PC Toplama Hakkında Yardım

khmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=helvetica, arial, sans-serif]hocam merhaba,Pc almayı duşunuyorum donanımdan zerre kadar anlamadıgım ıcın yardım ıstıyorum bır kaç kişiden yardım ıstedım kafam iyice karıştı A kişisi önerdıgı pcyi B kişisi kötülüyor. Benim istediğim Csgo, dota, lol gibi oyunları oynayabılmek 120 fps cıvarı bana yeter limtim çok yuksek değil 1500 tl , sizce ne yapmam gerekir. paylaşıtıgım pc bana yeter mi,[/font]

[font=helvetica, arial, sans-serif]Pc[/font]
[font=helvetica, arial, sans-serif]İşlemci: Intel i3 6100 3.7 GHz Soket 1151 
[/font]

Anakart: MSI H110M Pro-VD DDR4 Soket 1151 

RAM: Kingston HyperX Fury 8 GB DDR4 2400 MHz CL15 

Ekran Kartı: MSI GTX 750 Ti OC Gaming 2 GB GDDR5 128 Bit 

Hard Disk: WD Blue 3.5" 1 TB SATA 3.0 64 MB 7200 Rpm 

[font=helvetica, arial, sans-serif]Kasa+PSU: Aerocool V3X Black 500 Watt MidT ATX Siyah [/font]

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
öncelikle 120 fps demek ucuk bir fps demek. senin bütçenle 60 70 fps almak kafi olamalı. tabi lowa alırsın sadece fps için o ayrı. Ayrıca HDD yerine ssd takarsan performansta baya fark alırsın. ekran kartı olarak aynı kartın 4gb surumu var tercih edebilirsin. istediğin oyunları gayet güzel oynatacak bir system.

KS

khmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Rurouni' Alıntı:
öncelikle 120 fps demek ucuk bir fps demek. senin bütçenle 60 70 fps almak kafi olamalı. tabi lowa alırsın sadece fps için o ayrı. Ayrıca HDD yerine ssd takarsan performansta baya fark alırsın. ekran kartı olarak aynı kartın 4gb surumu var tercih edebilirsin. istediğin oyunları gayet güzel oynatacak bir system.

fiyatı 2000TL ye çekebilirim. Oyunu seviyorum sıkıntı yaşayarak oynamak istemıyorum. Donanımdan anlamadıgım için söylediklerinizden pek bişey anlamıyorum, ben olsam şunu toplardım diyebileceğiniz var mı

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
system toplama tavsiyeleri katagorisindeki konulara bir göz atın isterseniz çok fazla öneride bulunduk aşağı yukarı aynı parçalar sadece güncel fiyatlara gore ucuz olanı tercih ediyoruz hepsi bu. eğer olmazsa tekrar dizerim sorun değil 5 dkkalık iş :)

KS

khmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Rurouni' Alıntı:
system toplama tavsiyeleri katagorisindeki konulara bir göz atın isterseniz çok fazla öneride bulunduk aşağı yukarı aynı parçalar sadece güncel fiyatlara gore ucuz olanı tercih ediyoruz hepsi bu. eğer olmazsa tekrar dizerim sorun değil 5 dkkalık iş :)

baktım, birkaç not da aldım. Ama dediğim gibi pek anlamadığım için işte random iş yapıyorum ::) Teşekkür ederim cevabın için

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
teknobiyotik toplama sihirbazı ile topla daha iyi olur uyumlu parçaları seçtirir o.
bak once işlemcini belirle soketine bak sonar sokete uyumlu anakart, anakarta uygun ram al. ekran kartını belirle ssd dvd rw işlmeci soğutucunu seç. işlemci soğutucu ve ekran kartı boyutuna uygun da kasa tercihini yap power lı tercih edebilirsin daha ucuza gelir. dikkat edeceğin soket uyumu anakart ram MHz uyumu ve kasaya olan uyum. hee işlemci sogutucun da sokete uygun olmalı

bugra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ekran kartını gtx 950 yapabilirsin güncel parça her zaman için iyidir aynı para aşağı yukarı zaten
anakartın desteklediği 2133 mhz sanırsam over clock yapılmıyosa ramleri 2400 mhz kullanamazsın

O

Oğuzhan

Guest
Yazıyı zor okudum yazı boyutunu düzenlersen iyi olur

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri