Yardım PCH 7 Sistem Valorant Düşük Fps

nameless0256

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar öncelikle herhese merhaba. Sistemi yeni aldım. Tanıtım videosunda yüksek ayarlarda fps değerleri 350-400 iken bende genel 200-350 arası, çatışma ve ölüm efekti olduğunda anlık 180 fps olabiliyor ve haritadan haritaya değişiklik gösteriyor. Monitörüm eski 60 hz ve max çözünürlüğü 1440x900 te, en yüksek ayarlarda bu fps değerlerini alıyorum. Bu fps konusu içime dert oldu yapmam gereken özel bir ayar var mıdır ? Şuana kadar yaptığım şeyler, biosu güncelledim, windows 11 yükledim , ram mhz 3200 e çektim biostan ve 2 tanede windows ayarı yaptım biri pil gücü ayarı nihai performansa aldım, diğeride , bilgisayarım özelliklerden sistem performansını performansa çektim. Bütün driverleri doğru şekilde ve zamanla kurdum. Sorun mu var bende yoksa hepinizde değerler böyle mi yardımcı olursanız çok sevinirim. Çok takıldım bu konuya.

KS

nameless0256

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar en azından sistemi alan arkadaşlar kaç fps aldığını yazabilir mi çok merak ediyorum.

bmod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Oooo gitti senin pc adam olmaz artık yazık oldu parana :) şaka şaka

Düşük çözünürlükte kullandığın için özellikle ekran kartın 100% kullanılmıyor olma ihtimali yüksek yani işlemci darboğaz oluyordur. Aslında ne işlemcinde ne de ekran kartında bir problem yok 1080p ya da 1440p de deneyebilirsen video ile aynı sonuçları olmadı yakın sonuçları alacaksındır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri