Pcgoat Bilgisayarında Fan Sorunu

hhaksoy1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
pc hocasının en son topladığı pcgoat sistemini aldım. kasa fanları molex ile birbirine ve güç kaynağına bağlı. anakartımın sys-fan girişine bağlayıp biosdan kontrol etmek istiyorum. fakat sys-fan girişli bir pwn girişi yok. sadece 5v argb kablosu var onu anakarta taktım. bu fanlarımı anakarta nasıl bağlayacağım.

silentflex

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
206
pc hocasının en son topladığı pcgoat sistemini aldım. kasa fanları molex ile birbirine ve güç kaynağına bağlı. anakartımın sys-fan girişine bağlayıp biosdan kontrol etmek istiyorum. fakat sys-fan girişli bir pwn girişi yok. sadece 5v argb kablosu var onu anakarta taktım. bu fanlarımı anakarta nasıl bağlayacağım.
sizin sistemi yapanları anlamıyorum ben hem renkleri kontrol edebiliyorum hemde biostan fan hızı cart curt sistem seste çıkarmıyor ısınınca az bişi cıkarıyor o da işlemcide stok fan oldugu için işlemcide sıvı sogutma olsa sistem ısınmıycak ekran kartı oynadıgım oyunlarda 70 dereceyi geçmedi işlemcide ayni 70 derece işlemcide sıvı sogutucu olsa dediğim hiç ses yapmıycak şuan sesi yok zaten ama olsaydı dediğim gibi daha güzel olurdu

@EymenO.

KS

hhaksoy1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
hogwarts legacy oyunununda cpu gpu 80 derecenin altına inmiyor benim

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
399
sıvı soğutma yoksa işlemci için hele ki o oyunda gayet iyi 80 ama gpu tarafı neden öyle yüksek anlamadım gaming oc 3070 v2 versiyonu değil mi ? yada ayarları ful köklediniz mi çünkü incelemelerde bile 80 değil

KS

hhaksoy1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
evet o versiyon. 2k da dlss kalitede ve yüksek ayarlarsa

KS

hhaksoy1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
sizin sistemi yapanları anlamıyorum ben hem renkleri kontrol edebiliyorum hemde biostan fan hızı cart curt sistem seste çıkarmıyor ısınınca az bişi cıkarıyor o da işlemcide stok fan oldugu için işlemcide sıvı sogutma olsa sistem ısınmıycak ekran kartı oynadıgım oyunlarda 70 dereceyi geçmedi işlemcide ayni 70 derece işlemcide sıvı sogutucu olsa dediğim hiç ses yapmıycak şuan sesi yok zaten ama olsaydı dediğim gibi daha güzel olurdu

@EymenO.

nasıl kontrol edicem yani fanlarımı sys fan kablosu var mı sizde. hepsi molex birbirine bağlı bende kasaya bağlananileceğim kablo yok

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Molex ten fan kontrolü için eski tip ön panel hız kontrolcüler vardı ama tarih oldular. Zaten yeni tip kasalarda ön panelleri de iptal ettiler. Şu tip kablolar var ama işe yarar mı bilemiyorum.

erkamacar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Argb kabloyu nereye taktın ki? Anakartta pin yok öyle

KS

hhaksoy1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
farklı anakart aldım. asus b660 plus atx marka anakartta var

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri