PC Hocası BitFenix Arızalı RAM

Ryaa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
PC Hocasının kasasını özelleştirip bu şekilde aldım sistem geldikten sonra ilk gün herhangi bir problem yoktu fakat 2. gün sistemi açtıktan yaklaşık bi 20 dakika sonra bilgisayar komple dondu düzelmesi için komple kapatıp açmam gerekti yaptıktan sonra 1 saat arayla 3 defa oldu ve olurken ardına birde mavi ekran yiyordu mavi ekran hatasında da KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatasını verdi en son yedigi mavi ekrandan sonra da kasa çalıştıgı halde ekrana görüntü,klavye ve mouseda ışık gelmiyordu ramlerden oldugunu düşünerekten ramleri teker teker çıkarıp denedim ve bir tane ramin arızalı oldugunu fark ettim onu taktıkca sistem açılmıyor ve tek sağlam ramle saatlerce kullandığım zaman hiçbir mavi ekranla veyahut problemle karşılaşmıyordum. Birde sistemin psusundan cızzz cızz diye ara ara sesler geliyor.

Daha ilk günden sistemle bu kadar uğraşıyorum sizce iade etmelimiyim bilgisayarın yedigi mavi ekranlar minidump dosyaları donmaların ve ramleri denerkenki her şeyin videosu elimde var

o Performax 650W Gaming 80+ Bronze RGB Güç Kaynağı o BitFenix Nova Mesh SE Siyah Tempered Glass ARGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
o WD 480GB Green SN350 NVMe Okuma 2400MBYazma 1650MB M.2 SSD (WDS480G2G0C)
o Sapphire Radeon RX 6600 Pulse 8GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı
o GeIL 16GB(2x8) Evo Spear AMD Edition 3200mhz CL16 DDR4 Ram ( GASB48GB3200C16BSCX2)
o MSI B450M-A PRO MAX 3466mhz(OC) M.2 AM4 mATX Anakart
o AMD Ryzen 5 5500 4.20 Ghz 6 Çekirdek 19MB AM4 7nm İşlemci

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
RAMler sorunlu denk gelmiş olabilir. Bu başka bir sistem alsanız da yaşayabileceğiniz bir durum. Sistemi iade etmek yerine firmaya durumu bildirin. Eğer RAMiniz arızalıysa size yenisini göndereceklerdir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri