruyucu var mı var da şey gibi tazyikli su hortumunda sürekli basınçlı su bulundurmak gibi o yüzden fişi çekin gitsin olası bir elektrik git gelinde güç kaynağınızı yakmazsınız ;)

Ahmetzkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
73
Anahtarlı priz en temizi,bilgisayarı kapattıktan sonra tek tuşla elektriği kesersiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri