PCH F6 "KANITLI" Satın Alma Sürecim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

semre57

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
2 gündür gerek bu forumda gerek başka forumda çok büyük yangın çıkarıldı bu sistem özelinde. Böyle bir sistem hiç satılmadı, sistemi vatan çalışanları aldı, stok 5-10 taneydi, amaç reklamdı gibi bir çok yanlış yorum gördük. Eleştirilmesi gereken noktalar elbette vardır ve bunu Taner abi de kabul ediyor her mesajında. Konunun sonunda daha detaylı bahsedeceğim. Şimdi kanıtlara geçelim.

Ben satın alma hikayemi kanıtlı bir şekilde anlatacağım artık ben bile bu konulara yapılan yorumlardan sıkıldıysam PC Hocası ekibinin de canı fazlasıyla sıkılmıştır.

SAAT 19.42 (Video atılır atılmaz hemen sevdiğim bir abime Telegram üzerinden paylaştım.)

1661553669721.png

1661553712827.png

SAAT 19:47 (Sistemi alayım mı almayayım mı diye konuşuyorduk yine anlık olarak)

1661554529381.png

SAAT 20.10 (20.07 sularında sistemi bekliyorum 20.10 olur olmaz F5 atıp linke girdim ve stok bitmiş hatası aldım, aynı saatte de konuştuğum kişiye stok bittiğini söyledim ama spam yapa yapa sepete aynı dakika içerisinde ekledim)

1661554576819.png

Saat 20.11 (20.11'de stok eklememe rağmen sepette -2 hatası aldığım için ürünün bittiğini düşünüp konuştuğum kişiye alamayacağız yazdım.)
1661554620314.png

Saat 20.13 (Ödeme ekranına kadar gelebildim fakat bir stok var diyordu bir yok diyordu, onu paylaştım)

1661554668820.png

SAAT 20.16 (Spam yaparken sonunda ödeme kısmına kadar gelebildim kart bilgilerimi girdim ve devam ettim. O sırada hatalar ile karşılaştım mı hatırlamıyorum. 20.20'de ödeme bilgilerini girip 3D SMS'i kısmına geldim.)
[
1661554703382.png

SAAT 20.20 (3D onay için SMS girme sayfasındaydım ve yine ekran görüntülü olarak konuştuğum kişiye attım ve akabinde onayladım.)

1661554753498.png

SAAT 20.21 (Siparişim oluşturuldu VATAN'da.)
1661554785138.png

Bu konuşmaların tamamı gerçek ve dün yaşandı. Çok isteyen olursa video paylaşabilirim yine isim ve bazı şeyler sansürlü şekilde. Telegramda herhangi bir mesaj ile oynama yapınca zaten düzenlendi ibaresi oluyor. Tüm bunlara ek o gün olan tarayıcı geçmişimi de paylaşıyorum aşağıya.

1661554818071.png

@OceanLaB Taner abi özellikle bu mesaj dizisini senin de görmeni istiyorum. Ben dün zorlaya zorlaya alabildim sistemi. Belki alamazdım bana da stok yetmezdi ve bugün farklı düşünüyor olabilirdim. Alabilen kişilerden olduğum için daha olumlu ve yapıcı düşünüyorum. Tamamen objektif baktığımı ne kadar söylesem de bu mümkün değil. Ben alabildim ve söylenenin aksine linke de erken giriş yapmadım, 20.10'da youtube F5 yapıp girdim. Stok hataları vesaire aldım ama ben girdiğimde sepete ekle butonu aktifti. "TÜKENDİ" yazmıyordu en azından. Stok az olduğu için alabilen oldu alamayan oldu. Ben şanslı kesimdeydim.

Bu fiyata bu sistem tabi ki bahsedildiği gibi 100+ stok olarak az sayıda çıkabilir ve anında tükenebilir. Fakat "sistemi alan yok" veya "alanlar torpilli" demeye getirmek çok yanlış ve haklı bir tepki değil. Buyurun kanıtı üstte. Ben de güç bela aldım. Amaç farklı olsa o kadar stok hatası verdikten sonra ben de alamazdım sanırım. Taner abi de hemen hemen her mesajında şuna yer verdi; eğer eleştiriyorsanız stok sayısının az olmasını gibi son kullanıcı açısından haklılık payı olan konuları eleştirin. Bu gibi yapıcı eleştiriler gayet makul karşılanabilir. Fakat sistemi Vatan Çalışanları aldı, böyle bir sistem satılmadı, bu sistem 100 stoktan azdı gibi asılsız cümleler eleştiri değil iftiraya giriyor.

Sistem 1.000 - 2.000 lira daha fazla fiyata çıkıp stok fazla olabilirdi, bu da yine son kullanıcının eleştirip öneri sunacağı bir çözüm yolu. Fakat bunun için de şunu söyleyeyim. Benim tam 12.000 TL bütçem vardı hatta 1-2 gün öncesine kadar forumlarda bu fiyata çok sağlam kasa alamayacağım için laptop önerileri istemiştim (daha doğrusu 2. el bulduğum laptop 12 bine alınır mı onu sormuştum). Bu sistem denk gelince stok az da olsa kapabildim. Benim gibi 100+ insan hayalini gerçekleştirdi. PC Hocası dahil hiç bir sistem toplayan kişinin kimseye "size en iyi sistemi yapacağım" "kesin sistem alacaksınız" gibi bir vaati yok. Buna ek olarak bu sistemleri toplama gibi bir mecburiyetleri de yok. Amaç ne, stok az olsun stok çok olsun kampanyalı olsun kampanyasız olsun iyi fiyat olsun kötü fiyat olsun; şartlar ne olursa olsun 1 kişi de olsa yüzleri güldürmek. O bilgisayar günün sonunda 1 eve de girse 5 eve de girse amaca hitap edecek. Bu sistemi alamadığı için üzülen hayal kırıklığı yaşayan bir sürü kardeşim ve abim mevcut. Onları da anlıyorum, fakat kimse bu gibi sistemler sunmak zorunda değil. Yapan kişilere çamur atmak yerine bu gibi sistemlerin farklı kişiler/firmalar tarafından da yapılmasını isteyip rekabetin artması olmalıdır. Çünkü hepimizin ortak amacı bu.

Hem sistemi alabildiğim için mutluyum, hem alamayanlar için üzgünüm. Dediğim gibi ben aldığım için daha sağduyulu düşünüyorum, benim sizin açınızdan bakmam veya sizin benim açımdan bakmanız çok güç, kabul ediyorum. Sadece içimi dökmek ve çok gündem olduğu için nasıl satın aldığımı anlatmak istedim. Uzun oldu biliyorum, okuyan okumayan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Ne gerek vardı hocam. Saçma şeylere zaman harcamaya gerek yok bence. Herkes biliyor neyin ne olduğunu 1-2 kişi alamadığı için uzatıyor sadece.

KS

semre57

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Edit: Bir konuya yanıt olarak atacaktım bunu, çok uzun olunca konu açmak istedim. Copy paste yapınca resimler geldi ama konu açtığımda hata verdi. Resimleri güncelledim görünmeyen varsa F5 atabilir.

KS

semre57

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Ne gerek vardı hocam. Saçma şeylere zaman harcamaya gerek yok bence.
Gereği nedir ne değildir bilmiyorum artık, Über tane forumda vs. sistemi alanların aldığına dahi inanmıyorlar. Youtube yorumlarına baksanıza bir alan kişilere "he he almışsındır" diye yanıtlar geliyor. Bir şeyleri değiştirir mi bilmiyorum ama o kadar çok linç geldi ki ben de bunu paylaşmak istedim.

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
136
hayırlısı olsun iyi günlerde kullanın inşallah alan nasıl almış alamayanlar da yaygara çıkarıyor işte vurduğunuz head shot bulduğunuz diamond salladığınız kılıç kritik vursun inşallah

Deck4rd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Ne gerek vardı hocam. Saçma şeylere zaman harcamaya gerek yok bence. Herkes biliyor neyin ne olduğunu 1-2 kişi alamadığı için uzatıyor sadece.
Hocam kusura bakmayın yanlış düşünüyorsunuz bence, çünkü insanlar piyasadaki dolandırıcılardan sıkıldığından her gördüğünü tecrübe etmeden önyargıyla yargılıyorlar, piyasada sayılı insanlardan olan Taner Bey uzun zamandır çaba harcayıp forum ve YouTube kullanıcılarına böyle güzellikler yapıyorken adamın şevkini kırmaya gerek yoktur, adamı sahipsiz bırakırsan 2 gün sonra olacak şey belli, motivasyonun düşmesiyle artık ister istemez eskisi kadar çaba harcanmayacak gelecek hazır sistemlerde ve 300-500 tl piyasanın altı sistemleri pc hocası etiketiyle sistemler çıkacaktır. Kusura bakmayın uzun zamandır pc hocasını ve diğer forumları takip ediyorum bu forum dışında gerçekten uygun fiyata indirimli sistem çıkartmaya çalışan tek adam Taner Bey'dir.
Not: Eğer Taner Bey bunu okuyorsa ona da bir sitem, lütfen az da olsa satılacak sistemin %10 veya %15 stoku arasında sadece forum üyelerine özel ayırılması olayı lütfen geri gelsindir.
İyi forumlar.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Hocam hayırlı olsun azmin zaferi diyebiliriz. Bende 4-5 kere f5 çektim elimde sistem olduğu için pek ilgilenmedim stok bitti diye ama o f5 ler sırasında düsse kesin alırdım. İnsanlar ihtiyacı dahi olanlar benim gibi stok bitti kısmından sonra uğraşmadığı için alamadı. Kısacası lokmayı böyle ağızlarına beklediler. Azmin ve ısrarlı takibin için tebrik ederim . çok çok güzel bir sistem sahibi oldun.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
lütfen az da olsa satılacak sistemin %10 veya %15 stoku arasında sadece forum üyelerine özel ayırılması olayı lütfen geri gelsindir.
Bana göre Forum üyelerine özel sunulan ekstra/kısıtlı stok çok faydalı bir sistem. Bunu DA'da da sık sık görüyoruz.
Misal, 600 stoklu sistemin 500/550 tanesi herkese açık olarak online satılıyorken kalan 50/100 tanesi forum üyelerine özel satılıyor.
Bu sistemler için de üyelerin belirli kriterleri karşılaması gerekiyor vs. vs.
Bu olay, pek çok kişi için sadece "yaa oluum sitelerinin reklamını yapıyorlar yaa" gibi görünse de, aslında uzun vadede herkese fayda sağlayan bir sistem. Çoğu sırf PC alma şansı yükselsin diye "Üyelik bedava zaten. Üye olayım, 3-5 mesaj atar kampanyalı PC kaparım" diyerek kayıt oluyorlar ama sonrasında forum kültürü denen şey ile tanışıyorlar.
Bilgisayar ile ilgili bilgileri "Ctrl+Alt+Del" komutundan ileri gitmeyen insanlar, sitelerde tek bir yorum yazmayıp, sadece konularda dolaşa dolaşa bile bir sürü şey öğrenebiliyor. İnternette görüp "harika" sandığı o ışıklı sistemlerin, piyasası 1.000 TL iken bulduğu ve "neredeyse beleş" dediği o 400 TL'lik PSU'nun aslında neden alınmaması gerektiğini fark ediyor.
"Yaa bunlarda stok yok olm yok, hep yalan söylüyorlar, eşe dosta satmışlardır" demek yerine, forum sahiplerinin yeni sistemler yayınlanmadan önceki süreçte topluluktan ne kadar çok tavsiye/bilgi aldığını görüyorlar.
Bilirsiniz; Mutfağı hiç görmeyen insan, önüne gelen yemek için ne kadar uğraşıldığını, ter döküldüğünü bilmez. Hep şikayet eder.
Böyle böyle aslında işin düşündükleri gibi olmadığını fark ediyorlar. Daha bilinçli bir toplum oluşturuyor.
Bu aynı zamanda sitelerin/kanalların da büyümesini sağlar. Kanallar ve topluluklar büyüdükçe kampanya/sponsor/hediye etkinlikleri de, verilen şeylerin değeri de artar. Sektör daha da ilerler. Yani her şekilde Win-Win durumu söz konusu.
Benim kendi sistemim var. Ama üyelere özel stok olayını her zaman desteklerim. (y)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri