PC Hocası GG6 Intel Hakkında

Discopolice

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar selam,

PC Hocası GG6 Intel'de temperli camlı kasa kalmış. Sırf kasa için AMD tercih edilir mi?

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,059
Selamlar,

Aramıza hoş geldin. Kalıcı olman dileğiyle. GG6 Intel sistemdeki Vento kasa ön tarafı temperli camı olan model. Mesh modele göre aralarında 5-6 derece sıcaklık farkı var. Çok aşırı fark yok. Intel bütçene uyuyorsa onu almanı tavsiye ederim.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Amd model de iyi bence kasa mesh kalsın derim amd al hocam.

KS

Discopolice

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selamlar,

Aramıza hoş geldin. Kalıcı olman dileğiyle. GG6 Intel sistemdeki Vento kasa ön tarafı temperli camı olan model. Mesh modele göre aralarında 5-6 derece sıcaklık farkı var. Çok aşırı fark yok. Intel bütçene uyuyorsa onu almanı tavsiye ederim.
Öncelikle teşekkür ederim;

Taner hocamın sürekli dile getirdiği hava çıkışının önemini intel sistemci kasada sağlayamayacağım gibime geliyor. İleride sistemin sıcaklık ile boğulması gibi bir sorun yaşar mıyım?

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,059
Öncelikle teşekkür ederim;

Taner hocamın sürekli dile getirdiği hava çıkışının önemini intel sistemci kasada sağlayamayacağım gibime geliyor. İleride sistemin sıcaklık ile boğulması gibi bir sorun yaşar mıyım?

Yaşamazsınız zira önceden de bu kasa ile sistem yapılmıştı şurada ekran kartı sıcaklığı 65-71 derece arası seyrediyordu GTX 1650 ile.

KS

Discopolice

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ve üzücü haber geldi intel modelinin stokları şuan için tükenmiş ama gün içinde yenileneceği söyleniyor.

kral_37

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İntel olan siteden kaldırıldı. Sanırım stok bitti alan arkadaşlara (banada) hayırlı olsun. Hocayada teşekkürler. Bence FP kralı bi sistemdi.

syberias

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
40
Arkadaşlar selam,

PC Hocası GG6 Intel'de temperli camlı kasa kalmış. Sırf kasa için AMD tercih edilir mi?
TDP değeri amd ye göre daha düşük haliyle sıcaklık problemi yaşamazsınız.Ayrı olarak videoda da bahsediliyor ön tarafa sıvı soğutma kurulumu yaparak daha etkin bir soğutma sağlanabilir. bu fiyata intel core i3-12100F gibi bir işlemci asla kaçmaz ki stoklardan da belli oluyor.

PhsyX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
@OceanLaB selamlar Taner’im
Yaklaşık 4 yıldır forumlar da yim ve bi hazır sistemleri takip ederim almasamda ederim helal olsun adamlar yapmış diye, bu sefer seni canı gönülden tebrik ediyorum rakibin olmayacak adette bir stokla piyasaya girip kasıp kavurduğunu söylemeden edemem.

Bende bi takım Intel’den nasibimi aldım işin kötüsü ne biliyor musun? Kendim 5 gün önce topladım rx6500xt modeli.
Sırf ekran kartı ve anakartı kendi kasama dahil edip 5 gün önce topladığımı da satacağım.

Sezar’ın hakkı Sezar’a denir ya hakkını helal et iyi bir iş çıkarılmış emeğine sağlık bol kazançlar dilerim yolun bahtın açık olsun fabrikada ki montaj yaptığın günlere de selam olsun nereden geldiğini unutmayan güzel insan

Sevgiler saygılar

Moderatörün son düzenlenenleri:

AgahBey

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
Vatan 10. Nesil i3 işlemcili tek fanlı 2060 lı sistemi 11.499 a veriyor. Kısaca forumda vakit kaybedeceğinize yapıştırın birer tane :)

Benim şahsi düşüncem PC gelince 2060' ı satıp aynı paraya rx6600 almak...

İşlemciyi satıp yerine 12400f alıp kasayı 11.000 liraya mal etmek istiyorum :D

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,059
@OceanLaB selamlar Taner’im
Yaklaşık 4 yıldır forumlar da yim ve bi hazır sistemleri takip ederim almasamda ederim helal olsun adamlar yapmış diye, bu sefer seni canı gönülden tebrik ediyorum rakibin olmayacak adette bir stokla piyasaya girip kasıp kavurduğunu söylemeden edemem.

Bende bi takım Intel’den nasibimi aldım işin kötüsü ne biliyor musun? Kendim 5 gün önce topladım rx6500xt modeli.
Sırf ekran kartı ve anakartı kendi kasama dahil edip 5 gün önce topladığımı da satacağım.

Sezar’ın hakkı Sezar’a denir ya hakkını helal et iyi bir iş çıkarılmış emeğine sağlık bol kazançlar dilerim yolun bahtın açık olsun fabrikada ki montaj yaptığın günlere de selam olsun nereden geldiğini unutmayan güzel insan

Sevgiler saygılar

Çok teşekkür ederim hocam. Valla gerçek anlamda firma ile kavga ettik. Bildiğin o bize biz onlara :D Sonunda tatlıya bağlanarak güzel bir sistem ortaya çıktı. İşin heyecanı burada biraz da. Umarım çok daha iyi sistemler yaparız hep birlikte :)

toma.06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Çok teşekkür ederim hocam. Valla gerçek anlamda firma ile kavga ettik. Bildiğin o bize biz onlara :D Sonunda tatlıya bağlanarak güzel bir sistem ortaya çıktı. İşin heyecanı burada biraz da. Umarım çok daha iyi sistemler yaparız hep birlikte :)
reis intel versiyonu tekrar açılacak mı acaba?

AgahBey

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
Sipariş için yazdım mağazadan montajlamadan direk gelip alabilirim dedim. Mümkün olmadığını belirttiler. Yıllarca sektörde çalıştım. Montaj işi benim için gerçekten çok basit. Boşa beklemek can sıkıyor. Bekledikçe siparişi iptal edesim geliyor. :)

emre19033

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kişi yanlış beyanlarda bulunarak uygunsuz dil ile içeriği belirttiği için uyarı puanı girilmiştir. Tekrarı halinde kalıcı olarak uzaklaştırılacaktır.
saat 6 gibi intel sistemi aldım lakin daha sonradan videonun altındanki yorumları okuduğumda kasanın ssd nin değiştiğini öğrendim.çok anlamam ama kasa tam çöp gibi.bu düpedüz dolandırıcılık değilde nedir? ciddi mağdur olan bir grup mevcut hocamız bu duruma el atar mı?
yada sizce iptal edip amdli olanı almak mı mantıklı?

m1zuu0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
saat 6 gibi intel sistemi aldım lakin daha sonradan videonun altındanki yorumları okuduğumda kasanın ssd nin değiştiğini öğrendim.çok anlamam ama kasa tam çöp gibi.bu düpedüz dolandırıcılık değilde nedir? ciddi mağdur olan bir grup mevcut hocamız bu duruma el atar mı?
yada sizce iptal edip amdli olanı almak mı mantıklı?
Bence amdyi alma kasa çöp zaten ssd de yarı yarıya bekle zaten kimse bu kombinasyonda inteli almaz satılmayıncada eski kombinasyonu yaparlar

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri