PC kapanma

ozkoo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Merhabalar oyun oynarken birden PC kapanıyor şu şekilde bi ekran gelip kapanıyor ekran kartı sıcaklık takibi yapıyorum 65 derecelere geliyo msı after burner ile ayar yaptım fan %91 lere çıkıyo oynadığım oyun da pub g 2k da oynuyorum ekran kartı 3070 işlemci ry 7 5700x driverler güncel yardımcı olursanız çok sevinirim tadım kaçtı çünkü

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-12-30-22-49-45-658_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-12-30-22-49-45-658_com.miui.gallery.jpg
    504.6 KB · Görüntüleme: 18

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Merhabalar oyun oynarken birden PC kapanıyor şu şekilde bi ekran gelip kapanıyor ekran kartı sıcaklık takibi yapıyorum 65 derecelere geliyo msı after burner ile ayar yaptım fan %91 lere çıkıyo oynadığım oyun da pub g 2k da oynuyorum ekran kartı 3070 işlemci ry 7 5700x driverler güncel yardımcı olursanız çok sevinirim tadım kaçtı çünkü
İşlemci soğutucunuz nedir ve oyun içi sıcaklık değerleri kaça kadar çıkıyor. Ve güç kaynağınızı öğrenebilir miyim. Başka oyunlarda da bu sorunu yaşıyor musunuz.

KS

ozkoo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
İşlemci soğutucunuz nedir ve oyun içi sıcaklık değerleri kaça kadar çıkıyor. Ve güç kaynağınızı öğrenebilir miyim. Başka oyunlarda da bu sorunu yaşıyor musunuz.
İşlemci soğutucu cooler master 240 lık sıvı soğutucu PSU sharkoon slientstorm 850w evet başka oyunlarda da yaşıyorum bunu

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Sistemi test etmeniz mümkün mü. Ekran kartı ya da ram ile başlayın. İşlemci ve ssd testleri de olsun. Bios güncellemesi varsa yapmak işe yarayabilir. Kasayı açıp kablolarda oynama var mı diye kontrol de eder misiniz. Emin olmadığınız varsa söküp yeniden takın.

KS

ozkoo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Sistemi test etmeniz mümkün mü. Ekran kartı ya da ram ile başlayın. İşlemci ve ssd testleri de olsun. Bios güncellemesi varsa yapmak işe yarayabilir. Kasayı açıp kablolarda oynama var mı diye kontrol de eder misiniz. Emin olmadığınız varsa söküp yeniden takın.
Bios güncellemesi yokgeçen yaptım gerisini test derken napayım mesela hangi programla ne yapmamı önerirsiniz

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Furmark, prime95, memtest, crystaldisk ile bakın. Hata verecek mi tükwtim değerleri iyi mi, disk içinde bozuk sektör var mı gibi. Ekranda hata genelde ekran kartında olur ama değerler normal diyorsunuz. Başka yerde olabilir. Psu yetmemem durumu yok ama belki zarar görmüştür. Aklıma parçaları denemek geliyor. Başka önerisi olan varsa ya da benzer durumda çözümü hatırlayanlar bilgilerini paylaşırsa daha kısa sürede çözülebilir.

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Ram'leri kontrol ettin mi ? Çünkü herşey normal diyorsun benim aklıma ram'ler geldi.

KS

ozkoo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Adsız.png

2k da ekran kartı stres testi yaptım 5 dk yaptım max 70 dereceyi gördü bi sorunla da karşılaşmadım gördüğünüz gibi
ramlare bakayım bi de
değerler çıkmamış 5 dk sürdü test 43 le başlayan sıcaklık 70 dereceye kadar orda yataya bağladı fan 77 de çalıştı o süre boyunca

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Ekli dosyayı görüntüle 13402
2k da ekran kartı stres testi yaptım 5 dk yaptım max 70 dereceyi gördü bi sorunla da karşılaşmadım gördüğünüz gibi
ramlare bakayım bi de
değerler çıkmamış 5 dk sürdü test 43 le başlayan sıcaklık 70 dereceye kadar orda yataya bağladı fan 77 de çalıştı o süre boyunca
yanlış yapıyorsun testi. 768p de 8x de yap bakalım.

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
114
Ortalama ne kadar sürede kapanıyor sistem ?

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
hocam sanki ekran kartıyla alakalı bu

yeşil şeyler olduğunda ekran kartı diyolardı tam bir bilgim yok

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
hocam sanki ekran kartıyla alakalı bu

yeşil şeyler olduğunda ekran kartı diyolardı tam bir bilgim yok
Onu genel de monitör rengi bozulduğunda söyleniyor. Test sonuçları için internete bakmam lazım yanlış ya da eksik bilgi vermiyeyim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri