PC Toplama, Yardim!

Rebellious

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu Foruma ilk defa giriyorum ve ilk defa bir kasa toplamak istiyorum bütçem 26.000TL
Alacağım işlemcinin ve ekran kartının performansından emin olmak istiyorum. Araştırdığım kadarıyla 3.4 Ghz 30-32mb minimum 8 çekirdek işlemciler işimi görür diye düşünüyorum, ekran kartı olarak en az 12gb, bilinen, kullanılan bir şey istiyorum. PC Hocası'nın da dediğine göre bu dönemden sonra 12gb altı ekran kartları sistemlerde yetmiyor, ben de böyle olacağını düşünüyorum.

Kısaca Minimum isteklerim

İşlemci :
- 8 Çekirdek
- 3.4Ghz
- 30-32Mb bellek
* Dahili ekran kartının olup olmamasının önemli olup olmadığını pek bilmiyorum ama alacağım ekran kartının yeteceğini düşünüyorum, o yüzden F Serisi işlemcileri almayı düşünüyorum.

Ekran Kartı :
- 12Gb ortalama, bilinen, çoğu sistemde kullanılan.

SSD :
- 500, 512Gb. Kuracağım sisteme uyumlu olsun yeterli.

Ben işlemci olarak İntel Core İ7-13700KF'yi uygun gördüm.
Sizin fikirlerinize çok ihtiyacım var, pc toplamak için yeterli bilgim olmadığını düşünüyorum. Sistemin birbirine uyumlu olması konusunda hiçbir bilgim yok. Bu isteklerimi dikkate alarak bana tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim.

İşlemcinin o olması şart değil, yukarıdaki özelliklerde veya ona yakın olsa da olur.

Wilfred Zaha

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
514
hocam 5900x zorunlumu am5 daha iyi olur 7600x gibi eğer ekran kartını 2.el alırsak toplanır 30kya

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri