PC Hocası GG2

Yehuda

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle selamlar arkadaşlar ben 1 yıl önce ga*ing gen sitesinden pc hocası gg2 hazır sistemini satın almıştım.
yaklaşık 7-8 ay sorunsuz bir şekilde kullandım lakin son 1-2 aydır oyunlarda 5-7 saniye arası donmalar yaşamaya başladım
özellikle fps oyunu league of legends oyununda büyük sorunlar yaşıyorum tam team fight ortasında fps'im sıfırlanıyor ve 5-7 saniyelik bi donma gerçekleşiyor donma devam ederken oyundaki sesler o anki skillerimin sesleri geliyor ve bilgisayar çalışıyor müşteri hizmetlerini aradım format atın dedi olmazsa gönderin dedi ayrıca benim tanıdığım bi bilgisayar tamircisi anakarta bios atalım dedi bende bilmediğim için haber veririm dedim ne yapmalıyım
bazen 2-3 günde 1 defa bazen 3-4 günde 2-3 defa donuyor bilginize
Ekran kartı gigaby*e gtx 1650
işlemci amd ryzen 3 3100 3.6 ghz
ram 8+8 gb her biri 3.000 mhz
anakartım gigabyte b450m s2h
ssd adata su 630 - 240 gb - 520 / 450mb/s
hdd wdc wd2500 - 250 gb
(Yakın zamanda ekran kartımı gigabyte rtx 2060 ile değiştireceğim dar boğaz olur mu?)
şimdiden çok teşekkür ederim arkadaşlar sevgiler..

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
O ssd kronik sorunluydu diye hatırlıyorum. Bir süre bende de vardı ve windows çöküyor ya da donmalar oluyordu. İmkan varsa başka ssd ile yoksa sadece hdd ile denerseniz bir fikir olur

KS

Yehuda

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
O ssd kronik sorunluydu diye hatırlıyorum. Bir süre bende de vardı ve windows çöküyor ya da donmalar oluyordu. İmkan varsa başka ssd ile yoksa sadece hdd ile denerseniz bir fikir olur
teşekkürler ssd değişebilirim sağolun

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Rica ederim. Umarım sorunu doğru tahmin etmişimdir ve sizde uğraşmak zorunda kalmadan çözmüş olursunuz. Sorun üründeyse garantiye yollayıp onarım/değişim istemeyi unutmayın. Sağlıklı günler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri