PC Toplarken Önce Hangi Parça

Darkgathering

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Herkese merhaba , beyaz DDR5 bir sistem toplamayı düşünüyorum. Önce hangi parçadan başlamalıyım karar veremedim. Anakart ile mi yoksa kasa + psu ile mi ? Önce anakartı aldığım zaman test etme imkanım olmayacak. Sıfır parça ama yine de arızalı çıkma ihtimali ürkütüyor. En geç 2 ay sonrasında test edebileceğim. Nasıl bir yol izlemeliyim ?

silentflex

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
206
Herkese merhaba , beyaz DDR5 bir sistem toplamayı düşünüyorum. Önce hangi parçadan başlamalıyım karar veremedim. Anakart ile mi yoksa kasa + psu ile mi ? Önce anakartı aldığım zaman test etme imkanım olmayacak. Sıfır parça ama yine de arızalı çıkma ihtimali ürkütüyor. En geç 2 ay sonrasında test edebileceğim. Nasıl bir yol izlemeliyim ?
@Kürşat Kütükçü

KS

Darkgathering

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sistemi ne zaman alacaksın ve bütçe nedir beyaz sistemler bilindiği gibi pahalı oluyor
Hocam Şubata kadar sistemi tamamlamayı düşünüyorum. Almak istediğim parçalar aşağıdaki gibidir. Bütçe yaklaşık 45 50k civarı.

1) Asus Rog Strix B760-A D5
2) i5 13400f
3) CM Masterbox TD500 V2 White
4) Corsair RMX 750 White
5) Asus Dual RTX 4070 White

silentflex

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
206
Hocam Şubata kadar sistemi tamamlamayı düşünüyorum. Almak istediğim parçalar aşağıdaki gibidir. Bütçe yaklaşık 45 50k civarı.

2) i5 13400f
4) Corsair RMX 750 White
Maşallah herşey Asus rog strix he Intel var peki hocam bu kadar markali takılırken hiç düşündünüz mü i5 13400f 4070 i besler mi diye

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,301

2) i5 13400f
4) Corsair RMX 750 White
Kardeşim şubata daha çok var ya o zamana kadar çok şey değişir fiyatlar stoklar vs paran hazır olduğun Zaman baksak daha iyi olur neden dersen atıyorum şimdi bir parça aldık sonra bişey oldu değişti o yüzden para hazır olunca bakalım beni dinlersen

KS

Darkgathering

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Kardeşim şubata daha çok var ya o zamana kadar çok şey değişir fiyatlar stoklar vs paran hazır olduğun Zaman baksak daha iyi olur neden dersen atıyorum şimdi bir parça aldık sonra bişey oldu değişti o yüzden para hazır olunca bakalım beni dinlersen
Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Ülkemizdeki bu zam furyası ve döviz biraz korkutucu o yüzden ekran kartı hariç diğer parçaları 2-3 ay içerisinde hızlı bir şekilde tamamlayabilirim. Bu durumda önceliğiniz anakart mı olurdu yoksa diğer parçalar mı ?

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,301
Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Ülkemizdeki bu zam furyası ve döviz biraz korkutucu o yüzden ekran kartı hariç diğer parçaları 2-3 ay içerisinde hızlı bir şekilde tamamlayabilirim. Bu durumda önceliğiniz anakart mı olurdu yoksa diğer parçalar mı ?
MSI b650p WiFi ve 7600x üzerine bence kur sistemi uzun yıllar seni rahat bir şekilde güncel götürecektir

İstersen MSI b650p bende var kutusu açılmamış aldığım fiyattan vericem 5100tl

decameron09

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
33
bende senın gıbı tek tek topluyorum ılk ekran kartı aldım sonra anakart sımdı salı gunu param gelıcek ram ıslemcı sıvı sogutucu alıcam psu kasa kalıcak 52k butceyle felan topluyorum bende

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,301
Ben nispeten beyaz bir sistem toplayayim sana istersen

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri