PC me virüs bulaştı

Murat Uçar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam merhabalar PC me virüs bulaştı nasıl oldu diye sorarsanız discorddan biri bana mesaj attı oyunumuzu denemek istermesiniz diye olur dedim win rar dosyasıydı virüs totalde tarattım birşey varmı diye yok dedi açtım bende sonra benim birden tüm uygulamalar kapandı discordda girdim hesaptan atılmış olarak karşılaştım hemen malwarebyte da tarattım sistemi ama hiç bir şey gözükmedi ama benim herseyime erişebiliyor şuan mailimle discorduma oyun hesaplarıma 70 TL karşılığında hesabımı bırakacağını söyüyor pek inanmadım açıkçası ordan benim telefonumda erişim sağlayabilirmi yada yardım ederseniz çok mutlu olurum .(

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Dava edin hocam birde hesabınız için paramı vereceksiniz.

KS

Murat Uçar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dava edin hocam birde hesabınız için paramı vereceksiniz.
Hocam haklısınız da pek dava falan uğraşmak istemiyorum bide o işler biraz para gerektiriyor sıkıntılı bir durum pek uğraşmak istemiyorum direkt virüsü silme şansımız varmı?

Son düzenleme:

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
Bu virüs sadece Discord'unuza etki eden bir şey olabilir. Discord şifrenizle diğer platformların şifresi aynı işe değiştirin. Discord hesabınıza erişiminiz varsa oranında şifresini değiştirin. Sorun kalkacaktır ve bu kişiyi muhakkak Discord desteğe bildirin, hakkında gerekli işlem yapılsın sizin yapabileceğiniz bir şeyler varsa da öneride bulunabilirler.

KS

Murat Uçar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu virüs sadece Discord'unuza etki eden bir şey olabilir. Discord şifrenizle diğer platformların şifresi aynı işe değiştirin. Discord hesabınıza erişiminiz varsa oranında şifresini değiştirin. Sorun kalkacaktır ve bu kişiyi muhakkak Discord desteğe bildirin, hakkında gerekli işlem yapılsın sizin yapabileceğiniz bir şeyler varsa da öneride bulunabilirler.

Yardımınız için teşekürler hocam fakat bu virüs direkt bilgisayara bulaşmış uzaktan kontrol edebiliyor gmail,discord vb. Herşeyi ele geçirdi sanırsam tek çözüm format

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
Avast ile açılış taraması yaptırabilirsiniz veya MalwareBytes ile tam sistem taraması yaptırın. Ardından da imkanınız varsa temiz bir format atmanız iyi olur

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri